مقالات

آخرین مقالات

17 آذر

چگونه صندلی اداری خود را تمیز کنیم؟( قسمت اول)

چه در خانه کار می کنید چه در یک خوابگاه، میز کار شما یعنی جایی که بیشترین وقت خود را پشت آن و روی صندلی اداری سپری می کنید. ممکن است گاها
به صورت اتفاقی غذا، جوهر و یا نوشیدنی روی صندلی اداری شما بریزد و مسلما شما می خواهید که آن را تمیز کند. با گذشت زمان ممکن است مبلمان شما نیاز به یک تمیز کاری کلی نیز داشته باشند و اگر چرخ های صندلی اداری اداره شما به خوبی ای که باید نمی چرخند، احتمالا آن ها نیز نیاز به تمیز شدن دارند.

بخش یک: پاک کردن لکه از روی صندلی

1. پسماند سست باقی مانده را بردارید. از یک حوله کاغذی برای برداشتن مواد جامد، تا حد ممکن استفاده کنید و آن را درون سطل زباله بیاندازید. ممکن است لازم باشد که این کار را چندین بار تکرار کنید تا به صورت کامل بخش جامد را پاک کنید. اگر صندلی اداری شما از جنس پارچه برجسته است، نباید در حین تمیز کردن ماده جامد پارچه را بمالید؛ چون اینکار باعث می شود که مواد جامد به داخل پارچه فرو برود و تمیز کردن آن سخت شود.
حتما باید همان زمان که کثیفی را دیدید دست به کار شود، در نتیجه نباید زمانی را مشخص کنید.

 

chair

 

2. مایع ها را با یک دستمال نم دار پاک کنید. هر چه سریع تر به سراغ چیزی که روی صندلی اداری ریخته بروید، احتمال اینکه این ماده تبدیل به لکه شود کمتر می شود. اگر به اندازه کافی سریع عمل کنید، احتمالا فقط نیاز دارید که یک تکه پارچه یا کهنه را با آب نمناک کنید. از این پارچه مانند یک اسفنج برای جمع کردن مایع تا جای ممکن استفاده کنید. پارچه را در یک ظرف یا در سینک بچلانید و به پاک کردن ماده ادامه دهید تا اینکه کاملا از بین برود.

 

chair

 

3. برچسب نگه داری صندلی اداری خود را بررسی کنید. این برچسب دستورالعمل های شستشو را مستقیم از تولید کننده منتقل می کند. اگر شما روی این برچسب یک حرف S می بینید، فقط باید شوینده های بر پایه حلال برای تمیز کردن صندلی اداری استفاده کنید. حرف W به این معنی است که شما باید از شوینده با پایه آب استفاده کنید. در حالی که SW یا S/W یعنی شما می توانید از هر دو نوع محلول استفاده کنید.

 

chair

 

4. برای تمیز کردن صندلی اداری هایی که روی برچسب آن ها S نوشته شده است از شوینده های خشک استفاده کنید. هر محصولی که شامل آب باشد ممکن است به پارچه صندلی اداری آسیب بزند. چندین برند از شوینده وجود دارند و شما همیشه باید دستورالعمل هایی که روی محصول درج شده اند را اجرا کنید. بعضی از شوینده ها مایع هستند در حالی که بعضی دیگر به شکل پودر هستند.
• در هر دو مورد، شما باید مقداری از شوینده را روی یک پارچه خشک بریزید و لکه را پاک کنید.
• حواستان باشد که از یک پارچه نم برای پاک کردن ماده شوینده استفاده کنید، در غیر این صورت ممکن از روی پارچه صندلی اداری لکه ای به شکل حله باقی بماند.

 

chair

 

.5 صندلی اداری هایی که روی برچسب آن ها حرف W درج شده است را با شوینده با پایه آب بشویید. یک مایع ظرفشویی ملایم را با آب ترکیب کنید و یک پارچه تمیز را با آن نمناک کنید. لکه را با پارچه پاک کنید. حواستان باشد که لکه را نمالید، در غیر این صورت ممکن است به پارچه صندلی اداری آسیب بزنید، مخصوصا روکش صندلی اداری شما از جنس پارچه یا میکروفایبر ساخته شده باشد.

 

chair

 

.6 لکه ها را با الکل صنعتی پاک کنید. یک تکه پنبه را با چند قطره الکل نمناک کنید. الکل را روی بخش کوچکی از صندلی اداری که خارج از دید است، مثل زیر صندلی. اگر آسیبی ایجاد نکرد، از این پنبه برای پاک کردن لکه استفاده کنید.
• اگر روکش های بافته شده را با سرعت زیاد بمالید ممکن است فرسوده شوند. حتما با این سطوح ملایم تر برخورد کنید.
• از الکل برای پاک کردن پارچه هایی که با رنگ الکرلیک رنگ شده اند استفاده نکنید.
• الکل فقط مقدار کمی آب در خورد دارد و ممکن است بتوانید از آن برای پاک کردن صندلی اداری های کد S استفاده کنید. اگر به این موضوع شک دارید، مقداری از الکل را روی یک بخش کوچک و خارج از دید صندلی اداری اعمال کنی. اگر آسیبی ایجاد نشد، شما باید قادر باشید که از الکل استفاده کنید.

 

chair

 

این مقاله ادامه دارد
منبع: https://www.google.ae/amp/s/m.wikihow.com/Clean-an-Office-Chair%3Famp=1
  • Rating
  • 153 دفعات بازدید