مقالات

آخرین مقالات

28 آذر

چگونه صندلی اداری خود را تمیز کنیم؟( قسمت سوم)

چه در خانه کار می کنید چه در یک خوابگاه، میز کار شما یعنی جایی که بیشترین وقت خود را پشت آن و روی صندلی اداری سپری می کنید. ممکن است گاها
به صورت اتفاقی غذا، جوهر و یا نوشیدنی روی صندلی اداری شما بریزد و مسلما شما می خواهید که آن را تمیز کند. با گذشت زمان ممکن است مبلمان شما نیاز به یک تمیز کاری کلی نیز داشته باشند و اگر چرخ های صندلی اداری اداره شما به خوبی ای که باید نمی چرخند، احتمالا آن ها نیز نیاز به تمیز شدن دارند.

بخش سه: تمیز کردن چرخ ها، دسته ها و پایه های صندلی

.1 صندلی اداری را واژگون کرده و چرخ ها را جدا کنید. اگر روی یک صندلی اداری دیگر نشسته باشید کار برای شما ساده تر خواهد شد. با اینکار نیازی به خم شدن های مداوم ندارد و اینکار برای حفاظت از کمر مفید است. انواع خاصی از صندلی اداری ها تنها با کشیدن از جای خود در می آیند در حالی که بعضی دیگر ممکن است برای باز شدن نیاز به پیچ گوشتی داشته باشند.

 

chair

 

2. از یک چاقوی کره خوری برای تراشیدن پسماند های بزرگ استفاده کنید. چه غذای خشک شده باشد چه چرک و چه سنگریزه، هر کدام از این ها می توانند جابه جایی صندلی اداری شما را ناهموار کنند. می توان چاقوی کره خوری را به داخل شیار های بین چرخ و روکش آن سر داد و با استفاده از آن پسماندهای گیر کرده درون چرخ را تراشید و بیرون آورد.
• اگر درون چرخ مو گیر کرده است، آن ها را با قیچی ببرید و از موچین برای برداشتن آن ها استفاده کنید.

 

chair

 

3. چرخ را با یک پارچه خشک تمیز کنید. این کار می تواند کثیفی هایی را که نمی توانید با چاقوی کره خوری بتراشید پاک کند. اگر چرخ ها به شدت کثیف هستند، پارچه خود را نمناک کنید و چند قطره مایع ظرفشویی روی آن بریزید.
• اگر نیاز دارید که بین چرخ و روکش چرخ را تمیز کنید، می توانید از یک گوش پاک کن پنبه ای که با آب نمناک شده برای پاک کردن شیار ها استفاده کنید.

 

chair

 

.4 از حوله های کاغذی برای خشک کردن چرخ استفاده کنید. رطوبت باقی مانده روی چرخ جلوی نرم چرخیدن آن را می گیرد. به صورت کامل چرخ را با حوله کاغذی خشک کنید، مخصوصا اگر از صابون استفاده کرده اید

 

chair

 

.5 چرخ ها را سر جایشان بگذارید و صندلی اداری را به حالت عادی برگردانید. صندلی اداری شما اکنون باید خیلی نرم تر بچرخد. اگه چرخ ها پیچ دارند، حتما یادتان باشد که پیچ ها را قبل از نشستن روی صندلی اداری ببندید.

 

chair

 

6. دسته و پایه صندلی اداری را با یک دستمال نمناک پاک کنید. از آنجایی که این بخش ها معمولا از فلز یا پلاستیک ساخته شده اند، تمیز کردن آن ها به مراتب از تمیز کردن روکش صندلی اداری راحت تر است. تمیز کردن آن ها با استفاده از یک پارچه نمناک معمولا کافی است. اگر لگه مقداری سر سرخت تر است، از محلول ملایم مایع ظرفشویی و آب استفاده کنید.
• بعد از تمیز کردن، روی دسته ها و پایه ها یک دستمال خشک و تمیز بکشید.

 

chair

 

منبع: https://www.google.ae/amp/s/m.wikihow.com/Clean-an-Office-Chair%3Famp=1
  • Rating
  • 100 دفعات بازدید