مقالات

آخرین مقالات

13 تیر

پنج دلیل برای استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک (قسمت اول)

اگر شما زمان زیادی را در محیط کار و بر روی مبلمان اداری و در پشت میز اداری خود صرف می کنید،
احتمالا با درد و سفتی عضلات که در اثر نشستن ثابت برای ساعت ها در یک نقطه ایجاد می شود، آشنا هستید. وقتی که ما به استرس های محیط کار فکر می کنیم، در ابتدا ممکن است کارهای پشت میز به ذهن ما خطور نکند، اما استفاده از مبلمان اداری و نشستن برای ساعات طولانی می تواند باعث دردهای فیزیکی در بدن شما شود. مبلمان اداری ارگونومیک با ایجاد شرایطی بهتر کمک می کند تا با نشانه های استرس فیزیکی مقابله کنید و موجب می شود که شما تجربه ی کاری خیلی راحت تری داشته باشید.
مراقبت از بدن مهم است، فرقی نمی کند مشغول چه کاری هستید. وقتی که شما مبلمان اداری خود را با طرح های ارگونومیک تر به روز می کنید، بدن شما فشار و نتیجتا دردهای کمتری را تحمل خواهد کرد و زمانی را که در شرکت سپری می کنید، بازدهی بیشتری خواهد داشت.

 

میز ارگونومیک

 

مزایای فیزیکی مبلمان اداری ارگونومیک

وضعیت بدنی بهتر در نتیجه ی استفاده از مبلمان اداری مناسب
تمرکز کردن بر وضعیت بدنی خود بر روی مبلمان اداری ممکن است مسئله ی کوچک و بی اهمیتی به نظر بیاید؛ اما در واقع، این موضوع بسیار مهم است و نادیده گرفتن این موضوع و استفاده از مبلمان اداری نامناسب و غیر ارگونومیک در طولانی مدت، باعث بروز مشکلاتی برای سلامتی خواهد شد از جمله:
• درد و سفتی عضلات ناشی از مبلمان اداری نامناسب
• مشکلات گوارشی ناشی از مبلمان اداری نامناسب
• تغییر شکل انحنا و قوس ستون فقرات ناشی از مبلمان اداری نامناسب
• مشکلات قلبی عروقی ناشی از مبلمان اداری نامناسب
• واریس در نتیجه ی استفاده از مبلمان اداری نامناسب
مبلمان اداری و صندلی اداری ارگونومیک که وضعیت درست بدنی شما را حمایت کند، باعث کاهش دردها و مشکلات ذکر شده خواهد شد چه در کوتاه مدت و چه در طولانی مدت. مبلمان اداری ارگونومیک و صندلی ای که بر اساس حالت بدن انسان طراحی شده است و می تواند بیشترین راحتی را برای فرد به ارمغان بیاورد، باعث می شود که نه فقط کمر شما خیلی راحت تر باشد، بلکه عملکرد کل بدن را بهبود می بخشد.

راحتی بیشتر با مبلمان اداری و صندلی های ارگونومیک

گاهی اوقات استفاده از مبلمان اداری نامناسب و نشستن پشت یک میز اداری نامناسب در سراسر روز هر چیزی را در بر دارد جز راحتی. اما اگر صندلی اداری با نیازهای منحصر به فرد شما تنظیم شده باشد، روز کاری شما بسیار راحت تر سپری می شود. صندلی اداری استاندارد و یکسان، نیازهای برخی کاربران را برآورده نمی کند و بدن خیلی از افراد با دیدگاه یکی ـ برای ـ همه هماهنگی ندارد.

مبلمان اداری ارگونومیک فشار وارد بر کمر، باسن و گردن را کاهش می دهد

استفاده از مبلمان اداری نامناسب و نشستن روی یک صندلی اداری عادی شش ساعت در روز و در همه ی روزهای کاری هفته باعث آسیب رساندن به بدن می شود، مخصوصا در قسمت هایی که با وضعیت ضعیف بدنی بیشتر در معرض این آسیب هستند. بر خلاف صندلی اداری عادی ، صندلی اداری ارگونومیک موارد زیر را برای شما فراهم می کند:
• عمق بیشتر صندلی های ارگونومیک در مبلمان اداری باعث می شود که نشستن راحت تر باشد و باسن فرد را در بر می گیرد
• یک گردنی برای صندلی اداری ارگونومیک در مبلمان اداری که هم سر و هم گردن را حمایت می کند
• پشتی صندلی های اداری ارگونومیک در مبلمان اداری به اندازه ی کافی بلند است و می تواند کل کمر و پشت فرد را حمایت کند
برای دیدن ادامه مقاله اینجا را کلیک کنید
منبع:http://www.youngupstarts.com
  • Rating
  • 466 دفعات بازدید