مقالات

آخرین مقالات

07 آبان

چگونه می‏توان میز تلویزیون مناسب را پیدا کرد

انتخاب میز تلویزیون مناسب

 

یافتن بهترین میز زیرتلویزیونی برای چیدمانتان با دو فاکتور کلیدی همراه استکه عبارتند از: اندازه تلویزیون و اتاقی که تلویزیون در آن قرار می‏گیرد. با گرفتن اندازه هر کدام از این دو شروع کنید و سپس به نکته ‏های ارائه شده در پایین مراجعه کنید.

 

tv-table

 

پهنای میز تلویزیون

اندازه تلویزیون‏ها به صورت اندازه ‏گیری قطر صفحه نمایش انجام می‏شود (نه اندازه قاب دور آن)، در حالی که موقعیت قرارگیری تلویزیون‏ها به اندازه ‏گیری‏های نوعی بستگی دارد.
برای ساده‏ سازی خرید، عموما دامنه اندازه ‏های تلویزیونی که قرار است تعبیه شود به صورت لیست ارائه می‌شود. اما برای تضمین اینکه تلویزیون به همان صورتی که می‏خواهید با جایگاه خود تناسب داشته باشد، بهتر است پهنای واقعی تلویزیونتان را بدانید.
فاکتور دیگری که باید برای پهنای جایگاه تلویزیون در نظر گرفته شود طرح کلی اتاق است. آیا مواردی مانند شومینه یا راهرو در اتاق وجود دارند که بر روی طول میز زیر تلویزیون تاثیرگذار باشند؟ آیا در مورد میزان فضایی که می‏خواهید صرف شود نظری دارید؟ از این موارد برای تعیین ماکزیمم پهنا استفاده کنید، زیرا اندازه تلویزیون، مینیمم مقدار را به شما می‏دهد.
نکته! استفاده از نوارهای رنگی، یک روش موقتی و سریع برای تجسم موقعیت تلویزیون پیش از خرید است تا از این طریق هنگام تحویل آن، دچار غافلگیری و نارضایتی نشوید.

 

tv-table

 

مینیمم پهنای جایگاه، با استفاده از اندازه تلویزیون

تلویزیون‏های زیر 32 اینچ = 71.12 سانتی متر
تلویزیون‏های بین 32 تا 49 اینچ = 76.2 تا 114.3 سانتی متر
تلویزیون‏های 50 تا 54 اینچ = 116.84 تا 124.46 سانتی متر
تلویزیون‏های 55 تا 59 اینچ = 127 تا 134.62 سانتی متر
تلویزیون‏های 60 تا 64 اینچ = 137.16 تا 144.78 سانتی متر
تلویزیون‏های 65 تا 69 اینچ = 147.32 تا 157.48 سانتی متر
تلویزیون‏های 70 اینچی یا بزرگتر = بیشتر از 160 سانتی متر
نکته! میز تلویزیون حداقل باید 5 تا 7 سانتی متر بزرگتر از پهنای تلویزیون باشد.

ارتفاع میز تلویزیون

مرکز تلویزیون باید با خط دید کسانی که آن را تماشا می‏کنند مطابقت داشته باشد. طرز خاص نشستن شما بر روی این موضوع تاثیر می‏گذارد، بنابراین از آن به عنوان نقطه شروع اندازه ‏گیری استفاده کنید.
برای پیدا کردن خط دید میانگین، از افرادی که قرار است به تماشای تلویزیون بپردازند بخواهید نقطه مورد نظر خود را انتخاب کنند، سپس از زمین تا کمی بیشتر از خط منطبق بر دماغ آنها را اندازه بگیرید. آنگاه فاصله از وسط صفحه نمایش تا ابتدای پایه تلویزیون را اندازه ‏گیری کنید. هنگامی که این مقدار با ارتفاع میز تلویزیون جمع شود، تقریبا برابر با اندازه ‏گیری خط دید خواهد بود.
نکته! نصب تلویزیون روی دیوار یک روش محبوب جایگزین برای نصب تلویزیون در ارتفاع مورد نظر و خلاص شدن از میز تلویزیون در جهت کاربرد زیباتر است.
منبع:https://www.wayfair.com/ideas-and-advice/how-to-measure-for-a-tv-stand
  • Rating
  • 122 دفعات بازدید