مقالات

آخرین مقالات

10 آذر

پنج تغییر که برای بهبود میز تحریرتان لازم است( قسمت دوم)

تحقیقات نشان می دهند که مولفه های غیر ارگونومیک در محل کار، ریسک مشکلات اسکلتی- ماهیچه ای را افزایش می دهد.

کیبورد

پولیو می گوید:« مردم معمولا ترجیح می دهند که بدنشان را با میز تحریر سازگار کنند تا برعکس آن. این برای بسیاری از کاربران امری عادیست که تمام روز را به سمت جلو خم شده باشند. و اتفاقی که در این صورت می افتد، این است که شما ارتباطتان با پشتی صندلی را از دست می دهید. مردم سریعا صندلی را تقصیرکار می دانند، ولی ایراد از طراحی صندلی نیست.»
به جای آن، پولیو ارزیابی دوباره کیبوردتان را پیشنهاد می کند.

 

keyboard

 

ارتفاع میز های تحریر استاندارد برای 95% مردم جامعه ما زیادی بالا است.

پولیو می گوید:« میز تحریر های استاندارد برای 95% مردم جامعه ما زیادی مرتفع هستند. در نتیجه، کاربران خودشان را به سمت بالا می کشند و تمام روز روی شانه هایشان فشار می آورند. و حتی بدتر از آن، این است که آن ها بدن خود را به سمت جلو متمایل می کنند که ریسک کمر درد را به شدت افزایش می دهد. وضعیت ایده آل کیبورد آن است که روی پاهایتان قرار بگیرد، همانطور که یک لپ تاپ را روی پاهایتان قرار می دهید. شانه ها باید آرامش داشته باشند. و مچ ها باید صاف باشند تا دستتان آسیب نبیند. با نزدیکتر کردن کیبورد و ماوس به بدن، شما وزنتان را روی پشتی صندلی می اندارید و این کار بلافاصله باعث آسودگی بیشتر شما می شود.
اگر کیبورد شما روی میز تحریرتان قرار دارد، پولیو چند پیشنهاد برای کاهش آسیب به مچ برایتان دارد. یک پالم ساپورت (پشتیبان دست) بخرید و جلوی کیبوردتان قرار دهید. و بخش گوشتی کف دستتان را هنگام تایپ کردن روی آن قرار دهیدو هدف این است که مچ های شما همواره صاف و مستقیم قرار بگیرند.

 

keyboard

 

ماوس

بله. حتی طرز گرفتن و استفاده از ماوس هم می تواند روی سلامتی شما تاثیرگذار باشد.
پیشنهاد پولیو خرید ماوسی است که خودش پالم ساپورت دارد. که از آویزان شدن مچ شما به میز تحریر جلوگیری می کند و اجازه می دهد که ماوس را با بازو و شانه هایتان حرکت بدهید، در حالی که مچتان صاف و مستقیم قرار گرفته است.
تا وقتی که دستتان روی یک ماوس با پالم ساپورت باشد، متخصصان Humanscale قرار دادن ماوس در نزدیکی کیبورد یا کنار صفحه کلید اعداد، را بهترین روش برای کاهش فشار روی مچ می دانند. آن ها همچنین می گویند:« به جای اینکه مچتان را از میز تحریر آویزان کنید، پاشنه ی دستتان را روی سطح ماوس قرار دهید و از کل بازویتان برای حرکت دادنش استفاده کنید.»

 

mouse

 

مانیتور

ارتفاع و وضعیت نامناسب مانیتور می توانند یکی دیگر از دلایل خم شدن شما به سمت میز تحریرتان باشد.
در ابتدا، مانیتورتان را جایی قرار دهید که حداقل به اندازه ی بازویتان از شما دور باشد.
پولیو می گوید:« بیشتر کاربران مانیتور هایشان را به گونه ای قرار می دهند که از زاویه ی مناسب چشم به مانیتور (15 درجه) خیلی بیشتر است. برای افزایش آسودگی هنگام نگاه کردن به صفحه مانیتور ، خط بالایی متن باید کمی از ارتفاع چشم هایتان پایین تر باشد. مانیتور باید نسبت به بدن مقدار کمی زاویه داشته باشد تا زاویه دید صحیح نگاه به مانیتور در آن رعایت شود.

