مقالات

آخرین مقالات

01 ارديبهشت

نکاتی در مورد کانتر بانکی

کانتر بانک و میز پذیرش

ارتفاع کانتر بانکی و میز پذیرش باید در حدی باشد که
وقتی یک مراجعه کننده عادی با قد کوتاه در پشت کانتر بانک می ایستد،بتواند با فردی که در پشت کانتر بانک است، تماس چشمی برقرار کند و نیز در حدی باشد که بتوان مونیتور بزرگی را در پشت آن قرار داد. اگر رعایت هر دو نکته با هم مشکل است، طراحان ما می توانند بهترین راه حل را برای شما پیدا کنند. این نکته در مورد ارتفاع کانتر بانک و میز پذیرش، یکی از نکاتی است که باید در مورد آن گفتگو کرد تا بهترین راه حل را برای آن پیدا کرد.

ارتفاع کانتر بانک و میز پذیرش

به عنوان یک راهنمایی کلی، ارتفاع بیش از یک متر و بیست سانت برای کانتر بانک و میز پذیرش باعث ایجاد "نقطه ی کور" می شود. کانتر بانک و میز پذیرش با ارتفاعی بیشتر از این، باعث می شود که مراجعه کننده در دید نباشد. این ارتفاع برای کانتر بانکی باعث می شود که نتوان به راحتی بر روی آن امضا کرد و یا فرمی را پر کرد.
البته، در خیلی از موارد در کانتر بانک سعی بر این است که سیم ها از نظر پنهان شوند ولی مونیتور کارمند بانک به نحو برجسته ای خودنمایی کند. در این مورد، باید به نحوی طراحی کرد که تا حدی قابل انعطاف باشد، به نحوی که بتوان صفحه ی مونیتور کامل به سمت کارمند بانک باشد، و یا برگردانده شود و کامل به سمت مشتری باشد. اگر این نکات برای شما مهم هستند، لازم است که به اهرم های قابل تنظیم مونیتور توجه کنیم.
این که می خواهیم کانتر بانک و میز پذیرش ما شبیه چه چیزی باشد و چه احساسی را منتقل کند، تعیین کننده است. تا به حال صحبت از کاربرد کانتر بانک و میز پذیرش بود، حال وقت آن رسیده است که از نظر زیبایی شناسی به آن توجه کنیم. این که می خواهیم چه تأثیری بر مشتری بگذارد، مهم است. آیا باید گرم و گیرا باشد یا خاص و عجیب و غریب باشد؟ می خواهید چه نوع عکس العملی را در مشتری ایجاد کنید؟ آیا صرفا کاربردی است و یا می خواهید به نحوی باشد که بر تمام فضا، تأثیر بگذارد؟

 

کانتر بانکی

 

نکاتی که باید به آن توجه کرد:
• می خواهید شکل کانتر بانک و میز پذیرش چگونه باشد؟ منحنی، صاف و مستقیم، مخروطی و یا ترکیبی از شکل های مختلف؟
• چه چیزهایی را می خواهید به آن اضافه کنید؟ آیا می خواهید قسمتی از آن بلندتر باشد؟ و یا سطح رویی آن بلندتر باشد؟ یک قسمت از آن تورفتگی داشته باشد؟ و یا یکپارچه باشد؟ نور و یا طرح گرافیکی روی آن به چه نحوی باشد؟ شاید حتی باکسی که نور داشته باشد و یا لوگویی که پشت آن نور روشن شده است، اینها و خیلی از طرح های دیگر را می توانید در میز پذیرش شرکت ها و یا برای کانتر بانکی استفاده کنید!
• در مورد سطح رویی کانتر بانک و میز پذیرش چه تصمیمی دارید؟ چیزهایی را که در دسترس هستند را در نظر بگیرید. روکش چوب طبیعی ظاهر جذاب و جالبی به کانتر بانک و یا هر میز پذیرش دیگری می دهد. اگر برای شما، دوام و طول عمر کانتر بانک مهم تر است، سطح لمینیت و ام دی اف برای کانتر بانک بسیار مناسب، بادوام و محکم است. ظاهر آرشیتکتی مثل سنگ، شیشه و یا فلز چطور؟ طیف وسیعی از برخی مواد دست ساز هم هستند که می توان از آنها استفاده کرد، مثل آرکیلیک، فویل یا ورق فلزی، سنگ مصنوعی یا صفحات کورین.
اگر طرحی از کانتر بانک ومیز پذیرش را در جایی دیده اید و آن را پسندیده اید، آن را به خاطر بسپارید. صحبت کردن در مورد ایده ی کانتر بانک و میز پذیرش که پسندیده اید و در ذهن خود دارید، بسیار راحت تر از این است که بخواهید از بین تمام طرح های کانتر بانک و میز پذیرش، یکی را انتخاب کنید.
برگرفته شده از: http://www.loveyourworkspace.co.uk
  • Rating
  • 342 دفعات بازدید