مقالات

آخرین مقالات

19 آذر

چگونه می توان میزهای اداری اداره های اپن آفیس را قابل تحمل تر کرد؟

کار کردن در اداره هایopen office یا در اصطلاح پلان آزاد، قطعا چالش برانگیز است، اما با به کارگیری این توصیه ها، می توانید کار کردن در این اداره ها را
کمی قابل تحمل تر کنید.
اداره های اپن آفیس برای آسان تر کردن ارتباطات شکل گرفته اند، اما در عوض باعث شده اند که کارمندان حریم خصوصی نداشته باشند. در این مقاله راه کارهایی برای حل این مشکل ارائه می دهیم. درحالی که مدیران و طراحان با این نوع طراحی ها و چیدمان میزها انتظار تعامل بیشتر کارمندان و ارباب رجوع ها را دارند، بیشتر مطالعات انجام شده در این زمینه نشان داده اند که این کار نتیجه ی عکس را در بر دارد و فقط برای طراحان داخلی مقرون به صرفه می باشد. اگر در این نوع اداره ها مشغول به کار هستید فقط با انجام چند کار کوچک می توانید از شر سر و صدا و شلوغی خلاص شوید و فضای کارتان را کمی دل انگیز و آرامش بخش سازید.

 

open-office

 

1_انجام کارهای ساده و جالب که احساس راحتی خانه به شما دست دهد

داشتن وسایلی از قبیل عکس خانوادگی، اسباب بازی مورد علاقه کوچک و لباس گرمی که بتوان در مواقع سردی هوا به تن کرد، می تواند این احساس راحتی را در شما القا کند. شاید برای تان جالب باشد که بدانید تنها با اضافه نمودن یک بطری آب و محلول ضدعفونی کننده دست و صورت، کاملا این احساس به شما القا می شود. بهتر است بسته به فصلی که در آن هستید، یک ژاکت و یک چتر در کشوی میز اداری تان نگهداری کنید.
آقای ری من، مدیر عامل و موسس شرکت Monday، می گوید که باید در ادارات چند ساعت دیواری و رومیزی وجود داشته باشد تا کارمندان بتوانند زمان لازم برای یک جلسه و انجام یک پروژه را به خوبی بسنجند تا کارشان را بهتر و دقیق تر انجام دهند.
همچنین می توانید برای این که همیشه گوشی تان شارژ داشته باشد از شارژهای بی سیم استفاده کنید. اگر گوشی تان شارژهای بی سیم را پشتیبانی نمی کند، می توانید از هاب یو اس بی استفاده کنید و با استفاده از این هاب ها علاوه بر شارژ گوشی، می توانید گجت های مختلف را به گوشی وصل کنید.
به همین جهت، شرکت Wirecutter، که محصولات را مورد بررسی قرا می دهد، هاب های USB 3.0 و هاب USB-C (برای کامپیوترهای جدید تر) را پیشنهاد می دهد. این شرکت برای کارمندان دارای میزهای اداری کوچک و میزهای کار گروهی، استفاده از هاب های چند پورتی USB را پیشنهاد می دهد. برای استفاده از این امکانات عالی شارژ تنها کافیست یک کابل خوب را به همراه داشته باشید. اگر میز اداری تان داری فایل وکشو نمی باشد، نگران نباشید. این وسایل پیشنهادی ما، وسایل قابل حمل می باشند که به آسانی می توانید در هر روز کاری آن ها را جمع کرده و در روز کاری بعد دوباره آنها را دوباره پهن کنید.

۲_ اضافه کردن گل و گیاه به میز اداری تان

شاید باورتان نشود اما انجام این کار ساده می تواند احساس آرامش و لذت خاصی را به محیط کاری تان القا کند. توجه داشته باشید که از گیاهانی از قبیل کاکتوس که مستلزم مراقبت کمتر و نیازمند به آب و نور کمتری هستند استفاده کنید تا اگر میز اداری شما از پنجره و نور کافی فاصله دارد و یا اگر چند روزی نتوانستید از آنها مراقبت کنید یا به تعطیلات و سفر رفتید، مشکلی برای شان پیش نیاید.

