مقالات

آخرین مقالات

08 ارديبهشت

چرا بهتر است مبلمان ام دی اف خریداری کنیم؟(قسمت اول)

مبلمان ام دی اف مزایای زیادی دارد و مطمئنا یکی از بهترین انتخاب هایی که در خرید مبلمان می توانید داشته باشید، مبلمان ام دی اف
است. اگر شما در فکر خرید مبلمان اداری مقرون به صرفه ای هستیدکه هم دوام بالا و هم ظاهر زیبایی داشته باشد، احتمالا متوجه شده اید که گزینه های خیلی زیادی برای انتخاب ندارید. یکی از این گزینه ها، خرید مبلمان اداری چوبی می باشد که ممکن است با بودجه ی شما سازگاری نداشته باشد. گزینه ی دیگر که شامل بیشتر مبلمان اداری می شود، مبلمان ام دی اف می باشد (MDF، فیبری با چگالی متوسط و یک متریال کامپوزیت است) . مبلمان ام دی اف گزینه ی مهم دیگری را در کنار چوب فراهم می کند و مزایای بدیهی زیادی در پی دارد. برای روشن شدن مطلب، در اینجا نه دلیل برای خرید مبلمان ام دی اف ذکر می شود.

 

مبلمان ام دی اف

 

1. مبلمان ام دی اف از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است

مبلمان ام دی اف که یا فقط از ام دی اف ساخته شده است و یا در آن ام دی اف در ترکیب با چیزهای دیگر به کار رفته است، به مراتب قیمتی کمتر از مبلمان اداری چوبی دارد. در اکثر موارد مبلمان ام دی اف مثلا میزهای ام دی اف ، یک فریم چوبی دارند و برای ساخت کشوها و پشت میز از ام دی اف استفاده می شود. در مبلمان ام دی اف می توانیم هر جا که دید دارد، از چوب و هر جایی که در معرض دید نیست، از ام دی اف استفاده کنیم. در این صورت، مبلمان اداری ما، هم زیبایی ظاهری و حس چوب را دارد و هم قیمت تمام شده ی آن خیلی کمتر از میز تمام چوب می شود.
برای ساخت مبلمان ام دی اف، می توان فقط از ام دی اف استفاده کرد. اصولا، در چنین مبلمان اداری ای، ام دی اف با لمینیت ضد آب پوشانده می شود. شما حتی می توانید مبلمان ام دی اف با روکش چوب طبیعی استفاده کنید. این انتخاب های مختلف، قیمت های متفاوت دارند، طوری که شما می توانید ظاهری را برای مبلمان ام دی اف انتخاب کنید که با شرکت و بودجه ی شما هماهنگی داشته باشد.

2. مبلمان ام دی اف روکش یکدست و یکنواختی فراهم می کند

مبلمان ام دی اف حتی وقتی که با یک لمینیت دکوری روکش نشده باشد، سطح صافی دارد. در تولید ام دی اف ، فیبرهای چوبی تحت تأثیر گرما، چسب و عوامل پیوند دهنده ی دیگر، فشرده می شوند. نتیجه یک محصول نهایی است که عاری از هر گونه خط و طرح و گره می باشد. سطح صاف مبلمان ام دی اف باعث می شود که به راحتی بتوان روکش را بر روی آن نصب کرد و گوشه ها و درزهای دقیقی را درست کرد.

3. مبلمان ام دی اف محکم تر از تخته سه لا و نئوپان می باشد

مبلمان ام دی اف در مقایسه با نئوپان و تخته سه لا، از چگالی و قدرت بیشتری برخوردار است. در پروسه ی تولید ام دی اف ، یک متریال کاملا منسجم ایجاد می شود. مبلمان ام دی اف در محیط کاری خشن دوام می آورد و یک سطح محکم برای میز، طبقات و دیگر مبلمان اداری ایجاد می کند که تاب برنمی دارد.

4. استایل های نا محدودی برای مبلمان ام دی اف وجود دارد

همانطور که قبلا ذکر شد، مبلمان ام دی اف با لمینیت ها و روکش های چوبی مختلف موجود می باشد. اگر چه عده ای روکش چوب را قبول ندارند و می گویند مثل خود چوب نیست و نامرغوب تر از آن است، عده ای دیگراز سازندگان مبلمان اداری ، مبلمان ام دی اف با روکش چوب طبیعی را انتخابی بسیار عالی می دانند. وقتی که در مبلمان اداری ، می خواهیم قطعات هنرمندانه ای را خلق کنیم که در آن از متریال و چوب های متفاوت استفاده شده باشد، فرد سازنده با ام دی اف و روکش چوب طبیعی خیلی بهتر از چوبِ تنها می تواند کار کرده و قطعات هنرمندانه را خلق کند. در واقع، برخی از گران ترین و منحصر به فردترین قطعات مبلمان اداری ، در واقع روکشی از چوب طبیعی بر یک بستر منسجم و صاف از فیبر ام دی اف می باشد.
برای این که بتوانید مبلمان ام دی اف را با هزینه ی کمتری به روز کنید، می توانید رنگ آن را عوض کنید. سطح صاف ام دی اف ، رنگ را به خوبی جذب می کند. اگر دوست دارید خانه یا شرکت خود را مرتبا طبق مد روز تغییر دهید، در این صورت می توانید از انعطاف پذیری مبلمان ام دی اف لذت ببرید.

 

mdf furniture

 

نوشته شده توسط ایمی بلیت کاک، 2 فروردین 1396
منبع:https://www.btod.com/blog
  • Rating
  • 1385 دفعات بازدید