مقالات

آخرین مقالات

25 ارديبهشت

مبلمان اداری و چهار گام هوشمندانه برای انتخاب مبلمان اداری

فراهم کردن بهترین و مناسب ترین مبلمان اداری احتمالا وظیفه ی مدیریت اداری است. در واقع، این مطلب ساده ای نیست.
چیزهای زیادی باید در نظر گرفته شود تا مبلمان اداری واقعا برای شما راحت باشد. برای خرید مبلمان اداری باید حداقل 4 گام را در نظربگیرید. ببینیم این چهار گام چه هستند؟

تخمین زدن بودجه برای خرید مبلمان اداری

این خیلی منطقی است که شرکت شما احتمالا برای خرید و تعمیر وسایل اداری که مبلمان اداری هم جزء آن محسوب می شود، بودجه ای را در نظر گرفته باشد. به هر حال، این به این معنی نیست که شما می توانید هر آنچه را که می خواهید بخرید. بهتر است در عین حال که به بودجه فکر می کنید، کیفیت مبلمان اداری را هم در نظر بگیرید. می توانید نظر سنجی کرده و یا حتی دوری زده و از فروشگاههای مبلمان اداری که محصولات خود را با قیمت خوبی ارائه می دهند، سوال کنید. با مقایسه ی آنها می توان فهمید که کدام یک بهترین است، حتی گاهی اوقات مشاهده می کنید که در دو فروشگاه یک نوع مبلمان اداری ممکن است با قیمت های متفاوت عرضه شود که در این صورت مطمئنا باید محصولی با قیمت کم تر را تهیه کرد. بعد از این که فروشگاه مورد نظر خود را پیدا کردید، اعتماد و ارتباط در این مرحله ضروری است. در خیلی از مواقع وقتی مشتری همیشگی فروشگاهی می شوید، می توانید از تخفیف های خاص مشتریان برخوردار شوید.

انتخاب مبلمان اداری

واقعا خرید مبلمانی برای شرکت به طرح خیلی دقیقی احتیاج دارد، زیرا شما آنها را برای خود نمی خواهید بلکه برای گروهی از افراد می خواهید. حتی توصیه می شود که در صورت امکان و در صورت داشتن بودجه ی کافی، بهترین و مناسب ترین محصول را انتخاب کنید. بهتر است در این مورد، نظرات و پیشنهادات کارمندان را هم جویا شوید. به طور کلی، شما باید از خود بپرسید: کارمندان این شرکت به چه نوع مبلمانی احتیاج دارند؟ این سوال جنبه های طراحی و کاربردی مبلمان اداری را هم شامل می شود. مطمئنا نظراتی که خود کارمندان در مورد مبلمان اداری محل کار دارند، در صورتی که منطقی و قابل اجرا باشد، باید در نظر گرفته شوند. نکته ی مهم دیگر این است که باید اطلاعاتی را که در مورد انواع مبلمان اداری که برای سلامتی مفید هستند، کسب کنیم. به عنوان مثال، صندلی ها و میزهای اداری باید کاملا از بدن کارمندان حمایت کرده و سلامتی آنها رادر نظر بگیرد تا کارمند راحت تر بتواند مطلبی بنویسد، تایپ کند، بخواند و کارهای لازم دیگر را انجام دهد.
انواع مختلفی از مبلمان اداری وجود دارد اعم از کوچک و بزرگ. مهم نیست که شما در نهایت چه نوع مبلمان اداری را انتخاب می کنید. به هر حال، اطمینان حاصل کنید که این مبلمان در شرکت خوب هستند. مبلمان اداری موجود در شرکت نباید به گونه ای باشد که فضای شرکت به نظر شما تنگ و شلوغ بیاید و شما احساس ناراحتی کنید. بنابراین، باید چه کرد؟ در انتخاب مبلمان اداری هم اندازه و ابعاد شرکت مهم است و هم این موضوع مهم است که کار در این شرکت انفرادی است و یا گروهی. طرح مبلمان اداری نکته ی دیگری است که از نظر زیبایی شناسی باید در نظر گرفته شود. شرکتی با طرح مینیمالیستی باید با مبلمان اداری مناسب خود تجهیز شود. علاوه بر این، اگر فعالیت شرکت با تکنولوژی بالا انجام می شود، مبلمان هم باید این را تأیید کند.

 

مبلمان اداری

 

کاربردی بودن و قابلیت استفاده ی متنوع از مبلمان اداری

به غیر از مبلمان اداری موجود در خانه ی شما، مبلمان اداری باید کاربردی تر باشد و برای موارد مختلف باید بتوان از آنها استفاده کرد. مبلمان اداری باید به گونه ای باشد که در صورتی که استفاده نشدند، بتوان به راحتی آنها را نگهداشت. همانطور که می دانید، شرکت باید گاهی اوقات برای نیازهای خاصی تغییر دکوراسیون داده شود. در این بین، آنها باید برای نیازهای کاربران تنظیم شده و سفارشی ساز شوند. مدیران ممکن است صندلی بلند دوست داشته باشند در حالی که دیگران ممکن است صندلی های کوتاهتر را ترجیح دهند.
برگرفته شده از :http://www.homebusinessprint.com
  • Rating
  • 197 دفعات بازدید