مقالات

آخرین مقالات

15 مرداد
از سال 1928 یعنی در حدود یک قرن پیش، تخته سه لا و بعد از آن صفحات ام دی اف در ساخت خیلی از وسایل و مبلمان اداری و نیز در دکوراسیون داخلی
مورد استفاده قرار گرفته است. از آنجایی که تخته سه لا و صفحات دیگر مهندسی ساز مثل OSB، نئوپان و ام دی اف ، استحکام بالایی دارند، سبک وزن هستند و به راحتی در دسترس می باشند، می توان در ساخت مبلمان اداری از جمله پارتیشن اداری، میز مدیریت ، انواع بوفه و میز اداری ، دیوارپوش و خیلی از وسایلی که در دکوراسیون داخلی هر فضایی مهم هستند، از آنها استفاده کرد. قایق ها، هواپیماها و حتی اتومبیل ها در ابتدا و خیلی قبل از این که استیل، آلومینیوم و فایبر گلاس در ساخت آنها به کار رود از تخته سه لا ساخته شده اند. ام دی اف به عنوان متریال ساده ای که قابلیت شکل پذیری دارد، راحت بریده می شود و می توان آن را به شکل های مختلف در آورد، برای ساخت مبلمان اداری و طرح های دکوراسیون داخلی از قبیل دیوارپوش ، انواع میز مدیریت ، میز اداری ، پارتیشن اداری و بسیاری از اجزای کاربردی که می توانید برای دکوراسیون داخلی در نظر بگیرید، به کار می رود. در اینجا چند نمونه از کارهای انجام شده با ام دی اف را به شما نشان می دهیم تا شاید برای طراحی فضای کاری شما اعم از شرکت، کتابخانه و ....الهام بخش باشد.
در این شکل طرحی جذاب را مشاهده می کنید که دو نمای آن نشان داده شده است.

 

mdf-desk

 

partition

 

یکی دیگر از طرح هایی که جالب توجه است، این کار می باشد که برای ورودی و راه عبور در نظر گرفته شده است.

 

partition

 

partition

 

از طرح های دیگری که می توان هم برای غرفه های نمایشگاهی مورد استفاده قرار داد و هم برای جاهایی مثل سالن کتابخانه، طرح زیر می باشد که کاملا با ام دی اف قابل اجراست.

 

mdf-shelves

 

partition

 

طرح هایی مثل طرح زیر را می توان برای ورودی جایی در نظر گرفت. در عین حال که نمایی چشم نواز دارد و به فضا شکل خاصی می دهد، می تواند برای نشستن هم مورد استفاده قرار گیرد.

 

partition

 

partition

 

یکی از پرکاربردترین موارد استفاده ی ام دی اف ، میزهای نیمکتی و چند نفره و پارتیشن اداری می باشد. امروزه با پارتیشن اداری می توان از یک فضای یک پارچه برای چند منظور استفاده کرد. هم اتاق های مختلفی در آن ایجاد کرد تا افرادی با شغل ها و شخصیت های مختلف بتوانند به راحتی به کار خود برسند و هم هزینه ی دیوارهای دائمی را پرداخت نکرد. می توان برای هر چه زیباتر شدن فضا، از پارتیشن اداری نیم شیشه و نیم ام دی اف استفاده کرد و یا طرح های مختلفی را روی آن به کار برد و یا طرح لوگوی شرکت را روی شیشه به صورت سند بلاست و یا برجسته اعمال کرد.

 

partition

 

در اینجا سالن غذا خوری دیگری را مشاهده می کنید که در آن کابینت ها، میز غذا خوری، کانتر و صندلی ها همگی از ام دی اف قابل ساخته شدن می باشند.

 

partition

 

تخت های خوابگاه ساخته شده با ام دی اف و یا تخته سه لا را در این جا مشاهده می کنید.

 

partition
نمایی زیبا که می تواند در کتابخانه ها و شوروم های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.

 

partition

 

 

partition
البته طراحان بنکو، بعد از بازدید از فضای کاری شما، با توجه به ابعاد فضای کاری و نیز با توجه به هدف کاربردی شما از فضا، بهترین طرح را پیشنهاد می دهند. این تصاویر صرفا می تواند به شما ایده بدهد.
5 مرداد 1397، نوشته شده توسط جک مک منیوس
منبع:https://www.archdaily.com
  • Rating
  • 217 دفعات بازدید