مقالات

آخرین مقالات

26 آذر

قبل از خرید مبلمان اداری چه چیزهایی باید بدانید؟

همه ادارات باید روی مبلمان اداری جدید سرمایه گذاری کنند. زمان درست خرید مبلمان اداری چه موقع است؟
اگر پاسخ شما به هر کدام از سوالات زیر بله باشد، پاسخ احتمالا همین الان است:
• آیا مبلمان اداری کنونی شما نقصی دارد و برای جریان کاری کارکنان شما مشکلی ایجاد می کند؟
• آیا مبلمان اداری شما تبدیل به یک خطر شده است؟ آیا مبلمان اداری شما خراب شده؟ یا برای کارکنان شما خطرناک است؟ آیا طبق ارگونومی بدن نیست؟
• آیا طرح مبلمان اداری شما جلوی همکاری بین کارکنان و بخش های مختلف را می گیرد؟
• آیا تکنولوژی از مبلمان اداری شما پیشی گرفته است و جلوی رشد کسب و کار شما را گرفته است؟

 

office-furniture

 

چیزهایی که در حین خرید مبلمان اداری باید از آن ها اجتناب کنید
فاکتورهای زیادی وجود دارند که باید در نظر بگیریم. بیایید نگاهی به لیستی از اشتباهات رایج شرکت ها بیاندازیم:

زیبایی شناسی در برابر کاربرد

ظاهر مبلمان اداری یک فاکتور مهم است، اما هیچ چیز نباید راحتی و سلامتی کارکنان و محیط کاری شما را خراب کند. مبلمان اداری زیبایی که کاربردی و راحت نیستند هیچ معنایی ندارند.

نیازهای کارمندان

کارمندان متفاوت هستند. کارمندان خود را در خرید مبلمان اداری شریک کنید. استفاده از یک پرسشنامه کوتاه که مختص سازمان شما است می تواند شروع خوبی باشد. در هر پرسشنامه سوالات چند گزینه ای و تشریحی قرار دهید تا کارکنان بتوانند بازخوردهای خود در زمینه محل کار ایده آل را به شما بدهند.

 

office-furniture

 

برنامه خرید

خرید مبلمان اداری تجاری به اندازه راه اندازی نرم افزار یا سخت افزار جدید نیاز به کوشش پیوسته دارد. این کار سرمایه گذاری برای کارکنانتان است. نکاتی که باید در نظر بگیرید شامل دو سوال در مورد کاربرد هستند: چند وقت یک بار؟ و توسط چه کسی؟ پاسخ به این سوالات به شما ایده هایی کلی در مورد برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت می دهد.

زمان آزمایش است

امتحان کردن قبل از خرید برای خرید مبلمان اداری هم صادق است. امتحان کردن مبلمان اداری باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه می شود و به علاوه می توانیم بازخورد کارکنان را نیز ببینیم.
چیزهایی که باید در هنگام خرید مبلمان اداری در نظر گرفت

 

office-furniture

 

برنامه ریزی فرایند

سفارش دادن مبلمان اداری جدید ممکن است بیشتر از حد انتظار طول بکشد. خرید مبلمان اداری به راحتی خرید مبلمان خانگی از نزدیک ترین فروشگاه نیست. نمی توان به سادگی جستجو کرد و مبلمان اداری را روز بعد تحویل گرفت.
نکته مثبت بازدهی بالا در جای گیری است، چون هر فضایی متفاوت است و شما می توانید مبلمان اداری خود را مناسب با فضا انتخاب کنید. قانون انگشت شست می گوید اگر شما حس می کنید که برای شروع زود است، آن موقع بهترین زمان برای شروع است.

محل کار خود را مشخص کنید

جای گیری مبلمان اداری را می توان طوری شخصی سازی کرد که در هر فضایی جا بگیرد. استفاده از یک طراح و یا برنامه ریزی برای فضا بسیار سودمند است و نقشی کلیدی در این تجربه ایفا می کند.
نکاتی که باید در فضای کنونی خود بازتاب دهید:
• آیا افراد خاصی باید نزدیک به دیگران باشند؟
• آیا تجهیزات خاصی باید در دسترس همه باشند؟
• آیا به سالن اجتماعات کوچکتر یا بزرگتری نیاز دارید؟
• آیا سازمان کارکنان را به همکاری تشویق می کند؟
• آیا فضاهایی برای کارهای متمرکز در دسترس هستند؟

تکنولوژی و مبلمان اداری

اکثر مبلمان اداری ای که شما می خرید، تا پانزده الی بیست سال دیگر برای شما کار خواهند کرد. با این حال تکنولوژی ای که سازمان شما استفاده می کند در حال تغییر همیشگی است و هیچ گاه ثابت نمی ماند.
مطمئن شوید که مبلمان اداری شما می تواند با تغییرات وفق پیدا کنند.
کامپیوتر ها و سخت افزارهای آن ها در حال کمرنگ شدن و ناپدید شدن از بخش قابل دید دفتر ها هستند. می توانیم محصولاتی مثل دیوارهای قابل انتقال "ان اکس تی والز" را مثال بزنیم که به خاطر گنجایششان در زمینه تطابق با تکنولوژی و دسترسی مناسب به انرژی روز به روز مهم تر می شوند.

 

office-furniture

 

کیفیت مبلمان اداری

همه به دنبال کیفیت و قیمت مناسب به صورت همزمان هستند. وقتی بحث مبلمان اداری می شود، این موضوع بیشتر از مثبت بودن منفی در نظر گرفته می شود. ما باور داریم که این به خاطر این است که خرج مبلمان اداری بالا است و به عنوان کالای مصرفی به شمار می رود، یعنی فقط یک میز است یا فقط یک صندلی است.
تفکرات این چنینی باعث خریداری مبلمان اداری کم کیفیتی می شود که بعد از چند سال از بین می روند و نیاز است که برای جایگزین کردن آن ها مجددا مبلمان اداری خرید.
تکرار خرید مبلمان اداری متوسط کیفیت سازمان شما را مشخص می کند. خرید مبلمان اداری با کیفیت باعث ارتباط بیشتر با سهام داران و شراکت بیشتر با آن ها می شود. مبلمان اداری ای را بخرید که هزینه های بلند مدت را به حداقل می رسانند.

 

office-furniture

 

منبع:https://www.bizjournals.com/pacific/news/2016/09/26/what-need-to-know-before-buying-office-furniture.html
  • Rating
  • 71 دفعات بازدید