مقالات

آخرین مقالات

13 مرداد
هر ساله در نمایشگاه نئوکن در شیکاگو هزاران ایده و محصول جدید از طراحان دکوراسیون داخلی ارائه می شود.
امسال این نمایشگاه در 23-21 خرداد 1397 برگزار شد و بیش از 50000 نفر در آن شرکت کردند تا نگاهی به مبلمان اداری آینده داشته باشند. مبلمان اداری جدید از جمله میزهای خاصی که دوچرخه دارند و میزهایی که بالشتک هایی بر روی آن گذاشته شده است تا در صورت نیاز، کارمندان چند دقیقه استراحت کنند، از جمله مبلمان اداری جدید است که در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان گذاشته شد.
در این متن به طرح های برتر مبلمان اداری در این نمایشگاه می پردازیم که دَن هوارت، سردبیر آمریکایی مجله ی طراحی دزین به عنوان طرح های برتر مبلمان اداری انتخاب کرده است.
فرشی خاص تولید شده توسط استودیوی" فرم آس وید لاو" (Form Us With Love) برای شاو کانترکت
استودیوی سوئدی به نام فرم آس وید لاو (Form Us With Love) فرشی را طراحی کرده است که در آن شکل ها و رنگ های مختلف با هم ترکیب شده اند. این فرش از به هم پیوستن تایل های ساده ی مربع شکل به ابعاد 60 در 60 سانتی متر درست شده است. این تایل ها را می توان در کنار همدیگر قرار داد و شکل های خاصی را ایجاد کرد و به این صورت می توان با توجه به فرم فضایی که داریم، قسمت های مختلف را توسط این فرش ها، مشخص کرده و مرزبندی کنیم.

 

furniture

 

صندلی آلومینیومی نیوسون، توسط مارک نیوسون برای نول
مارک نیوسون، طراح استرالیایی، این صندلی کاربردی را با الهام از طرح صندلی طراحی شده در سال 1928 توسط لودویگ می یِس ون در رو، طراحی کرده است. همان طور که نام آن نشان می دهد، در این صندلی اداری ، فریم آلومینیومی بکار رفته است که یک مارپیچ یک تکه را تشکیل می دهد. در عرض صندلی در قسمت نشیمن و پشتی صندلی از پارچه ی توری استفاده شده است که با توجه به ساختار متعادل صندلی در گوشه های صندلی به هم وصل نشده است.

 

furniture

 

مبلمان اداری حصیر بافت توسط کریستوف پی یه برای استودیوی تی کی
محبوبیت و گرایش روز افزون افراد به مبلمان حصیری باعث شده است که این مبلمان اداری حصیری به طراحی کریستوف پی یه فرانسوی، به فضای کاری هم راه پیدا کند. صفحه های این متریال که از بافت ساقه های خشک گیاهان تولید می شود، به سیستم مبلمان اداری مدولار متصل می شود و در رنگ های مختلفی هم موجود می باشد.

 

furniture

 

میز بلند طراحی شده توسط مایک تول وانن برای موتو
اگر چه فرم اولیه ی این میز بلند در ماه آپریل امسال در سالن مبلمان میلان به نمایش گذاشته شد، در طول نمایشگاه نئوکن هم محصولات جدیدی از برند دانمارکی موتو (Muuto)، برای فضای اداری طراحی شد. از این مبلمان اداری می توان به میز اداری بلندی اشاره کرد که طرحی مینی مال با فریم آلومینیومی ظریف دارد و برای کارهایی که خیلی رسمی نیستند، مثل کار کردن پشت کانتر یا یک میز بار استفاده می شود.

 

furniture

 

مبلمان اداری ماری توسط پاتریشیا اورکوئولا برای هاورث
پاتریشیا ارکوئولا، طراح اسپانیایی در بخشی از کار مشارکت همیشگی خود با هاورث، که شامل طراحی اتاق شوروم برند برای نئوکن می باشد، مبلمان اداری ماری را طراحی کرد. صندلی های اداری ذکر شده که در عکس هم مشاهده می کنید، پایه های چوبی داشته و پشتی و نشیمن آنها، انحنایی ملایم دارند. این صندلی های اداری نه به صورت همیشگی بلکه برای استفاده ی گاه به گاه در نظر گرفته شده اند.

 

furniture

 

وود استاک توسط مارک مولر برای تری اچ
مارک مولر طراح معروف ترجیح می دهد که مبلمان اداری برای هر فردی شخصی سازی شود و این کار را برای تری اچ انجام داده است. در طرح چوبی مبلمان اداری او، ویژگی های خاصی به چشم می خورد، مثل پروفایل های نازک و ظریف، درزهای مشخص کابینت ها، کشوهای کمتر و مبلمان اداری دیگر مثل کردنزا که در رنگ ها و جلوه های مختلف موجود می باشد.

 

furniture

 

کییک به وسیله ی استودیوی طراحی ای واساکی برای آرپر
این سیستم مدولار مبلمان اداری که کاری از استودیوی طراحی ای واساکی با بیس ژاپنی می باشد، شامل صندلی ها و میزهای کوتاه بوده که می توان آنها را به ردیف هایی از صندلی با میزهایی با طول وعرض متفاوت ترکیب کرد. نیمکت های بالش دار ممکن است با یا بدون پشتی سفارش داده شوند. می توان از میزهای اداری بلندتر و یا از پارتیشن های آکوستیک انحنا دار هم استفاده کرد.

 

furniture

 

لینو، طراحی شده توسط اینداستریال فسیلیتی برای هرمان میلر
مؤسسین استودیوی اینداستریال فسیلیتی در لندن به نام های کیم کولین و سام هکت این صندلی کاربردی را برای هرمان میلر طراحی و تولید کردند که هم در خانه و هم در شرکت قابل استفاده است. در این طرح بخشی در پشت صندلی وجود دارد که برای حمایت از ستون فقرات تعبیه شده است. امکان انتخاب چند گزینه برای فریم صندلی، رنگ پشتی صندلی و قسمت نشیمن صندلی وجود دارد.

 

furniture

 

برگرفته شده از دزین مجله ی معماری و طراحی
نوشته شده توسط دن هووارت در 25 خرداد 1397
منبع:https://www.dezeen.com
  • Rating
  • 235 دفعات بازدید