مقالات

آخرین مقالات

24 خرداد

هفت چیدمان مؤثر مبلمان اداری در شرکت های کوچک (قسمت دوم)

در بخش اول این مقاله در باره ی اهمیت نحوه ی چیدمان مبلمان اداری در فضاهای کوچک و عوامل مؤثر
در آن صحبت کردیم. در ادامه به بقیه ی فاکتورهایی که در چیدمان مبلمان اداری در فضاهای کوچک مهم هستند می پردازیم.

4. کادر کارمندان را در کنار هم نگه دارید

اما اگر کار غیر حضوری برای شرکت شما کارایی ندارد، شما می توانید در شرکت کوچک به نحوی چیدمان مبلمان اداری را انجام دهید که همه ی کارمندان در یک فضا و در کنار هم کار کنند. اگر تیم شما خیلی کوچک است، همه ی کارمندان را در یک اتاق قرار دهید و از یک میزکار گروهی  استفاده کنید. اگر به اتاق کنفرانس احتیاج دارید، ترجیح داده می شود به جای این که به بعضی از کارمندان جای خصوصی برای کار بدهید، یک اتاق را به عنوان اتاق کنفرانس اختصاص دهید.
اگر شما نمی توانید تیم کارمندان خود را به آسانی دور یک میز مرکزی جای دهید، میزها را در محیط اتاق قرار دهید طوری که کارمندان به سمت دیوار بنشینند و یک میز مرکزی در وسط اتاق برای جلسه و کار گروهی در نظر بگیرید.

 

میز-اداری

 

5. فضای میز کاری خود را هدر ندهید

میز اداری شما فقط باید تا اندازه ای بزرگ باشد که کارمندان واقعا برای انجام وظایف خود به آن احتیاج دارند. برای کسی که در شرکت با یک نت پد یا یک لپ تاپ کار می کند و یا برای مدیر سایت یا نماینده ی فروش، هیچ نیازی به استفاده از یک میز بزرگ تر با جایی که بتوان فایل ها را در آن بایگانی کرد، نیست. همین مطلب در مورد انتخاب صندلی های اداری هم به کار می رود.

6. از صندلی های اداری درست و مناسب استفاده کنید

بهتر است از صندلی هایی که بیش از حد بزرگ هستند و یا بسیار تخصصی هستند، استفاده نکنید. درجه ی مرغوبیت صندلی نباید به میزان حقوق ربطی داشته باشد. اما متأسفانه در بین مشتریان ما این یک باور غلط است. َ
افرادی که در طی هفته ی کاری همیشه پشت میز خود حاضر هستند و مشغول کار می باشند، باید صندلی ای داشته باشند که ارگونومیک باشد، در حالی که کسی که هر از چندی پشت میزش می نشیند و یا فقط برای مدت کوتاهی پشت میزش ثابت است، می تواند با یک صندلی عادی تر هم کار کند. انتخاب صندلی مناسب برای نقشی که شما در شرکت دارید و هدفی که می خواهید در کار از آن استفاده کنید، مهم است. اغلب، یادآوری این می تواند فرصتی ایجاد کند تا هر چه بیشتر بتوانیم در فضا صرفه جویی کنیم.

7. چیدمان مبلمان اداری به گونه ای باشد که به تشکیل جلسات و تشریک مساعی تشویق شوید

در یک شرکت کوچک با هدف چند منظوره، شما می توانید بیشترین استفاده را از فضای محدود خود ببرید. اگر در شرکت شما تشکیل جلسات و همفکری در مورد مسائل، اهمیت خاصی دارد، کوچک بودن فضا و نبود فضای اختصاصی برای جلسه نباید مانع این کار شود، بلکه می توان با انتخاب چیدمان مناسبی برای مبلمان اداری، امکان این کار را فراهم کرد.
چیدمان مبلمان اداری باید به گونه ای باشد که همه ی کارمندان بتوانند به راحتی همدیگر را ببینند. برای این که کارمندان راحت تر بتوانند با هم بحث کنند، باید مسیر دید آنها راحت و بدون مزاحمت باشد. سعی کنید جو شرکت و فرهنگ بحث های گروهی به گونه ای باشد که کارمندان دوست داشته باشند در یک فضا با همکاری با هم و تشریک مساعی، به سرعت راه حلی برای مسائل پیدا کنند؛ به نحوی که کارمندان در یک فضای اشتراکی به راحتی با هم کار کنند، نه این که احساس کنند که افراد زیادی در یک فضای تنگ جا داده شده اند.
این به این معنی است که با داشتن صندلی های متحرک و میزهای سبک، بتوان چیدمان آنها را به راحتی تغییر داد تا بتوان به چیدمانی دست پیدا کرد تا با تیم و فضای شما هماهنگی داشته باشد.
در چیدمان مبلمان اداری نه فقط باید به راندمان کاری و بهره وری بالا توجه کرد، بلکه باید روحیات و رفاه کارمندان را هم در نظر گرفت.
منبع:http://blog.elmworkspace.com
  • Rating
  • 199 دفعات بازدید