مقالات

آخرین مقالات

23 آبان

چگونه رئیس خود را قانع کنید که به یک صندلی ارگونومیک خوب نیاز دارید.

یک صندلی اداری با طراحی خوب، مولفه ای لازم و ضروری برای یک محیط کار امن و پربازده است.
سازمان سلامت و امنیت شغلی (OSHA) صندلی اداری خوب را این گونه توصیف می کند:
"لزوما باید پشت و کمر، پاها، باسن و بازو ها را هنگام قرار گرفتن در معرض حالت های ناصحیح و آسیب زننده یا شرایط اضطراب آور و مواقع اعمال فشار به آنها، حفظ کند."
آن ها اضافه کردند که صندلی اداری مناسب باید قابل تنظیم باشد. و همچنین باید بدن فرد را در حالت درست و مناسب حفظ کند. ما هم مقاله های متعددی درباره ی ریسک های نشستن و اهمیت داشتن یه صندلی ارگونومیک خوب روی این سایت قرار داده ایم. ولی اکنون هدف این است که شما بتوانید رئیستان را راضی کنید که به یک صندلی ارگونومیک خوب نیاز دارید.
ما تولید کننده و فروشنده مبلمان اداری و صندلی های اداری و برخی محصولات دیگر هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به محصولات ما، و دلیل اینکه چرا می توانید به ما اعتماد کنید، از این سایت دیدن کنید.

 

chair

 

آغاز بحث

وقتی می خواهید رئیستان را مجاب کنید که میز و مبلمان جدیدی خریداری کند، به یاد داشته باشید که وظیفه اوست که باعث سود و پیشرفت شرکتش شود. یعنی وظیفه دارد که دخل و خرج را مدیریت کند تا کارکرد کارمندانش را به حداکثر برساند. وقتی می خواهید با رئیستان در مورد خرید مبلمان اداری جدید صحبت کنید، این موضوع را حتما در نظر بگیرید.
نقطه اوج صحبت های شما باید روی فایده ی صندلی ارگونومیک بر شرکت و کارمندان، باشد. مدیران باید بازده هزینه ای که می کنند را بسنجند. تا بتوانند مخارج را برای رئیس هایشان توجیه کنند. بهترین راهبرد این است که محاسن صندلی ارگونومیک به عنوان یک صندلی اداری خوب و سودی که به شرکت و کارمندانش می رساند را ذکر کنید.

محاسن صندلی ارگونومیک

در مقاله های پیشین در مورد صندلی ارگونومیک و تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم آن بر کارمندان صحبت کردیم. معمول ترین آسیبی که صندلی اداری های معمولی به کارمندان وارد می کند، اختلالات اسکلتی- عضلانی، مثل درد گردن، آسیب کمر، تاندونیت، اپیکندیلیت، و سندروم تونل کارپ، می باشد. هزینه های های مستقیم که به اختلالات اسکلتی- عضلانی مربوط هستند، شامل بیمه های جبران خسارات، هزینه های پزشکی و درمانی اند. و هزینه های غیر مستقیم استفاده از صندلی های اداری معمولی شامل اجرای اقدامات اصلاحی، تعلیم کارمندان جایگزین، کاهش بازده، و غیبت های مکرر است.
در مقابل، نتایج استفاده از صندلی اداری مناسب و صندلی ارگونومیک می تواند فاکتور های زیر باشد. استفاده از صندلی ارگونومیک ضرر ها و هزینه های مستقیم و غیر مستقیم ذکر شده را از بین می برد و باعث کاهش آسیب های جسمی حین کار، افزایش کارآیی، و افزایش رضایت کاری کارمند می شود.در مقابل، نتایج استفاده از صندلی اداری مناسب و صندلی ارگونومیک می تواند فاکتور های زیر باشد. استفاده از صندلی ارگونومیک ضرر ها و هزینه های مستقیم و غیر مستقیم ذکر شده را از بین می برد و باعث کاهش آسیب های جسمی حین کار، افزایش کارآیی، و افزایش رضایت کاری کارمند می شود.

