مقالات

آخرین مقالات

23 تیر

پنج دلیل برای استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک (قسمت دوم)

دلایل دیگر برای انتخاب مبلمان اداری ارگونومیک

استفاده از مبلمان اداری و صندلی اداری ارگونومیک مزایای زیادی دارد و آنها مستقیما بر روی مقدار کار انجام شده در هر روز تأثیر می گذارند. وقتی که کارمندان از مبلمان اداری ارگونومیک استفاده می کنند و در شرایط بهتر و راحت تری به سر می برند، بهره وری و کارایی آنها افزایش می یابد.
وقتی که شما موقع استفاده از مبلمان اداری ، راحت باشید و درد نداشته باشید، کیفیت کلی زمان صرف شده در کار بهتر می شود. حتی برای آنهایی که یاد گرفته اند با درد زندگی کنند، احساس ناخوشایندی که در اثر استفاده از مبلمان اداری نامناسب در عضلات و استخوان ها به وجود می آید، باعث کاهش بهره وری و راندمان کاری خواهد شد. درد ناشی از استفاده از مبلمان اداری نامناسب، یکی از عوامل مهم حواس پرتی است و حتی بر کارآمدترین کارمندان هم تأثیر منفی گذاشته و اجازه نمی دهد که کارمندان کار خود را با کیفیت خوبی انجام دهند.
وقتی که دردهای شما با وجود مبلمان اداری و صندلی های ارگونومیک از بین می روند، احساس خواهید کرد که می توانید بر وظایف محول شده تمرکز بیشتری داشته باشید و کار با کیفیت تری را ارائه کنید. هم شما و هم مدیر شرکت، هر دو مطمئنا ارزش این را می دانید، در واقع خرید مبلمان اداری و صندلی های ارگونومیک یک معامله ی برد ـ برد است.
مبلمان اداری و صندلی های ارگونومیک برای کارمندان باعث ایجاد یک محیط کاری ایمن تر می شود که این مورد هم برای کارمند وهم برای کارفرما برد است، خیلی از کارمندانی که بخش قابل ملاحظه ای از زندگیشان را پشت میز کار سپری می کنند، دردهای فیزیکی کوتاه مدت و طولانی مدتی دارند که آنها را از زندگی روزانه باز می دارد. برخی افراد عقیده دارند که این دردها نتیجه ی غیر قابل اجتناب یک روز پر ثمر کاری است، اما بیشتر افراد به این نکته پی برده اند که هیچ لزومی ندارد که با کار کردن، خود را دچار چنین وضعیتی کنند.
office-furniture
مبلمان اداری ارگونومیک یک راه مؤثر و کارآمد برای کاهش فشار کار، خستگی کارمندان و حتی برخی مشکلات سلامتی مزمن و کاملا جدی می باشد. با در نظر گرفتن این که یک کارمند در طی هفته ی کاری ممکن است چه مدتی پشت میز خود و یا روی صندلیش وقت صرف کرده و از مبلمان اداری استفاده کند، خرید یک صندلی اداری جدید برای کم کردن این مشکلات، تقاضای زیادی به نظر نمی رسد.
استفاده از مبلمان اداری و صندلی های ارگونومیک ، فشارهایی که در اثر وضعیت بدنی ناصحیح بر فرد اعمال می شود را کاهش می دهد و باعث می شود زندگی شخصی و کاری کارمند بهتر شود. مبلمان اداری عادی که بدون در نظر گرفتن نیازهای منحصر به فرد تک تک افراد و برای همه یکسان تولید می شود، ممکن است در کوتاه مدت و یا بلند مدت، برای سلامتی افراد مشکلاتی ایجاد کند و بر کارایی و بهره وری افراد تأثیر منفی بگذارد.
استفاده از مبلمان اداری و صندلی های اداری ارگونومیک مزایای زیر را در بر دارد:
1. وضعیت بدنی اصلاح شده در نتیجه ی استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک
2. فشار کمتر بر بالاتنه در نتیجه ی استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک
3. بیشترین راحتی در محیط کار در نتیجه ی استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک
4. افزایش کارایی به دلیل سلامتی عمومی بهتر در نتیجه ی استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک
5. پیشرفت بیشتر در کار به دلیل وجود محیط کاری که با بدن کارمندان سازگارتر است
مزایای ذکر شده در نتیجه ی استفاده از مبلمان اداری ، نکات قابل ملاحظه ای هستند که در واقع می توانند نه فقط کار افراد بلکه زندگی آنها را تغییر دهند و همه ی آنچه که برای این همه تغییرات مهم لازم است، فقط و فقط یک صندلی اداری نسبتا ساده است.
منبع:http://www.youngupstarts.com
  • Rating
  • 228 دفعات بازدید