مقالات

آخرین مقالات

05 دی

مبلمان اداری عامل بهره وری ، خلاقیت ، همکاری و داشتن فکر خوب

تکنولوژی از طراحی های بزرگ و حجیم به طراحی های کوچک تر و جذاب تر تبدیل شده است. طراحی مبلمان اداری نیز
این روند را دنبال کرده و بسیار کوچک تر شده است.
طراحی محل کار به همان اندازه ای که هیجان انگیز است می تواند مضطرب کننده باشد. نگاه به ماهیت کلی یک شرکت می تواند شما را به سمت انتخاب یک طرح اداری هدایت کند اما نیازهای فردی و نقش گروه های مختلف کارمندان نیز عاملی است که باید در نظر گرفته شود.
طرح مبلمان ادرای می تواند در نحوه کارایی و تاثیرگذاری فعالیت کارکنان نقش داشته باشد. یک توازن میان راحتی(ارگونومی) و زیبایی شناسی می بایست برقرار باشد. کیفیت مبلمان اداری نیز دارای اهمیت است به طوری که خرید مبلمان با کیفیت بالا سرمایه گذاری است که موجب صرفه جویی در هزینه های بعدی می گردد. در هنگام انتخاب مبلمان اداری ، طراحی و چیدمان آنها باید فضای کافی برای افراد در حین کار در نظر گرفته شود چون با وجود میزها ، صندلی ها ، کمد بایگانی و کامپیوترها فضا محدود خواهد شد. با در اختیار گذاشتن فضای کافی برای حرکت و فکر کردن کارمندان ، سطح استرس آنها کاهش یافته و فضای کار را در وضعیت آرام تری قرار می دهد.

 

office-furniture

 

در هنگام طراحی و سازماندهی یک دفتر کار جدید ، اغلب مکان های مناسب برای ذخیره سازی و بایگانی در نظر گرفته نمی شوند. یک روش عالی برای ذخیره سازی و بایگانی برای هر فرد ، زیر کشوهای میز و قفسه ها است که به عنوان یک فضای بایگانی شخصی مورد استفاده قرار می گیرد و برای بایگانی و ذخیره سازی های بزرگ تر و عمومی از کمدها و قفسه های کتاب یا کمدهای بایگانی استفاده می شود. این موضوع نه تنها باعث مرتب بودن دفتر می گردد بلکه باعث سهولت کار کارکنان نیز می شود. اطمینان از داشتن فضای بایگانی کافی برای امور جاری و پیش بینی برای آینده موجب می گردد تا دفتر کار بدون هیچ مشکلی به روال کاری خود ادامه دهد.

 

office-furniture

 

یک محیط کاری باید باعث ایجاد انرژی و نشاط در کارکنان شده و این پتانسیل را دارد که بر چگونگی تفکر و توانایی حل مشکلات کارکنان تاثیر داشته باشد. محیط کاری باید از نظر فیزیکی کارکنان را حمایت کرده و فضاهایی برای تمرکز ، همکاری و تجدید قوا داشته باشد. با ابداع هر روش و روند طراحی جدید ، نحوه کار کردن کارکنان نیز تغییر می کند. ارزیابی فضاهای کاری حاکی از انتخاب طرح های اپن آفیس است که باعث ایجاد فضای کار گروهی و ارتباط می شود.

 

office-furniture

 

 

office-furniture

 

طراحی اتاق های کار به طور کامل تغییر کرده است ؛ از اتاقک های جداگانه تا طرح های اپن آفیس با نیمکت ها یا میزهای کار گروهی یا جزیره ، از ثابت بودن تا متحرک بودن. وقتی صحبت از طراحی فیزیکی می شود باید چند سوال اساسی مطرح گردد. آیا فضای کاری باز برای کارکنان مناسب خواهد بود یا آن ها ترجیح می دهند که در فضاهای کاری جدا و به دور از عوامل مزاحم و حواس پرتی کار کنند؟ مطالعات نشان می دهد وقتی کارکنان در کنار افرادی می نشینند که سبک کاری موفق و مثال زدنی دارند ، کارآمدتر خواهند بود. در نظر بگیرید که اگر کارکنان بصورت فردی یا گروهی کار کنند ، آیا آنها با ارباب رجوع و مشتری ها بصورت مکرر از نزدیک سر و کار خواهند داشت؟ چالش در نظر گرفتن حتی برخی از این موضوعات و تصمیم گرفتن درباره آنها به تنهایی می تواند مضطرب کننده باشد اما مزیت برنامه ریزی عالی توسط متخصصان این رشته را هم به خاطر داشته باشید که به شما کمک می کنند تا اینکه بهترین طرح دفتر کار و بهترین مبلمان اداری را برای کارکنان و کسب و کارتان انتخاب کنید. هر راه حلی برای دفترکار شما مناسب نخواهد بود ولی انعطلاف پذیری زیبایی این روش های جدید می باشد. مبلمان ادرای بنکو یک راه حل مناسب برای نیازهای شما ارائه خواهد داد که همراه محصولاتی بوده که نسبت به تغییر انعطاف پذیر هستند و در صورت نیاز به تغییر به راحتی متناسب با آن شرایط تغییر خواهند کرد.

 

office-furniture

 

منبع:https://www.officegroup.co.za/furniture-is-key-to-productivity-inspiration-creativity-collaboration/
  • Rating
  • 68 دفعات بازدید