 

chair

 

کاهش صدمات کاری: صندلی ارگونومیک صدمات جسمی ناشی از کار را با کمتر کردن فشار وارده بر گردن، کمر، شانه، آرنج و مچ کاهش می دهد، که همین موضوع به جلوگیری از آسیب های اسکلتی-عضلانی که توسط نادرست بودن حالت بدن و انجام فعالیت های تکراری، شکل می گیرند، کمک می کند.
افزایش کارآیی: ویژگی تنظیم پذیری یک صندلی ارگونومیک باعث می شود تا با بدن افراد مختلف، فعالیت ها و سبک کار های متفاوت تطبیق پیدا کند. یک صندلی ارگونومیک که به خوبی تنظیم شده باشد، به شما اجازه می دهد که برای مدت طولانی تری با توجه به راحتی و شرایط بهینه این صندلی اداری، کار کنید.
افزایش رضایت کاری: صندلی ارگونومیک از سایر صندلی های اداری استاندارد راحت تر است چراکه می تواند خود را با بدن کاربرش تطبیق بدهد. استفاده از یک صندلی اداری مناسب که به شما اجازه می دهد کارهایتان را بدون تحمل درد، خستگی یا کشش عضلات، انجام دهید، شما را در شرایط ذهنی و روانی مثبت تری قرار می دهد. و البته همین که بدانید کارفرمایتان به سلامت و راحتی شما اهمیت می دهد، رضایت کاری را افزایش می دهد.

 

chair

 

توجیه هزینه

ممکن است رئیس شما، صندلی ارگونومیک را یک هزینه غیرضروری بداند که فقط سود شرکتش را اسراف می کند. شما باید دیدگاه او را راجع به صندلی ارگونومیک تغییر بدهید. به او توضیح بدهید که چگونه صندلی ارگونومیک فعلیتان درد ها و کشیدگی های ماهیچه ای برایتان به وجود می آورد و باعث می شود وقفه های زیادی در کارتان بیفتد تا شما بتوانید خستگیتان را رفع کنید. راجع به این موضوع بحث کنید که چگونه این وقفه های متعدد در نبود صندلی ارگونومیک کارایی شمارا طی روز کاهش می دهد.
وقتی که از ایراد های صندلی های اداری معمولی، تصویر مناسبی در ذهن کارفرما ساختید، باید نظر او را به محاسن صندلی ارگونومیک جلب کنید. توضیح دهید که چگونه صندلی ارگونومیک به شما اجازه می دهد مدت بیشتری بنشینید و تمرکزتان را حفظ کنید و کارایی داشته باشید. در این مورد صحبت کنید که صندلی ارگونومیک حالت مناسب بدن را حفظ می کند و اجازه می دهد کار هارا روان تر انجام دهید.
صحبت های شما تاثیرگذار تر هم می شوند اگر زمان کار مفیدی که می توانید پشت میز برای مدت طولانی کار کنید را اندازه بگیرید . سپس می توانید از این داده ها استفاده کنید و از سازمان سلامت و امنیت شغلی بخواهید ضرری که کارایی پایین و آسیب های شغلی و عدم تعهد کارکنان به شرکت وارد می کنند، را محاسبه کند. سعی کنید سخنرانیتان درمورد صندلی ارگونومیک را تا حد امکان ساده نگه دارید. استفاده از نمودارها و تصاویر صندلی ارگونومیک و صندلی اداری معمولی می تواند به رساندن موضوع کمک کند. نکته اصلی اینجاست که شما بتوانید ثابت کنید که سود ناشی از افزایش کارایی و فعالیتتان با صندلی ارگونومیک از هزینه ی خرید صندلی ارگونومیک بیشتر خواهد بود.

خلاصه

صندلی ارگونومیک ممکن است گران باشد، ولی در عوض می تواند از آسیب های شغلی در آینده جلوگیری کرده و باعث افزایش بازده و تعهد شغلی کارمندان شود. یک گروه سالم و متعهد غیبت شغلی کمتر و رضایت شغلی بیشتری دارد. شما می توانید برای رئیستان توضیح دهید که هزینه ای که برای صندلی های ارگونومیک می پردازد با افزایش زمان کار مفید و با بالا بردن کارایی کارمندان جبران می شود.
منبع: https://www.btod.com/blog/2017/02/21/how-to-convince-your-boss-you-need-a-good-ergonomic-chair/
  • Rating
  • 103 دفعات بازدید