 

greenery

 

۳_ استفاده از هدفون برای کاهش سر و صدای موجود

هدف طراحان اداره های اپن آفیس، ایجاد تعامل بیشتر بین کارمندان و ارباب رجوع با برداشتن موانع فیزیکی بوده است. همان طور که می دانید، سر و صدای زیادی در این نوع اداره ها وجود دارد اما باز هم نباید نگران بود زیرا راه حل مناسبی برای تان داریم و آن چیزی نیست جز استفاده از هدفون. در این نوع اداره ها سر وصدای زیادی وجود دارد که باعث اختلال حواس کارمندان شده و دقت پایین کاری را در پی دارد. اما با انجام این کار ساده می توان تمامی این مشکلات را از بین برد.
حائز اهمیت است که بدانید تمامی هدفون ها، برای کاهش سر و صدای اداره ها مناسب نیستند. به همین منظور، در اینجا توضیحی از انواع هدفون ها برای تان آورده ایم:
هدفون‌ها ، در دو دسته‌ی پشت باز (Open back) یا پشت بسته (Closed back) قرار می‌گیرند که به باز یا بسته بودن بخش پشتی هدفون اشاره دارد.
هدفون‌های پشت باز، شدت صدای بیشتری دارند و همچنین افراد کناری شما کمی از صدای چیزی که به آن گوش می دهید می شنوند. اما نمونه‌های پشت‌ بسته، صدایی به بیرون نشت نمی دهد.
به پیشنهاد شرکت Wiercutter، یکی از بهترین مارک های هدفون های پشت باز، هدفون Bose QuietComfort 35 Series II می باشد که از جمله قابلیت های آن می توان به راحتی استفاده در مدت زمان طولانی، کیفیت صدای بالا و قابلیت حذف نویز اشاره کرد.

 

chair

 

از انواع دیگر هدفون ها می توان به ایرباد ها( Earbuds) اشاره کرد. این نوع هدفون ها بی سیم می باشند و به قابلیت حذف نویز معروف هستند. این نوع هدفون ها کار حذف نویز را با جداسازی صدای موسیقی درحال پخش از صدای محیط اطراف انجام می دهند تا صدای واضحی به گوش تان برسانند. باید بگویم که می توانید انواع دیگری از هدفون های مناسب اداره ها را از قسمت راهنمای سایت Wirecutter پیدا کنید.

۴_ استفاده از موسیقی برای افزایش تمرکز

تمامی افراد تمایل به گوش دادن به موسیقی در هنگام کار کردن را ندارند اما این مسئله از نظر روانشناسی ثابت شده است که افرادی که در هنگام کار کردن از موسیقی های مورد علاقه شان استفاده می کنند، تمرکز بالایی دارند و کار بهتری ارائه می دهند.
در قسمت جستجوی Soptify و Google play music امکان تایپ کلمات «تمرکز» و «کار» وجود دارد که به طور اتوماتیک موسیقی برای استفاده در هنگام کارتان، پخش می کند.
یوتیوب نیز دارای کانال هایی می باشد که برای هر نوع موضوعی، موسیقی های دسته بندی شده دارد که شما می توانید از دسته بندی موسیقی برای کار و تمرکز استفاده نمایید. اگر تمایل دارید که کنترل بیشتری روی موسیقی داشته باشید، سایت Pandora بهترین پیشنهاد می باشد زیرا می توانید خواننده ای را انتخاب نمایید و بقیه کار پیدا کردن و پخش موسیقی را به آن بسپارید.
مدل های دیگر هدفون ها را می توانید در قسمت راهنما سایت Wiercutter پیدا کنید.

 

chair

 

۵_ انجام کار در محیطی خارج از محیط کاری روزمره

شاید برای تان جالب باشد که بدانید گاهی اوقات لازم است محیط کاری تان را عوض کنید. مثلا اگر برای تان امکان پذیر است، می توانید گاهی اوقات کارتان را در منزل تان انجام دهید و در غیر این صورت می توانید میز کاری تان را جابجا کنید و یا برای انجام کارتان گاهی اوقات به اتاق کنفرانس اداره مراجعه نمایید.
آقای ری من معتقد است که گاهی اوقات آدم نیاز به دقایقی خلوت و تنهایی دارد تا بر اعصابش متمرکز شود.او همچنین می گوید که در این نوع اداره ها وجود اتاق های کوچک تر الزامی می باشد زیرا فرصت مناسبی به آن ها می دهد تا به صورت خصوصی و در آرامش کار کنند.
منبع:https://www.nytimes.com/2018/08/21/smarter-living/work-desk-improvements-office.html
  • Rating
  • 86 دفعات بازدید