مقالات

آخرین مقالات

21 تیر
برای یک کارمند، هیچ چیزی به اندازه ی حریم خصوصی و فضای کاری شخصیش، اهمیت نداره. پارتیشن اداری راه مدرنی برای
تقسیم بندی فضای کاری و مجزا کردن بخش هایی از فضای کار برای کارمندانه. برای پارتیشن بندی فضای کار می تونیم به جای استفاده از دیوارهای دائمی، از انواع پارتیشن اداری مثل پارتیشن اداری شیشه ای، پارتیشن اداری ام دی اف، پارتیشن اداری قابل جابجا کردن، پارتیشن اداری نیم شیشه و نیم ام دی اف و پارتیشن اداری دو جداره، استفاده کنیم و این هم قابل اعتمادتره و هم مقرون به صرفه تر.
با نصب این گونه پارتیشن اداری ، می توانیم در صورت لزوم و در آینده، هر موقع خواستیم شرکت خود را گسترده تر کرده و یا چیدمان آن را تغییر دهیم. نصب پارتیشن اداری مدرن زمان خیلی کمی می برد و خیلی راحت می توان یک شرکت را با پارتیشن اداری ، پارتیشن بندی کرد. کارمندان وقتی در محیط مخصوص به خود کار کنند، موج مثبت می گیرند و در نتیجه کارایی و راندمان کاری آنها افزایش می یابد.

 


office-Partition

 

مزایای پارتیشن بندی اداری:

ایجاد حریم خصوصی: ایجاد جای خصوصی برای کار، اعتماد به نفس فرد را بالا می برد و باعث می شود که کارمندان نسبت به شرکت، دید مثبتی داشته باشند، چرا که می بینند که شرکت برای آنها ارزش قائل شده است.
اجتناب از عوامل حواس پرتی: در شرکت، افراد زیادی در قسمت های مختلف مشغول به کارند و تداخل کارها باعث حواس پرتی می شود، در حالی که این مشکل با پارتیشن اداری قابل حل است.
افزایش کارایی و راندمان کاری: در شرکتی که با گذاشتن پارتیشن اداری در جاهای مناسب به فضاهای مجزا تقسیم شده است، نسبت به شرکت های مشابه بدون پارتیشن اداری ، راندمان کاری کارمندان بیشتر است.
حس خوب کار کردن در فضای مخصوص به خود: داشتن فضای خصوصی، این امکان را به کارمندان می دهد که مدارک و فایل ها را در مکان امنی نزد خود نگاه دارند. فضای شخصی به آنها این امکان را می دهد که تفکر کنند و به ایده هایی دست پیدا کنند که نقش تعیین کننده در شرکت داشته باشد.
ایجاد جلوه ای کاری و حرفه ای برای مؤسسه: پارتیشن اداری نه تنها به بالا بردن راندمان کاری کارمندان کمک می کند، بلکه جلوه ای استاندارد شده به مؤسسه می دهد.
مقرون به صرفه بودن: پارتیشن اداری در مقایسه با دیوارهای دائمی، بسیار مقرون به صرفه تر است.
مدیریت آسان: پارتیشن اداری همچنین به مدیریت آسان کمک می کند. فراهم کردن فضایی متفاوت برای کارهای مختلف باعث می شود که بتوانیم فایل ها و سندها را صحیح و سالم در جاهای مخصوص نگهداریم.
ایجاد اتاقی برای جلسه و کنفرانس: جلسه و مکالمات آن محرمانه است و باید در محیطی مجزا از قسمتهای دیگر برگزار شود. در هر شرکتی وجود چنین اتاقی که با استفاده از پارتیشن اداری از بقیه ی فضا مجزا شده باشد و برای جلسات و کنفرانس ها استفاده شود، یک الزام و ضرورت به حساب می آید.

موقع نصب پارتیشن اداری ، به چه چیزهایی باید توجه کرد؟

توجه به همه ی جوانب موقع نصب پارتیشن اداری می تواند به ما کمک کند که بیشترین استفاده را از پارتیشن اداری داشته باشیم. با راهنمایی و مشورت با یک طراح حرفه ای، با علم به مزایا و معایبی که پارتیشن اداری برای شرکت ما دارد، می توان فضای شرکت را تقسیم بندی کرد. طراحان در زمان کار، فکر همه ی جوانب کار را می کنند از جمله تعمیرات، هزینه، نگهداری و غیره، در حالی که اگر خودمان این تصمیم را بگیریم، ممکن است هیچ کدام اینها در نظر گرفته نشود.

انواع پارتیشن اداری :

1. پارتیشن اداری ام دی اف
2. پارتیشن اداری شیشه ای
3. پارتیشن اداری آکوستیک
4. پارتیشن اداری گچی
5. پارتیشن اداری مدولار
6. پارتیشن اداری متحرک
7. پارتیشن اداری قابل دمونتاژ شدن
از انواع پارتیشن اداری مدرنی که اخیرا زیاد استفاده می شود، پارتیشن اداری شیشه ای با قاب آلومینیومی می باشد. پارتیشن اداری شیشه ای جلوه ی اپن آفیس به شرکت می دهد. امروزه ترکیبی از سیستم های پارتیشن اداری ام دی اف و پارتیشن اداری شیشه ای، ترکیب کامل و مناسبی برای شرکت های امروزی هستند. قاب آلومینیومی بهترین ظاهر و جلوه را برای پارتیشن اداری شیشه ای دارد. برخی از مزایای پارتیشن اداری شیشه ای با قاب آلومینیومی به شرح زیر است:
1. انتقال نور
2. استفاده ی مؤثر از فضا
3. قابلیت برداشتن و جابجا کردن
4. جلوه ی مدرن
5. ایجاد حواس پرتی کمتر
6. مقرون به صرفه بودن نسبت به کارایی

نوشته شده توسط نیو ارا بیلدرز(new era builders)

منتشر شده در شهریور 1396

منبع:https://realtytimes.com
  • Rating
  • 435 دفعات بازدید