مقالات

آخرین مقالات

28 مهر

از نشستن خسته شدید؟ از ایستادن هم همینطور؟ از این صندلی ویژه لذت ببرید

وقتی نمی توانید بنشینید و در عین حال نمی خواهید بایستید، به عقب تکیه دهید! این ایده جالب پشت "لین چیر" ، یعنی همان میز ساده
و صندلی راحتی خم شوندهکه قابل حمل و نقل، است. نوعی صندلی راحتی که ساخته شده است تا مانع خستگی و درد شما هنگام انجام کارهایی بشود که باید به صورت ایستاده انجام شوند. حالا شما می توانید با خیال راحت تنبلی کنید.
به این صندلی راحتی ، به عنوان نوعی صندلی ایستاده نگاه کنید. یک اختراع برای راحتی شما که می توانید استخوان های خسته خودتان را روی آن بگذارید. مثل یک تخت ایستاده. با زاویه کمی به صورت ایستاده، ولی نه کاملا ایستاده، کمرخودتان را به تکیه گاه پشتی دار "لین چیر" تکیه می دهید. به این ترتیب وزنتان از روی پاهایتان برداشته می شود.
برای این که راحتی زیاد این صندلی راحتی باعث چرت زدن و بازداشتن شما از کارتان نشود، "لین چیر" با میز کار قابل چرخش و تنظیمش به شما ارائه می شود. میز کار سبک وزن را بالا بکشید تا به ارتفاع مورد نظرتان برسد و به کارتان برسید. همچنین برای آسودگی، زیرپایی شیب داری هم تعبیه شده است.
البته این صندلی راحتی و میز کار "لین چیر" ضعف هایی هم دارد. میز کار "لین چیر" فضای کافی برای قرار دادن صفحه کلید، تبلت یا لپ تاپ را دارد. ولی با قرار گیری آنها روی میز کار، دیگر فضایی برای صفحه نمایش کامپیوتر عادی نمی ماند.
"وین یگار" اهل لکسینگتون کنتاکی، مغز متفکر ایده صندلی راحتی و میز کار "لین چیر" است. این مخترع به اندازه کافی تجربه کار طاقت فرسا دارد. او به مدت 14 سال، یک مزرعه 440.000 متر مربعی را در حالی اداره کرد، که کارهای دیگری در ارتباط با فناوری هم انجام می داد. کارهایی که معمولا در نشستن و خیره شدن به صفحه کامپیوتر برای ساعات طولانی، خلاصه می شدند.
او مبل راحتی تخت خواب شو را بعد از دیدن مقاله های متعدد درباره انتقاد از "نشستن سیگار کشیدن جدید است" ساخت. او می خواست ایستاده کار کند ولی نمی توانست ایستادن در مقابل یک میز کار را تحمل کند. آنگاه ایده در ذهن او شکل گرفت.

 

chair

 

نسخه اول میز کار و صندلی راحتی"لین چیر" یک تخته چوب سخت به عنوان پشتی بود. که شباهت زیادی به "تخته های تکیه" داشت. که ستاره های قدیمی هالیوود برای چروک نشدن لباس های سنگین و تجملاتی خود، بین فیلمبرداری صحنه ها، از آنها استفاده می کردند. البته آنها اصلا راحت نبودند. مدل آخر "یگار"، که همانند محصولی است که در کاتالوگ "تصویر بزرگتر" می توانید پیدا کنید، قبلا بر روی وبسایت ها، بارگذاری شد. او و همکارانش از این صندلی راحتی و میز کار تا به حال 9000 دلار درآمد داشتند. و قادرند طی 26 روز آینده به درآمد 25000دلار دست یابند. برای خرید "لین چیر" ، باید حداقل 245دلار هزینه کنید.
منبع: https://www.entrepreneur.com/article/247394
  • Rating
  • 116 دفعات بازدید