مقالات

آخرین مقالات

14 آبان

۵ نکته برای طراحی و چیدمان مبلمان اداری دفتر کار

مردم شما را بر اساس ظاهر دفتر کارتان قضاوت خواهند کرد. در صورتی که بخواهید ‌مشتری‌ها را تحت تاثیر قرار دهید
یا بخواهید یک کارمند عالی استخدام کنید، مبلمان اداری دفتر کارتان نقش مهمی را ایفا می‌کند. دیزاین شرکت برای مشتری‌ها باید جذاب، شیک و مطابق مد روز باشد تا آن‌ها به شما باور پیدا کنند. طراحی و چیدمان مبلمان اداری دفتر کارتان برنامه‌ای دقیق می‌طلبد و هزینه و وقت قابل توجهی را از شما می‌گیرد. دفتر کار شما فقط تعدادی مبلمان‌ اداری نیست، بلکه مبلمان اداری و میز کار و بقیه موارد باید در کنار هم باشند. دفتر کارتان خانه ی دوم شماست و شما را به اهدافتان می رساند. شاید وقت بیشتری را در دفتر کارتان نسبت به خانه بگذرانید. و به غیر از راحتی خودتان، در قبال کارمندانتان نیز مسئول هستید و این وظیفه شماست که یک محیط با انگیزه برای آنها فراهم کنید.
در ادامه ۵ نکته را بررسی می کنیم که به هنگام مبله کردن دفتر کارتان باید در نظر بگیرید.

۱-مبلمان اداری راحت داشته باشید:

با اقلام ضروری شروع کنید؛ میز اداری و صندلی اداری. قطعاً هیچ شکی وجود ندارد که میز و صندلی کاربردی‌ترین اقلام در بین مبلمان‌های اداری در هر دفتر کاری هستند.کارمندان بیشتر اوقات کاری خود را بر روی صندلی اداری می‌نشینند و غرق در مسائل یا رسیدگی به برخی کاغذبازی‌ها بر روی میز خود می‌شوند. پس اطمینان حاصل کردن از داشتن میز و صندلی راحت اداری که مناسب بدن شما باشد امری ضروری است.
یک میز اداری باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا کامپیوتر،پرونده‌ها و دیگر لوازم ضروری دفتر و به علاوه لوازم شخصی که افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند بر روی آن قرار بگیرند. میز کامپیوتر باید دارای ارتفاع مناسبی باشد. ارتفاع میز کامپیوتر به قد فردی که بر روی آن کار می‌کند و همچنین نوع کاری که انجام می‌دهد بستگی دارد.
صندلی‌های اداری باید کوسن و تکیه‌گاه و جایگاه دست مناسبی داشته باشند. صندلی‌های قابل تنظیم که به شما این اجازه را می‌دهند تا ارتفاع، شیب و پشتی آن را تنظیم کنید، بسیار کاربردی هستند چرا که به راحتی با نیازهای استفاده‌کننده تناسب پیدا می‌کنند.
میز اداری ارزان و صندلی اداری ارزان می‌توانند آثار قابل توجهی بر روی سلامت داشته باشند و در نتیجه دردهای طولانی مدتی را به ناحیه کمر،گردن، شانه و پا تحمیل کنند. بنابراین،تهیه‌ی میز و صندلی اداری راحت و ارگونومیک باید برای شما در اولویت باشد.

 

office-furniture

 

۲-کیفیت مقدم بر قیمت است:

مادامی که کسب و کار شما پابرجاست، شما به دفتر کارتان نیاز خواهید داشت و البته که شما می‌خواهید کسب و کارتان را تا ابد داشته باشید. پس مبلمان اداری باکیفیت و با ماندگاری بالا انتخاب کنید، حتی اگر برایتان هزینه بیشتری داشته باشد. باید بدانید که تفاوت قیمتی قابل توجهی مابین اجناس کم‌کیفیت و با کیفیت بهتر وجود دارد. اما محصولات ارزان معمولاً با ریسک‌های متعددی همراه هستند مثلاً؛ شکستن پایه‌های صندلی، لق شدن میز و جدا شدن قفسه‌ی بایگانی و مدارک. به زبان ساده، میز و صندلی اداری ارزان قیمت طول عمر بالایی ندارند.
اجناسی را خریداری می‌کنید که برای کارهای سخت ساخته شده باشند مثلاً میز و صندلی اداری که برای طولانی مدت مانا باشند، قفسه‌های مدارک، کمد ها و فایل هایی که به واقع بتوانند مدارک و پوشه‌ها را بدون شکستن، نگه دارند و برای سال‌های سال باقی بمانند.
اگر در مورد بودجه مشکلی دارید، به دنبال مبلمان‌اداری دست دوم باشید تا آن‌که بخواهید میز و صندلی ارزان، نو و بی‌کیفیت بخرید.خرید مبلمان اداری گران اما باکیفیت شاید در ابتدای امر، غیر ضروری به نظر برسد ولی در بلندمدت به صرفه تر است.

