مقالات

آخرین مقالات

08 دی

صندلی اداری مناسب برای افراد سنگین وزن

شروع یک روز در محل کار با نشستن بر روی یک صندلی اداری مناسب ایده آل خواهد بود به ویژه اگر شما یک فرد سنگین وزن باشید.
در حقیقت محل و نحوه نشستن شما به همان اندازه ای مهم است که باید از سالم بودن تغذیه خود اطمینان حاصل کنید. اگر شما اضافه وزن دارید یا اندامتان بزرگ تر از یک فرد معمولی است صندلی و میز اداری که استفاده می کنید باید مناسب شما باشد و از صندلی هایی استفاده کنید که مناسب افراد سنگین وزن هستند و به شما کمک می کنند تا حالت و وضعیت نشستن مناسبی را داشته باشید.

علم ارگونومیک در صندلی

 

office-furniture

 

وقتی درباره علم ارگونومیک فکر می کنید ، مناسب ترین ، راحت ترین و سالم ترین محیط کاری را در نظر می گیرید. یک صندلی اداری که مناسب افراد سنگین وزن باشد تمام این موارد را دارا است و در هنگام انتخاب یک صندلی اداری برای محل کار باید نوع بدن فرد در نظر گرفته شود. اداره منابع انسانی باید از اهمیت راحتی ارگونومیک برای افراد با اندام بزرگ تر مطلع باشد در غیر اینصورت بهتر است که آن شخص بر روی صندلی نامناسب ننشیند و با سرپرست یا مدیر دیگری درباره این موضوع صحبت کند.

صندلی مناسب افراد با اندام بزرگ تر

 

office-furniture

 

صندلی های مناسب افراد سنگین تر قابلیت هایی مانند نشیمن گاه عریض تر ، حالت نشستن صحیح و طراحی متناسب با ستون فقرات را دارند و همچنین کارکنان می توانند از مزایای دیگر ارگونومیک متناسب با سایز و قد خود استفاده کنند.

صندلی اداری استاندارد

 

office-furniture

 

متاسفانه بسیاری از کارکنان اهمیت محیط کاری نامناسب را جدی نمی گیرند تا زمانی که دچار کمر درد شوند و مهم ترین عامل آن صندلی های اداری است. یک صندلی با یک سایز به خصوص برای تمام افراد مناسب نیست به طوری که یک صندلی استاندارد اداری برای یک فرد با وزن حداکثر 90 کیلوگرم مناسب است و چه اتفاقی پیش خواهد آمد اگر یک فرد با وزن 180 کیلوگرم بر روی آن صندلی بنشیند؟ در اینصورت وضعیت نشستن راحت و مناسب نخواهد بود. امروزه بسیاری از تولید کنندگان از نیاز به صندلی های مناسب برای افراد سنگین تر آگاه هستند و صندلی های اداری بیشتری برای افراد سنگین وزن با قابلیت تحمل وزن بیشتر موجود است. این خبر خوبی برای افراد سنگین وزنی است که مجبور هستند بر روی صندلی های استاندارد اداری بنشینند که مناسب وزن آن ها نیستند. با وجود صندلی های مناسب برای افراد سنگین تر ، آنها می توانند با احساس راحتی بیشتر و بدون خطر آسیب دیدن سلامتیشان از این نوع صندلی ها استفاده کنند.

دوام و عملکرد صندلی

 

office-furniture

 

اگر به دنبال صندلی اداری با کیفیت و مناسب افراد سنگین وزن هستید به طوری که به محض نشستن بر روی آن سقوط نکنند پس یکی از صندلی های مناسب افراد سنگین وزن بنکو امتحان کنید! با این خرید پول شما به خوبی هزینه شده و همه ی افراد راحت خواهند بود. اکثر این صندلی ها دارای قیمت متوسط و ویژگی های متنوعی هستند. طراحی مناسب موجب استحکام آن ها شده و اطمینان از دوام و کارایی آن ها را تضمین می کند. تمام صندلی ها ارگونومیک بوده و برای افراد مختلف دارای ویژگی های قابل تغییر و انعطاف پذیر بوده و دارای محدوده ارتفاع هستند و شما قادر به تنظیم ارتفاع نشیمن گاه صندلی و ارتفاع پنوماتیک هستید. اگر درباره این ویژگی ها مطمئن نیستید قبل از خرید درباره آن ها سوال کنید. بهتر است درباره عملکرد صندلی اداری تازه خریداری شده مطلع باشید چرا که شما برای مدت زمان طولانی قرار است که بر روی آن بنشینید. از نشستن لذت ببرید!
منبع:https://www.officegroup.co.za/the-perfect-chair-to-support-heavy-users/
  • Rating
  • 107 دفعات بازدید