مقالات

آخرین مقالات

24 آذر

چگونه صندلی اداری خود را تمیز کنیم؟( قسمت دوم)

چه در خانه کار می کنید چه در یک خوابگاه، میز کار شما یعنی جایی که بیشترین وقت خود را پشت آن و روی صندلی اداری سپری می کنید. ممکن است گاها
به صورت اتفاقی غذا، جوهر و یا نوشیدنی روی صندلی اداری شما بریزد و مسلما شما می خواهید که آن را تمیز کند. با گذشت زمان ممکن است مبلمان شما نیاز به یک تمیز کاری کلی نیز داشته باشند و اگر چرخ های صندلی اداری اداره شما به خوبی ای که باید نمی چرخند، احتمالا آن ها نیز نیاز به تمیز شدن دارند.

بخش دو: تمیز کردن مبلمان اداری

1 با استفاده از جارو برقی غبار و آشغال ها را پاک کنید.

با سری فرچه دار پلاستیکی جارو برقی شروع کنید. فرچه این سری به اندازه کافی نرم هست که روی چرم یا رنگ مبلمان شما خراش ایجاد کند. سر جاروبرقی را روی نشیمنگاه، پشتی و دسته های صندلی اداری بکشید.
• پس از استفاده از سری پهن فرچه دار، شما می توانید از سری باریکتر استفاده کنید تا به جاهایی برسید که دسترسی به آن ها سخت تر است.
• حواستان باشد که مکش خیلی شدید نباشد، چون ممکن است به مبلمان شما آسیب بزند.

 

chair

 

2 صابون مایع و آب را با هم ترکیب کنید. از یک مایع ظرفشویی طبیعی و زیست تخریب پذیر به عنوان صابون استفاده کنید.

ابتدا این محلول را روی یک بخش کوچک و خارج از دید صندلی اداری امتحان کنید؛ این تنها راهی است که می توان مطمئن شد محلول به صندلی اداری آسیب نمی زند. بسته به اینکه صندلی اداری شما از چه جنسی ساخته شده باشد، طرز تهیه محصول متفاوت است.
• برای پارچه، وینیل یا چرم از چند قطره صابون به علاوه یک فنجان (240 میلی لیتر) آب استفاده کنید.

 

chair

 

3 یک کهنه را در محلول شوینده فرو کنید و آن را روی صندلی اداری بکشید.

حتما حواستان باشد که از یک پارچه تمیز و بدون پرز استفاده کنید. پارچه خود را به جای خیس کردن نمناک کنید؛ چون نمی خواهید که مقدار اضافی از محلول پاک کننده روی صندلیتان باقی بماند. حواستان باشد که پارچه را روی صندلی اداری نمالید، چون این کار بافت را می فرساید و روی چرم خراش ایجاد می کند.

 

chair

 

4 صندلی اداری را با یک پارچه خشک پاک کنید.

آب و صابون باقی مانده را پاک کنید و بعد اجازه دهید صندلی اداری با جریان هوا خشک شود. صندلی اداری را در جایی قرار دهید که جریان هوای خوبی در آن وجود دارد. این کار باعث می شود که صندلی اداری زودتر خشک شود.

 

chair

 

منبع: https://www.google.ae/amp/s/m.wikihow.com/Clean-an-Office-Chair%3Famp=1
  • Rating
  • 85 دفعات بازدید