مقالات

آخرین مقالات

06 مرداد

پارتیشن اداری اولین بار حدود 40 سال پیش توسط شرکت هرمان میلر

که یک شرکت مبلمان اداری می باشد، وارد بازار شد. این شرکت مبلمان اداری ایده ی اتاق های ساخته شده با پارتیشن اداری را مطرح کرد. اتاق های ساخته شده با پارتیشن اداری ، اتاق های کوچکی هستند که به وسیله ی پارتیشن اداری از بقیه ی شرکت مجزا می شوند. هدف از طراحی اتاق های ساخته شده با پارتیشن اداری ، اشغال کردن فصای کمتری می باشد، در حالی که در عین حال، پارتیشن اداری به کارمندان این احساس را می دهد که فضای خصوصی خود را دارند.

پارتیشن اداری در طی سال های اخیر، رواج زیادی پیدا کرده و به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. در این سال ها کارفرمایان به کارمندان خود این حق انتخاب را می دهند که نوع محیط کار خود را انتخاب کنند. با پارتیشن اداری می توان تعادلی بین فضاهای اپن آفیس و حریم خصوصی ایجاد کرد.
بیشتر مردم وقتی صحبت از پارتیشن اداری می شود به یاد اتاق های پارتیشنی با فضایی بی روح و کسل کننده و خاکستری رنگ می افتند. اما همیشه الزاما این گونه نیست. روش های زیادی وجود دارد که با استفاده از پارتیشن اداری ، سطح خلاقیت و تعاملات در محیط اداری، افزایش پیدا کرده و تقویت می شود.

 

partition

 

یکی از آسان ترین راه ها برای این که هم از پارتیشن اداری استفاده کرده باشیم و هم یکپارچگی محیط را خیلی به هم نزده باشیم این است که از پنل هایی استفاده کنیم که نصف ام دی اف باشند و نصف شیشه. این نوع پارتیشن اداری ، هم اجازه ی عبور نور طبیعی را می دهند و هم برای کارمندان، حریم خصوصی ایجاد می کند. پارتیشن اداری نصف ام دی اف و نصف شیشه برای خیلی از فضاهای کاری، نسبت به پارتیشن تمام ام دی اف یا تمام شیشه انتخاب مناسب تری هستند و قیمت مناسبی هم دارند!

 

partition

 

ایده ی خلاقانه ی دیگری که در مورد پارتیشن اداری ارائه شده است، توسط شرکت We Inspire وارد بازار شده است، به نام " دیوار خوب بنه" . این دیوار به عنوان پارتیشن استفاده می شود اما فضای خلاقانه ای هم برای کار تیمی دیجیتالی ایجاد می کند. این پارتیشن اداری یا دیوار، بدون چارچوب است و می تواند تا ارتفاع 30 متر هم برسد. این پارتیشن اداری برای دیدار و گردهمایی افراد بسیار خوب است. با این پارتیشن، افراد می توانند با هم ملاقات کنند و ایده هایی را که به ذهنشان می رسد، با تعاملی بسیار آزادانه به دیگران عرضه کنند.
ایده ی دیگری که در مورد پارتیشن اداری داده می شود، این است که پارتیشن ها تا سقف کشیده شوند و با زاویه ی 90 درجه به سقف متصل شوند. این پارتیشن ها برای مجزا کردن و تقسیم فضا در جاهای بزرگ طراحی شده اند. در گذشته که خیلی از افراد می خواستند حریم خصوصی ای داشته باشند که دیده نشوند و صدا از اتاق آنها بیرون نرود، از نوعی پارتیشن اداری استفاده می کردند که بخشی از آنها عایق صدا داشتند. این نوع پارتیشن اداری در عین حال که فضای یکپارچه ی اپن آفیس را حفظ می کند، برای کارمندان حریم خصوصی ای فراهم می کند تا بتوانند با راحتی و آرامش به کارهای خود برسند.

 

partition

 

ویترا ورک بیز (Vitra Workbays) به عنوان یک راه حل ساده برای پارتیشن اداری سنتی استفاده می شود. این نوع پارتیشن اداری همراه با صندلی، کمد بایگانی و برق تجهیز می شوند تا یک سری از کارها را تسهیل کنند. این نوع پارتیشن اداری می تواند به خودی خود به عنوان کابین تلفن، اتاق های ویدیو کنفرانس، گوشه ای دنج برای مطالعه و یا جایی ساکت برای نوشیدن قهوه و یا اتاق های ملاقات کارمندان مورد استفاده قرار گیرند. همه ی این ها بدون حبس کردن افراد پشت درهای بسته صورت می گیرد.

 

partition

 

ایده ی دیگر در مورد پارتیشن اداری که مقرون به صرفه هم می باشد، این است که نوعی پارتیشن اداری درست کنیم که بتوان روی آن مطلب نوشت و یا نقاشی کرد. پارتیشن اداری با لایه ی نازکی از رنگ به وایت برد و یا تخته سیاه و یا صفحه ی مغناطیسی تبدیل می شود. این پارتیشن اداری ، به گونه ای است که کارمندان می توانند ایده های خود را بر روی آن بنویسند، تشریک مساعی کنند و بازدهی و کاربری را بالا ببرند.

 

partition

 

شکی نیست که نصب یک پارتیشن اداری مناسب به معنی استفاده ی بهتر، مؤثرتر و مقرون به صرفه تر از فضا می باشد. با استفاده از پارتیشن اداری ، کارایی و بهره وری شرکت افزایش پیدا می کند و محیط کار، جلوه ی یک سازمان را به خود می گیرد. از آنجایی که پارتیشن های اداری ، انواع و اقسام زیادی دارند مثل پارتیشن اداری گچی، پارتیشن اداری چوبی، پارتیشن اداری شیشه ای و پارتیشن های خاصی که در بالا ذکر شد، می توان از بین انواع پارتیشن اداری ، نوع مناسب را انتخاب کرد و در این صورت طراحی برای مجزا کردن و تقسیم کردن فضای شرکت، دیگر یک کار کسل کننده نیست!
منبع:http://www.fastfitouts.com.au
  • Rating
  • 234 دفعات بازدید