مقالات

آخرین مقالات

03 خرداد

هفت چیدمان مؤثر مبلمان اداری در شرکت های کوچک (قسمت اول)

نحوه ی چیدمان مبلمان اداری در فضاهای کوچک بسیار مهم است. با خواندن این مقاله، شما می توانید عناصر مختلفی را که در چیدمان مؤثر مبلمان اداری
برای فضای کوچک مناسب هستند، در نظر بگیرید و ببینید که چگونه می توانید در یک شرکت کوچک فضای بیشتری داشته باشید. در شرکتهای کوچک، فضا محدود است و شما باید چیدمان مناسبی را برای مبلمان اداری سازمان دهی کنید، اما می توان از این هم فراتر رفت. با به کار بستن این نکات و ایده ها در چیدمان مبلمان اداری در فضای کاری، نتایج خوبی خواهیم گرفت.

نکات مهم در چیدمان مؤثر مبلمان اداری به شرح زیر است:

1. میز کار را به گونه ای طراحی کنید که هیچ فضای پرتی وجود نداشته باشد
2. سعی کنید تا حد امکان از نور طبیعی استفاده کنید
3. فایل های خود را به صورت اینترنتی بایگانی کنید
4. کادر کارمندان را در کنار هم نگه دارید
5. فضای میز اداری خود را هدر ندهید
6. از صندلی های اداری درست و مناسب استفاده کنید
7. چیدمان مبلمان اداری به گونه ای باشد که به تشکیل جلسات و تشریک مساعی تشویق شوید
در زیر هر کدام از این مطالب را به تفکیک بررسی کرده و در مورد تأثیر هر کدام از این فاکتورها صحبت می کنیم. اگر شما دوست دارید که عمیق تر به این موضوع بپردازید و ببینید که چرا شرکت ها نیاز دارند که کارهای اساسی ای را انجام دهند تا یک محیط کاری موفق قلمداد شوند و نیز به تکنیک ها و ایده های الهام بخش در مورد چیدمان مبلمان اداری می پردازید.

1. میز کار را به گونه ای طراحی کنید که هیچ فضای پرتی وجود نداشته باشد

با توجه به این که در محیط کار کوچک، فضای کمی روی زمین داریم، بهتر است چیدمان مبلمان اداری را به نحوی انجام دهید که هر گونه فضای پرتی را در روی زمین کاهش داده و یا حذف کنید.
این به این معنی نیست که دو میز معمولی را در گوشه ی اتاق قرار داده و به شکل ال قرار دهیم .
مدل چیدمان مبلمان اداری باعث می شود که نتوانیم از فضای زیادی استفاده کنیم، زیرا صندلی های کاربران به همدیگر برخورد می کند و یا این مشکل به وجود می آید که فضای کنج اتاق زائد به نظر برسد. این مدل چیدمان مبلمان اداری، چیدمان ضعیفی است، مخصوصا در فضاهای کوچک.
به جای آن، می توانید هر میز اداری را طوری طراحی کنید که در گوشه ای از اتاق قرار گیرد و کارمندی که پشت میز می نشیند، در واقع رو به گوشه ی اتاق بنشیند.

 

مبلمان اداری

 

2. سعی کنید تا حد امکان از نور طبیعی استفاده کنید

بر طبق مطالعات و نظر سنجی های مطمئن، در تحقیقی مبنی بر این که آنچه که کارمندان نیاز دارند تا خوب و در یک قاب مثبت ذهنی کار کنند، این است که بیشتر در معرض نور طبیعی باشند. این کمک می کند تا جو طبیعی تر و آرام بخش تری را ایجاد کند و باعث افزایش راندمان کاری شرکت شود.
این موضوع کمک می کند تا ارتباط خوبی بین محیط کاری و محیط طبیعی ایجاد کند و شما می توانید به این نحو، طبیعت را به نوعی وارد محیط شرکت کنید.

3. فایل های خود را به صورت اینترنتی بایگانی کنید

استفاد از فضای دیجیتالی و خدمات بایگانی کلاود می تواند به شکل چشمگیری، فضای اداری کوچک شما را بهبود بخشد. فضای ارزشمند محیط کار نباید با سیستم های فایلینگ و جاهای ذخیره و بایگانی مثل کابینت ها، کمدهای بایگانی و پایه ی میزها اشغال شود.
اگر لازم نباشد که هر کارمندی در میز و یا کنار میز خود فضایی برای ذخیره داشته باشد، شما می توانید از میزهای اداری کوچکتری استفاده کنید، زیرا هر چیزی به جز یک سری کاغذهای ضروری (مثلا کاغذ یادداشت) به صورت الکترونیکی ذخیره می شود.
سیستم های کلاود نسبت به اتاق سرور (server) به جز فواید فضای فیزیکی بیشتر، فواید دیگری را هم در اختیار شما می گذارند، زیرا این فضا کاملا از دور و از طریق اینترنت قابل دسترسی است. این کمک می کند تا کار کردن از راه دور و کار غیر حضوری و از طریق اینترنت را بهینه کند، به این معنی که شما می توانید شرکت خود را طوری سازمان دهی کنید که میزهای کم تری از تعداد کارمندان لازم داشته باشید، زیرا هر روز تعدادی از کارمندان در خانه کار می کنند.
این مقاله ادامه دارد
منبع:http://blog.elmworkspace.com
  • Rating
  • 287 دفعات بازدید