 

office-furniture

 

۳-ویژگی‌های شخصی اضافه کنید:

یک دفتر خاص با دیزاین زیبا می‌تواند حس مثبت قدرتمندی را درباره‌ی تجارت شما به مشتری‌ها القا کند که این برای شما مثمر ثمر است. برای تسخیر علاقه‌ و سلیقه‌ی مشتری‌ها، شما باید نگاهی اجمالی به آنچه هستید و آنچه کسب‌وکارتان هست، داشته باشید.
دفتر کارتان بازتاب دهنده ی شخصیت شما است و ارزش‌های شما را نشان می دهد؛ دیزاین باید آنچه که شما به آن باور دارید را نشان دهد. دیوارها را با رنگی روشن و باطراوت رنگ کنید تا احساس خوش‌آمدگویی را القا کنند. پرتره‌هایی از اشخاصی که تحسین می‌کنید را به دیوار آویزان کنید. اشیایی که دوست دارید را بخرید و بچینید. شخصی‌سازی دفتر کار باعث می شود دفترتان نسبت به بقیه منحصر به فرد باشد، همچنین نشان می دهد چه چیزی برای شما مهم است.

 

office-furniture

 

۴-برای ایجاد یک محیط آرام تلاش کنید:

اگر می‌خواهید کارکنان شما با آرامش کار کنند، این وظیفه شماست که یک محیط آرام ایجاد کنید. محیط اطراف دفتر کارتان می‌تواند تاثیر به‌سزایی بر روی شما و دیگر افرادی که در آن کار می‌کنند، داشته باشد.
نمی توانید همراه با سروصدا و نور بد، یک جلسه‌ی سازنده داشته باشید. دفتر کار باید به نحوی دیزاین شود که حداقل بیشتر قسمت‌های آن، نور کافی و طبیعی دریافت کنند. اگر نور طبیعی به میزان کافی وجود نداشته باشد، باید نور مصنوعی با روشنایی مناسب در دسترس باشد. همچنین کاغذها و فایل ها باید مرتب و منظم باشند.
نگهداری گیاهان در فضای دفتر کارتان می‌تواند نتیجه اعجاب‌انگیزی در ایجاد یک محیط کار آرام داشته باشد.گیاهان دفتر کار را زیباتر می کنند.

 

office-furniture

 

۵-سعی کنید دفتر را جذاب و سرگرم کننده نگه دارید:

زمانی که کار و تفریح در تضاد با هم در نظر گرفته می شدند، سپری شده است. نگرش مردم در مورد کار تغییر پیدا کرده است. برای این که در کار موفق باشید، باید از کار لذت ببرید و در محل کار به شما خوش بگذرد.
همه ی ما با انجام فعالیت‌های یکنواخت به سرعت خسته‌ می‌شویم و نیاز به استراحت‌های کوتاه مداوم داریم. ایجاد یک محیط کار سرگرم‌کننده، باعث ایجاد انگیزه ی بیشتر در کارمندان برای سخت‌تر و سریع‌تر کار کردن می‌شود. همچنین آن‌ها را شادتر و بی‌استرس می‌کند.
امروزه، شرکت‌های بزرگ ، امکانات متفاوتی را از جمله؛ باشگاه ورزشی و استخر آبگرم، برای استفاده کارمندانشان را شامل می‌شوند. به هر روی، این امکانات برای تمامی افراد امکان‌پذیر نیست. ایجاد امکانات کوچک‌تر اما موثرتر مانند میزهای پینگ‌پنگ، بیلیارد یا صندلی‌های ماساژ می‌توانند به افراد کمک کنند تا ریلکس کنند و خود را خالی کنند.
چیدمان دفتر کارتان تنها به خرید میز و صندلی و مبلمان اداری و پرکردن فضا محدود نمی‌شود. مبله کردن یعنی ساختن یک محیط زیبا و زنده و باطراوت. شما به همراه مبلمانی که می‌خرید، رنگی که بر روی دیوارها استفاده می‌کنید، اشیا و عکس‌هایی که آویزان می‌کنید،گیاهانی که نگه می‌دارید و کارمندانی که در اختیار دارید، نهادی را می‌سازید که اصول و ارزش های شما را نشان می دهد.
منبع:https://www.lifehack.org/485064/5-things-to-consider-while-furnishing-your-office
  • Rating
  • 120 دفعات بازدید