مقالات

آخرین مقالات

22 ارديبهشت

چگونه پارتیشن اداری به حفظ حریم خصوصی کارمندان کمک می کند؟ (قسمت اول)

پارتیشن اداری ، یک محیط باز اداری را به قسمت های مجزا
تقسیم می کند و با این روش، هم فضارا چند منظوره می کند و هم این که به نوعی برای کارمندان، حریم خصوصی فراهم می کند.

نکات اصلی

• مزایای نصب پارتیشن در محیط کار
• متریال پارتیشن و استایل های مختلف موجود برای پارتیشن های اداری

 

پارتیشن اداری

 

فواید نصب پارتیشن در محیط کار چیست؟

پارتیشن اداری به دلایل مختلفی نصب می شود:

• برای ایجاد حریم خصوصی به این معنا که:
- برای این که با پارتیشن ، صدا در محیط کار رد و بدل نشود.
- برای این که با پارتیشن ، در معرض دید دیگران نباشیم و دیدن دیگران هم حواسمان را پرت نکند.
- با وجود پارتیشن اطلاعات یا مکالمات، در معرض دید و شنود همگان نباشد.
• برای ایجاد فضایی برای جلسات مجزا از فضای شرکت اصلی
• برای کنترل بوی غذا در آشپزخانه و سالن غذاخوری
این که آیا پارتیشن ها برای شرکت شما مناسب هستند یا نه به فاکتورهایی مثل این ها بستگی دارد: سازماندهی شرکت، فضای در دسترس شرکت و این که نتیجه دلخواه از نظر شرکت چیست. پارتیشن اداری برای هر سازمانی مناسب نیستند، بنابراین در مورد لزوم استفاده از پارتیشن یا عدم لزوم خرید پارتیشن از طراح مبلمان اداری سؤال کنید. طراح مبلمان اداری می تواند با توجه به نیازهای شرکت تشخیص دهد که آیا پارتیشن بندی برای شرکت شما مناسب است یا نه. البته می توان اصولی را برای فضاهای خاصی بیان کرد. در اتاق های کوچک یا اتاق هایی با فرم غیر معمول، می توان از پارتیشن تاشو یا قابل حمل استفاده کرد تا مطمئن شویم که فضا تا حد امکان قابل تغییر و منعطف و نیز قابل استفاده است.

چه انتخاب هایی برای طراحی پارتیشن اداری در دسترس داریم؟

اگر شما در مرحله ی طراحی مجدد شرکت هستید، بهترین کار این است که با طراحان مبلمان اداری که مهارت لازم را در این کار دارند تماس بگیرید. برای این که شما ایده ای از انتخاب های موجود برای پارتیشن داشته باشید ، نگاهی گذرا به معروف ترین متریال و استایل های موجود برای پارتیشن خواهیم انداخت:

پارتیشن اداری مدولار

وقتی که لغت " پارتیشن اداری " استفاده می شود، معمولا منظور ما پارتیشن مدولار می باشد. این نوع پارتیشن ها ، پارتیشن هایی هستند که توان تحمل بار ندارند و در زمان جابجایی شرکت به مکانی جدید و یا موقع تغییر دکوراسیون و چیدمان شرکت، می توانند برداشته شده و دوباره در محیط جدید نصب شوند. مزیت دیگر این گونه پارتیشن ها این است که مدولار هستند و می توانند به سرعت و با کمترین به هم ریختگی و مزاحمت برای کارمندانی که از فضا استفاده می کنند، در محل جدید نصب گردند. پارتیشن های باز شدنی و مدولار با متریال مختلف و در استایل های متفاوتی ساخته می شوند. متریالی مثل آلومینیوم ، چوب و شیشه و ام دی اف ، به تنهایی و یا هرکدام از این مواد، در ترکیب با شیشه به کار میروند، شیشه ی یک جداره و شیشه ی دو جداره و با کرکره یا بدون کرکره. روش ساخت پارتیشن و متریالی که در ساخت پارتیشن استفاده می شود ، درجه ی زیبایی شناسی آن را مشخص می کند. در ساخت پارتیشن هم باید به جنبه ی زیبایی شناسی آن توجه کرد و هم به حفظ حریم خصوصی.

پارتیشن دو جداره

شیشه ی دو جداره انتخاب خوبی برای پارتیشن اداری می باشد، زیرا در غیر این صورت پارتیشن ، جلوی نور طبیعی را می گیرد، در حالی که با پارتیشن بندی با شیشه ی دوجداره، هم می توانید از فضا استفاده ی بهتری ببرید و هم این که حریم خصوصی شما حفظ شود و در عین حال فضای شرکت هم تاریک نخواهد شد.
پارتیشن بندی با شیشه ی دوجداره برای شرکت، جلوه و استایل خوب و خاصی به شرکت می دهد مخصوصا اگر پارتیشن ها بدون چارچوب باشند و از زمین تا سقف کشیده شوند و نشان دهنده ی برند شرکت باشند. در پارتیشن دو جداره شیشه ای بدون چارچوب، پنل های شیشه ای با استفاده از بست های خشک یا سیلیکونی به هم متصل می شوند، در حالی که برای اتصال شیشه به سقف، زمین و دیوارها، چارچوب چوبی یا آلومینیومی نازک استفاده می شود.
بلوک های شیشه ی دوجداره برای این که انتقال صدا را به حداقل برسانند، فیت می شوند و شیشه ی رنگی یا طرح های وینیل برای حفظ حریم خصوصی استفاده می شوند. اگر شرکت شما شکلی غیر عادی دارد و یا شما می خواهید آن را زیباتر کنید، در این صورت شیشه ی منحنی برای پارتیشن می تواند به شما کمک کند که بهترین استفاده را از فضای در دسترس خود ببرید.
منبع: http://www.daleoffice.co.uk
  • Rating
  • 194 دفعات بازدید