مقالات

آخرین مقالات

01 خرداد
یکی از تصمیمات اصلی موقع بازسازی شرکت این است که آیا می خواهید از پارتیشن اداری در شرکت خود استفاده کنید یا نه
. پارتیشن اداری در عین حال که مزایای زیادی دارد، معایبی هم دارد. در اینجا ما می خواهیم هم در مورد مزایای پارتیشن اداری صحبت کنیم و هم در مورد معایب پارتیشن اداری.

فواید پارتیشن اداری

خلاقیت بیشتر با پارتیشن اداری : وقتی افراد آزاد باشند که بیازمایند و امتحان کنند، خلاقیت و ابتکار بیشتری بروز می کند. چشم های همکاران کنجکاو می تواند برای تفکر خلاق، ضرر به حساب بیاید و پارتیشن اداری می تواند کیفیت ایده های ایجاد شده را بهبود بخشد.
حفظ حریم خصوصی بیشتر با پارتیشن اداری : کار کردن در یک شرکت اپن آفیس اغلب می تواند راه خوبی باشد برای این که ارتباطات بین کارمندان بیشتر شود. نکته ی منفی پارتیشن اداری این است که امکان صحبت خصوصی در هیچ موردی به هیچ وجه نیست مگر این که به اتاق دیگری بروید. پارتیشن اداری در حفظ حریم خصوصی مؤثر است و میزان توجهی را که کارمندان می توانند به مشتریان ارائه دهند را بهبود می بخشند.
عوامل حواس پرتی کمتر با پارتیشن اداری : در یک شرکت اپن آفیس که همه ی کارمندان در کنار هم و دوش تا دوش همدیگر کار می کنند، عوامل حواس پرتی بسیار متداول است. پارتیشن اداری با ایجاد حریم برای هر کسی، عوامل حواس پرتی را در شرکت محدود می کند و این امکان را برای کارمندان فراهم می کند که به آرامی و به صورت مستقل به کارهای خود برسند.
به معرض نمایش گذاشتن برند و لوگوی شرکت با پارتیشن اداری : یکی از مهم ترین نکات در مورد پارتیشن اداری این است که شما می توانید از آن برای برجسته کردن برند و لوگوی شرکت خود استفاده کنید. با پارتیشن اداری شیشه ای می توان طرح ها، رنگ ها و لوگوهایی را که نشان دهنده ی برند شرکت می باشد، به معرض نمایش گذاشت و یک جو جذاب و حرفه ای را به وجود آورد که بر مشتریان شما تأثیر بگذارد و روحیه ی همکاری را در کارمندان شرکت برانگیزد.
عایق در مقابل گرما و حفاظت در برابر حریق و آتش سوزی با پارتیشن اداری : یکی از مزایای دیگر پارتیشن اداری این است که در مقابل گرما، عایق بیشتری ایجاد کند و به همین دلیل باعث می شود که هزینه ی انرژی شرکت پایین تر بیاید و در عین حال در فصل زمستان کمتر احساس سرما کنند. علاوه بر این، در صورت بروز آتش سوزی، پارتیشن ها می توانند در جلوگیری از گسترش آتش مؤثر باشند.
یک گرایش روز افزون : پارتیشن اداری در بسیاری از شرکت ها، روز به روز رواج بیشتری پیدا می کند. دلایل زیادی می توان برای آن برشمرد، از جمله دلایلی که در بالا ذکر شد، اما همچنین می توان این دلیل را هم به آن اضافه کرد که پارتیشن اداری در فضاهای اپن آفیس بسیار مناسب است. به همین صورت، شما همچنین می توانید از پارتیشن هایی کوتاه که تا سقف نیستند و نیمه هستند، استفاده کنید تا هم از فواید اپن آفیس بهره مند شوید وهم از مزایای پارتیشن اداری برخوردار باشید.

 

پارتیشن اداری

 

معایب پارتیشن اداری :

سخت تر ارتباط برقرار کردن با پارتیشن اداری : در شرکت اپن آفیس که با پارتیشن اداری جدا می شود، کارمندان ارتباط برقرار کردن با همدیگر را نسبت به اپن آفیسی که پارتیشن اداری ندارد، سخت تر می بینند. سعی کنید تعادل درستی را بین پارتیشن بندی و طرح اپن آفیس برقرار کنید تا اطمینان داشته باشید که ارتباط بین افراد تحت تأثیر قرار نگیرد.
محیطی شلوغ و پر ازدحام : استفاده از پارتیشن اداری به صورت خیلی ضعیف به شرکت یک جلوه ی شلوغ و پر ازدحام می دهد و می تواند روحیه ی تیمی را تضعیف کند. اما با طرح ریزی ماهرانه ی چیدمان شرکت، شما می توانید سعی کنید از فواید پارتیشن اداری بهره مند شوید بدون این که زمین شرکت بیش از حد شلوغ به نظر برسد.
نهایتا، این که شما در محیط کار خود از پارتیشن اداری استفاده کنید یا نه، به تصمیم شما و به طبیعت و ماهیت کار شرکت شما بستگی دارد. کار برخی شرکت ها در یک شرکت اپن آفیس بهتر انجام می گیرد، در حالی که برخی شرکت های دیگر، ماهیت کارشان به نحوی است که در شرکتی با پارتیشن اداری بهتر می توان کار را انجام داد تا شرکتی بدون پارتیشن اداری و اپن آفیس.
راه دیگر این است که می توانید ترکیبی از این دو را داشته باشید. کارمندان می توانند پشت میزهایشان در یک فضای باز و در شرکتی با ظاهری مدرن کار کنند، اما اتاق جلسه و کنفرانس می تواند به روش های مهیجی مثل دیوارهای منحنی یا پارتیشن اداری شیشه ای از بقیه ی فضا جدا شود. تصمیم گیری برای این که کدام یک، شرکتی با پارتیشن اداری یا بدون پارتیشن اداری برای شما مناسب است ممکن است تصمیم مشکلی باشد.
منتشر شده در 8 آذر، 1394
منبع: www.www.cpsinteriors.com
  • Rating
  • 263 دفعات بازدید