مقالات

آخرین مقالات

29 خرداد

چگونه میز اداری مناسب خود را انتخاب کنیم؟

با انتخاب میز اداری درست و مناسب، روز کاری شما بسیار آسان تر و راحت تر طی می شود، در حالی که میز اداری نامناسب
باعث اذیت و آزار شما در طول روز می شود.آیا میز اداری ای که شما در فکر خرید آن هستید، با استایل کاری شما هماهنگی دارد و نیازهای شغلی شما را رفع می کند؟ آیا اندازه و استایل آن با پارامترها و استایل شرکت شما یا محدودیت های فضای کاری شما هماهنگی دارد؟ آیا سطح میز اداری برای نیازهای روزانه ی شغلی شما و محیط کاری شما مناسب است و مقاومت کافی را دارد؟
برای انتخاب میز اداری جدید و یا تعویض میز اداری قبلی خود، حتما این نکات را در نظر بگیرید تا میز اداری انتخاب شده با نیازهای شما هماهنگی داشته باشد. اینها فقط چند نکته از نکاتی است که لازم است موقع انتخاب میز اداری و قبل از خرید مبلمان اداری در نظر گرفته شود، زیرا میز اداری مناسب و ارگونومیک می تواند به صورت قابل توجهی در راحت انجام دادن وظایف کاری و با بازدهی و راندمان بالا کمک کند.
مشخص کنید که از میز اداری خود چه استفاده ای می کنید و با توجه به نوع استفاده، می توانید نوع مناسب میز اداری را انتخاب کنید

 

میز مدیریت

 

میز اداری برای کارهای کامپیوتری: میز اداری یا میز کار گروهی ای را انتخاب کنید که اختصاصا برای کار با کامپیوتر در نظر گرفته شده است. در صورتی که از دسک تاپ کامپیوتر برای کارهای خود استفاده می کنید، اطمینان داشته باشید که میز اداری شما فضای کافی برای آن را داشته باشد و این که بهتر است در زیر میز اداری قفسه ای وجود داشته باشد تا بتوانید کیس کامپیوتر را در آن بگذارید. توجه کنید که در میز اداری خریداری شده، برای جای سیم ها و کابل ها کانالی تعبیه شده باشد تا بتوان سیم ها را به فرم مناسبی مرتب و منظم کرد.
میز اداری برای کارهای دفتری: میز اداری یا میز کار گروهی ای را انتخاب کنید که بیشترین فضا را روی سطح خود داشته باشد تا بتوانید کاغذهای خود را بر روی آن پخش کنید، کتاب های حجیم را روی آن بگذارید و یا انبوهی از کاغذهای مهم را در دسترس خود بگذارید. ممکن است لازم باشد میز اداری ای را در نظر بگیرید که طبقه داشته یا در فضای بالای سر شما جایی برای کابینت داشته باشد.
میز اداری برای ترکیب کارهای کامپیوتری، کارهای دفتری و جلسات: برای این منظور باید میز اداری ای را در نظر بگیرید که به شکل L باشد، که هم بتوان بر روی آن کار کرد و هم بتوان موقع جلسات، از آن استفاده کرد. اگر از نظر بودجه و از نظر فضا، محدودیتی ندارید، میز اداری به شکل U فضای بیشتری را فراهم می کند و جلوه ای تأثیر گذاری برای مشتریان و مهمانان خواهد داشت.
میز اداری برای خانه: اگر می خواهید میز اداری شما در خانه، منظم بوده و عاری از هر به هم ریختگی باشد، بهتر است میز اداری ای را انتخاب کنید که طبقه داشته باشد، یک میز اداری به شکل L راه حل خوبی است و وقتی که اتاق کار شما با اتاق خواب یکی است، فضای کاری بیشتری را فراهم می کند.
میز اداری برای فضای کوچک: یک میز اداری جمع و جور یا یک میز متحرک کامپیوتر انتخاب کنید.
میزهای امروز دیگر مثل میزهای ساده ی متداول سالها پیش که فقط چند تا کشو داشتند، نیستند. امروزه مدل ها و استایل های متنوعی از میز اداری موجود است که می توانید از بین آنها، مدلی را که با کار شما هماهنگی دارد، انتخاب کنید. انواع میز اداری را می توان با قیمت های منطقی در فروشگاههای مبلمان اداری پیدا کرد و یا می توان با توجه به فضای موجود و نیاز خود و نوع کاری که می خواهید بر روی میز اداری انجام دهید، یک میز اداری سفارش دهید تا مخصوص شما ساخته شود. طراحان ما می توانند شما را در این امر یاری کنند و با توجه به مسائل ذکر شده، بهترین انتخاب را به شما پیشنهاد بدهند.

نوشته شده در 27 اردیبهشت 1397

منبع:https://www.rnews.co.za/article/how-to-choose-the-right-work-desk
  • Rating
  • 435 دفعات بازدید