مقالات

آخرین مقالات

16 مهر

موفق ترین شرکت ها از این سه استراتژی در طراحی دفتر کار خود استفاده می کنند

بزرگترین شرکت های جهان به لطف دستاورد های متنوعی شناخته می شوند، اما همه آن ها یک چیز مشترک دارند.
آن ها توجه زیادی به طراحی محیط کار و دفتر خود دارند. سه فاکتور ذیل طراحی معاصر را شکل می دهند و برای به دست آوردن شرایط ایده آل شما باید هر سه آن ها را در شرکت خود اعمال کنید. از این برند های موفق الگو بگیرید تا بتوانید دفتر کار خود را بهبود ببخشید.

شخصیت

مردم دفتر شما را به عنوان ویژگی منحصر به فرد برند شما خواهند شناخت.

مهم ترین نکته، برخورد اول است. اگر یک مهمان یا یک سهام دار نتواند برند شما را همان لحظه که از در دفتر شما وارد شد بشناسد، ممکن است اثراتی در ناخودآگاه آن ها مبنی بر این که برند شما طول عمر چندانی ندارد به وجود بیاید. دفتر کار بخشی از برند است و باید به صورت واضح تجربه و روح شرکت شما را به نمایش بگذارد.
دفتر بروکلین شرکت "کیکستارتر" در گذشته یک کارخانه قدیمی تولید مداد بود. این پیش زمینه تاریخی به خودی خود موضوع مناسبی برای شروع مکالمه در زمینه این برند، که کار آن سرمایه گذاری جمعی بوده، و هدف آن در زمینه حمایت از نوآوران و پیشتازانی که محصولات آن ها می تواند دنیا را تغییر بدهد است. درون این دفتر، یادآورهای دیداری ای وجود دارند که هدف این شرکت را به نمایش می گذراند: درون این دفتر نمونه های زیادی از پروژه هایی که قبلا روی آن ها سرمایه گذاری شده است وجود دارد.
مورد دیگری که می توان به آن اشاره کرد، شرکتی است که اپلیکشن فوتبالی محبوب "وان فوتبال" را به وجود آورده است. درون مرکز مدیریت این شرکت یک مسیر دوی سه لاینه وجود دارد که کل طول دفتر را طی می کند و در نهایت به یک دروازه می رسد. طراحان این دفتر چمن سبز ظریفی را در برابر میزهای سفید تمیز و صندلی های استادیومی قرار داده اند. مهمانان بعد از وارد شدن از در دفتر و دیدن این صحنه خواهند فهمید که دقیقا در چه شرکتی ایستاده اند.

 

office

 

office

 

سخاوت

آن ها روی سلامت کارمندانشان سرمایه گذاری می کنند، که شامل محیط کار آن ها نیز می شود.

از میزهای ایستاده گرفته تا مراقبت از کودک در دفتر، از سرویس رفت و آمد تا اتاق یوگا، موفق ترین شرکت ها می دانند که بیش از پیش باید در محیط دفتر خود سرمایه گذاری کنند تا وضعیت مطلوب و رضایت کارکنان به دست آید. این موضوع به خصوص در مناطقی مثل "سیلیکون ولی" که در آن رقابت شدیدی برای استخدام کارمندان وجود دارد و اغلب شرکتی که بیشترین امتیازات را به کارمندان خود می دهد پیروز می شود قوت بیشتری دارد.
کارمندان یک شرکت تنها فاکتور تعیین کننده سطح فرهنگی شرکت نیستند، بلکه محیطی که کارمندان هشت الی ده ساعت و گاهاً زمان بیشتری در آن وقت می گذرانند نیز مهم است. در دفتر بروکلین شرکت "کیکستارتر" عناصری چون فضای سبز برای تجدید قوا، گلخانه ای واقع روی بام برای تنفس و کار و یک باغ که به صورت مستقیم برای وعده های غذایی کارمندان میوه و سبزی تازه فراهم می کند به کار رفته اند.
شرکت محبوب کفش (و مثال درخشان فرهنگ شرکتی) یعنی شرکت "زاپوس" از ارائه عضویت باشگاه فراتر رفته و اتاق استراحت، کلاس فیتنس و "ماجراجویی سلامت" که برای دور شدن از فشارهایی کاری شامل بازی هایی همچون لیزرتگ، ترامپولین و بسکتبال است را نیز در دستور کار خود قرار داده است. آن ها همچنین رویدادی به نام "سه شنبه های تفریحی" را ترتیب داده اند که در آن کل فضای دفتر را با اسباب بازی های زمین بازی پر می کنند. نباید از گوگل به عنوان یکی از پیشتازان در امر سلامت کارمندان چشم پوشی کنیم، شرکتی که دوچرخه هایی رایگان برای گشت و گذار اطراف محیط شرکت را به علاوه ماساژ درمانی، پزشک و پرستار کشیش و کافه تریای سالمی که با توجه به نکات روانشناسی رنگ شده است به کارکنانش ارائه می دهد.

 

office

 

office

 

الهام

آن ها نیاز به ایجاد محیط کار الهام بخش را درک می کنند.

ارائه بهترین سرگرمی ها و امتیازات برای کارمندان کافی نیست؛ دفتر شما در طول پستی ها و بلندی ها باید توانایی الهام بخشیدن به کارمندانتان را نیز داشته باشد. با استفاده از تکنولوژی جدید، روش های ارتباطی و متدهای ایجاد تجربه عمیق و پرمعنا میان کارمندان، برند شما می تواند در حالی که اعضای خود را تقویت می کند، به پیش بردن شرکت شما ادامه دهد.
در مجموعه دفاتر "فیسبوک" در منطقه "ساوث لیک یونیون" در "سیاتل" بهبود همکاری و حس آزادی فکر با بازتاب این رویکردها در طراحی محیط کار ایجاد شده است. در این دفاتر با استفاده از فضاهای بدون دیوار، پنجره های کف به سقف، پارتیشن بندی های شیشه ای و راه پله های باز، طراحی کاملا بازی به نمایش گذاشته شده است. در عین حال در دفاتر این شبکه اجتماعی بزرگ در "تل آویو" تخته سیاه هایی وجود دارند که کارمندان می توانند روی آن ها پیام های جالبی برای الهام بخشیدن به همکارانشان بنویسند.

 

office

 

جایی دیگر، در دفاتر شرکت "شاپیفای" در کانادا، کفپوش های طرح دار و تعداد زیادی برآمدگی وجود دارند تا به صورت مداوم حس و حال کارمندان را در طول گردش کاری تغییر دهند. شرکت "ایر بی اند بی" در سان فرانسیسکو با ایجاد محله هایی در طول دفتر خود حالت زنده ای را به وجود آورده است و اگر کارمندان آن بخواهند ظاهر اتاق پروژه خود را بهبود ببخشند، آزادند تا به هر شکلی آن را بیارایند.
با تمرین سخاوت، الهام بخشی به فضاهای شخصی و گروهی و اطمینان از این که برند شما توسط طراحی زیبا و منحصر به فردی به نمایش گذاشته می شود، شرکت شما قدم های محکمی به سمت رشد و گذر از موانع برای رسیدن به موفقیت بر می دارد.

 

office

 

منبع::https://www.inc.com
  • Rating
  • 111 دفعات بازدید