 

desk

 

نور

اضافه کردن نور به میز تحریرتان، فقط به منظور تزیین کردن آن نیست. بلکه برای سلامت چشمانتان خیلی بهتر است. متخصصان می گویند که روشن بودن میز تحریر همانقدر که برای دیدن برگه های کپی شده لازم و واجب است، به جلوگیری از سندروم بینایی کامپیوتری کمک می کند. سندروم بینایی کامپیوتری مشکلی است که برای بیش از 90درصد کاربران کامپیوتری رخ می دهد و خستگی چشم، سردرد، خشکی چشم، حساسیت بیش از حد به نور و تار بینی از علائم آن است.
در واقع، هرچقدر سنمان افزایش می یابد، میزان حساسیت به نور هم به شدت افزایش می یابد.
پولیو می گوید:« ما درواقع تاثیر نور را نادیده می گیریم. مردم میزان نور مورد نیاز برای یک کار را دست کم می گیرند. البته میزان نیاز به نور به سن کاربر هم بستگی دارد. در اواسط دهه پنجم زندگیمان، چشم های ما به شدت تغییر می کنند و شرایطی به نام پیش دیابت به وجود می آورد. که جدیت آن وابسته به توانایی ما برای تشخیص اجسام نزدیک، متغیر است. تا60 سالگی، 250% بیشتر به نور برای دیدن همان کاغذ ها نیاز خواهیم داشت.»
تنها راه حل این است که از یک چراغ مطالعه قابل جابه جایی استفاده کنیم.

 

desk

 

تا60 ،50 سالگی، 2% بیشتر به نور برای دیدن همان کاغذ ها نیاز خواهیم داشت.

پولیو اضافه می کند:« چراغ مطالعه های قابل کنترل به کاربر این اجازه را می دهند که میزان نور را با توجه به مقدار نوری که شخصا نیاز دارند، تنظیم کنند. وقتی از یک چراغ مطالعه استفاده می کنید، ممکن است سطح نور محیط برای دیدن مانیتور کامپیوتر کم به نظر برسد. نور تولید شده توسط چراغ مطالعه و فضای اطراف، با هم می توانند راحتی بیشتر هنگام نگاه کردن به اجسام، و کمینه کردن انرژی مصرفی را تا 40% کاهش دهند.»
چراغ مطالعه را در جهتی مخالف جهت نوشتنتان قرار دهید، و آن را روی صفحه بتابانید ولی از صفحه مانیتور دور نگه دارید.

یک قدم فراتر بروید

یک میز ایستاده بخرید: دلیلی وجود دارد که بسیاری از همکاران شما این نوع میز را با میزهای عادی عوض می کنند. تحقیقات نشان می دهد که این میز های ایستاده بازده زمان های استراحت را به گونه ای افزایش می دهد، که حین کار شخص به تدریج نیاز کمتری به استراحت احساس می کند. در واقع، میز های غیر ایستاده باعث شدند کاربران آن 47% استراحت بیشتری داشته باشند و هر زمان استراحتشان 56% بیشتر از افرادی بود که میزهای ایستاده داشتند. طی یک دوره 3 روزه، شخصی که میز ایستاده نداشت، بیش از دوبرابر کل زمان استراحت فرد با میز ایستاده، استراحت کرد که مشخصا روی میزان بازده فرد تاثیر زیادی داشته است.
پس درخواست خرید میز ایستاده را در اولویت های خود قرار دهید . کارکنان بیشتر و بیشتری روز به روز این درخواست را به گوش رئیسشان می رسانند.

 

standing-desk

 

منبع:https://www.nbcnews.com/better/health/5-adjustments-you-need-make-your-desk-right-now-ncna813726
  • Rating
  • 87 دفعات بازدید