مقالات

آخرین مقالات

01 مرداد
وقتی که صحبت از پارتیشن اداری می شود، فورا تصویری از یک اتاق پارتیشنی به رنگ خاکستری و یکنواخت
و یک محیط کسالت بار در نظرمان مجسم می شود.اما استفاده ی هوشمندانه از پارتیشن اداری می تواند شرکت را به جایی کاملا لذت بخش برای کار تبدیل کند.
پارتیشن اداری دوجداره ، این دیوارهای ساده ی متحرک، انواع و اقسام زیادی دارد که از نظر سایز، نوع و رنگ متفاوتند. استفاده از پارتیشن اداری مزایای زیادی در بر دارد، از جمله موارد زیر:

افزایش کارایی با پارتیشن اداری

دلیل اصلی استفاده از پارتیشن اداری در فضای کاری، افزایش کارایی می باشد و این امر عمدتا به این دلیل است که با پارتیشن اداری دوجداره ، میزان عوامل حواس پرتی که کارمندان در حین کار با آن مواجهند، به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند. به هر حال، نصب پارتیشن اداری فقط، یک اقدام سخت گیرانه برای جلوگیری از حرف های بیهوده بین کارمندان نیست، بلکه پارتیشن اداری دوجداره در عین حال، مانع عوامل حواس پرتی بصری و امور بیهوده ای می شود که باعث کاهش کارایی و بهره وری می شوند و نیز جلوی صداهای مزاحم را هم می گیرد. در شرکت های خیلی بزرگ و شلوغ، استفاده از پارتیشن اداری بسیار مناسب است.

 

partition

 

ایجاد حریم خصوصی بیشتر با پارتیشن اداری

به هر حال، استفاده از پارتیشن اداری دوجداره فقط به این دلیل نیست که کارمندان هر چه بیشتر مشغول کار باشند، بلکه پارتیشن اداری ، حسی از حریم خصوصی را برای کارمندان فراهم می کند که کارمندان در یک شرکت اپن آفیس ندارند. استفاده از پارتیشن اداری دوجداره مخصوصا در شرکت هایی که به صورت روتین با اطلاعات حساسی مثل امور مالی یا اطلاعات مشتریان سر و کار دارند از اهمیت خاصی برخوردار است. در این گونه شرکت ها، پارتیشن اداری دوجداره باعث می شود که کارمندان بتوانند راحت مکالمه ی تلفنی داشته باشند و بر روی اطلاعات محرمانه کار کنند بدون این که نگران انتشار این اطلاعات باشند.
حریم خصوصی برای آرامش روحی کارمندان هم مؤثر است تا بتوانند در محیطی آرام و مجزا به امور کاری خود برسند و تلفن های فروش را در محیطی آرام انجام دهند. با تقسیم شرکت به بخش های شخصی و مجزا با استفاده از پارتیشن اداری ، می توان از سطح پارتیشن اداری برای الصاق عکس ها، تصاویر و تقدیرنامه ها استفاده کرده و محیط کاری جذاب تر و صمیمانه تری را برای کارمندانی که وقت زیادی را در شرکت می گذرانند، فراهم کرد.

 

partition

 

تطبیق پذیری و چند منظوره بودن پارتیشن اداری دوجداره

پارتیشن اداری دوجداره ای که به صورت دائمی در جایی نصب می شوند، ممکن است کارایی خوبی داشته باشد، اما اگر هر موقع و به هر دلیلی بخواهید چیدمان مبلمان اداری شرکت را تغییر دهید، ممکن است پارتیشن اداری دوجداره در جای نامناسبی قرار بگیرد. انتخاب پارتیشن اداری دوجداره ی متحرک به شما اجازه می دهد در صورتی که شرکت به تغییر دکوراسیون نیاز داشت، بتوانید چیدمان پارتیشن اداری دوجداره را تغییر دهید، در حالی که پارتیشن اداری متحرک و مدولار، مثل پارتیشن اداری ثابت، هم حریم خصوصی لازم برای کارمندان را فراهم می کنند و هم عایق صدا هستند.

فضای کاری بیشتر با پارتیشن اداری

ممکن است دقیقا خلاف این به نظر برسد، اما قرار دادن پارتیشن اداری در شرکت شما در واقع سطح با ارزش بیشتری را برای کارمندان فراهم می کند. دیوارهای پارتیشن دوجداره مدولار می تواند به عنوان تخته ی اعلانات برای اعلان مطالب و یا نمایش اطلاعات و اهداف کاری روزانه به کار رود و یا برای بایگانی کاغذها و مدارک مهم به کار برود.
از پارتیشن اداری می توان به عنوان وایت برد هم استفاده کرد و بدون این که فضایی روی زمین اشغال شود با نصب یک وایت برد ساده، می توان فضای مناسبی را برای تیم هایی که به صورت گروهی کار می کنند، فراهم کرد.

 

partition

 

افزایش زیبایی شرکت با پارتیشن اداری دوجداره

بر خلاف اتاق های پارتیشن اداری دوجداره قدیمی بی رنگ و حال که خاکستری بودند، پارتیشن اداری مدولار و متحرک جدید در رنگ ها و متریال های مختلفی موجود است. در حالی که شرکتی با پارتیشن اداری مناسب می تواند محیط فوق العاده جذاب تری را ایجاد کند. در واقع، پارتیشن اداری مدرن به محیط قدیمی شرکت ها، جلوه ای مدرن و به روز می دهد.

 

partition

 

جلوگیری از تابش اشعه ی خورشید با پارتیشن اداری

پارتیشن اداری ام دی اف از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری می کند و با وجود پارتیشن اداری ام دی اف، دیگر نیازی نیست کرکره های شرکت را کامل کشیده و فضای شرکت را تاریک کنیم. در مناطقی که تابش نور خورشید زیاد است ، پارتیشن اداری مدرن ضخیم می تواند تا حد قابل ملاحظه ای چشم و پوست ما را از تابش مستقیم اشعه ی خورشید در امان نگه دارد و تا حدی هم عایق گرما باشد.

تقسیم بندی شرکت با پارتیشن اداری مدرن

با کمی طراحی و پیش بینی، پارتیشن اداری مدرن متحرک ، روش فوق العاده مؤثری برای مجزا کردن فضای دپارتمان های مختلف در شرکت شما می باشد و در عین حال هم با پارتیشن اداری مدرن ، دپارتمان های مختلف یا در مجاورت یکدیگر قرار می گیرند و یا به اندازه ی کافی نزدیک هم هستند و می توانند در صورت لزوم، با هم تشریک مساعی کرده و تبادل نظر کنند. پارتیشن اداری مدرن ، همچنین، علاوه بر حذف رقابت های داخل هر دپارتمان و جلوگیری از انتشار اطلاعات حساس، به مراجعین اجازه می دهد که خیلی آسان تر به قسمت مربوطه مراجعه کنند.
منبع:http://www.vistavisuals.com
  • Rating
  • 207 دفعات بازدید