مقالات

آخرین مقالات

01 دی

چطور فضای میز اداری خود را بیشتر کنیم ؟( قسمت اول)

وقتی که میز کار شما نامرتب باشد، نظارت داشتن روی کارهایی که انجام می دهید سخت می شود. وسایل الکتریکی روی هم انباشته می شوند،
ورق های کاغذ همه جا پخش می شوندو میز اداری شما با وسایل بی کاربردی که مزاحم هستند پر می شود. با تعدادی وسیله و مقداری درک سازمانی، شما می توانید به صورت کامل طرح کلی میز اداریتان را عوض کنید و آن را به حالتی در بیاورید که بازدهی را بالا می برد و بی نظمی را از بین می برد. نکته کلیدی استفاده درست از فضای در دسترس و ایجاد فضای جدید در جایی که نیاز دارید است.

متد یک از سه:

کاهش در هم ریختگی

 

desk

 

1. زباله ها و وسایل بلا استفاده را دور بریزید.

به سراغ پاک کردن وسایل مزاحم، اضافی یا بی ربطی که میزتان را شلوغ کرده اند بروید. این وسایل شامل مدارک تاریخ گذشته، نامه های بیهوده، جعبه های خالی و وسایل اداری قدیمی و بلا استفاده و به علاوه زباله هایی مثل بسته بندی های خالی غذا هستند.
• زمانی که در حال تمیز کردن میزتان هستید، تا حد ممکن از شر وسایلی که می توانید بدون آن ها نیز کار کنید خلاص شوید. هر چه بیشتر زباله دور بریزید، فضای بیشتری خواهید داشت که کار خود را انجام دهید.
• یک سطل زباله کنار میز اداری خود قرار دهید تا زباله روی میز اداریتان جمع نشود.

 

desk

 

2. تصمیم بگیرید که چه چیزی باید روی میز اداری شما بماند و چه چیزی نباید.

وسایل باقی مانده را بر اساس اهمیتشان برای کارتان و اینکه چند وقت یک بار از آن ها استفاده می کنید مرتب کنید. می توانید وسایلی که روزانه استفاده می کنید را در فایل های کشو دار مرتب کنید ، در حالی که وسایل غیر ضروری را باید در جاهایی قرار دهید که سر راه نیستند یا کلا آن ها را بردارید.
• اگر در این فرایند مشکلی دارید، با توجه به فوریت وسایل کاری آن ها را از یک تا چهار رتبه بندی کنید. وسایلی که رتبه آن ها یک است روی میز اداره تان می مانند، وسایلی که رتبه آن ها دو است را می توانید درون کشوها قرار دهید، وسایلی که رتبه آن ها سه است را در نگه دارنده های متمایز قرار دهید و وسایل رتبه چهار را می توان درون انبار قرار داد.
• برای افزایش فضای کلی، شما باید یک رویکرد جزئی و متمرکز در مورد انواع وسایلی که اطراف خود نگه می دارید داشته باشید.

 

desk

 

3. به سراغ اثاثیه ساده تر بروید.

ممکن است چیزهایی روی میز داشته باشید که برایتان ضروری هستند و بیشتر از حدی که باید میز اداری شما را اشغال نمی کنند. اشیاء حجیم، سنگین و بد شکل را مجددا بررسی کنید تا ببینید که آیا می توانید آن ها را با وسایل کوچک تر و اثر بخش تر جایگزین کنید یا خیر. برای مثال، ممکن است بتوانید از یک منبع نور کوچک تر به جای چراغ مطالعه های بزرگ و قدیمی استفاده کنید.
• این می تواند بهانه ای برای خرید باشد؛ محصولات اداری که امروزه به فروش می رسند در مقایسه با وسایل قدیمی کوچک تر و جمع و جور تر هستند.
• به دنبال وسایلی باشید که چندین کاربرد دارند، مثل نگه دارنده پرینتری که به عنوان کشوی مدارک هم به کار می رود یا پلاک اسمی که جامدادی نیز هست.

 

desk

 

4. وسایل شخصی خود را بردارید.

با اینکه داشتن چند عکس از فرزندان روی میز اداری یا قرار دادن چندین وسیله فرهنگی اطراف دفتر کارتان می تواند برای روحیه شما مفید باشد، اگر این وسایل بیش از حد باشند ممکن است فضای مفید میزتان را اشغال کنند. همچنین این اشیاء می توانند حواس شما را از کار پرت کنند و شما وقت خود را صرف نگاه کردن و ستایش کردن آن ها کنید.
• وسایل شخصی خود را به چند وسیله کوچک و مختصر محدود کنید، مثل قاب عکس سگتان یا عروسک گارفیلد.

 

desk

 

5. فضای زیادی برای کار اختصاص دهید.

بخش مرکزی میز اداری شما باید برای کامپیوتر یا اسناد مهم اختصاص داده شده باشد. بخشی از کناره های میز اداری را برای انجام کارهای اداری خالی کنید. برای آرنج خود فضای زیادی جا بگذارید تا در حین کارهای روزانه احساس ناراحتی نکنید.
• اجازه ندهید وسایل جانبی در بخشی قرار بگیرند که شما برای کارهای مهم جا گذاشته اید.
برای ملاحظه قسمت دوم مقاله اینجا کلیک کنید.
منبع:https://m.wikihow.com/Maximize-Office-Desk-Space?amp=1
  • Rating
  • 81 دفعات بازدید