مقالات

آخرین مقالات

10 دی

چطور فضای میز اداری خود را بیشتر کنیم ؟( قسمت دوم)

وقتی که میز کار شما نامرتب باشد، نظارت داشتن روی کارهایی که انجام می دهید سخت می شود. وسایل الکتریکی روی هم انباشته می شوند،
ورق های کاغذ همه جا پخش می شوندو میز اداری شما با وسایل بی کاربردی که مزاحم هستند پر می شود. با تعدادی وسیله و مقداری درک سازمانی، شما می توانید به صورت کامل طرح کلی میز اداریتان را عوض کنید و آن را به حالتی در بیاورید که بازدهی را بالا می برد و بی نظمی را از بین می برد. نکته کلیدی استفاده درست از فضای در دسترس و ایجاد فضای جدید در جایی که نیاز دارید است.

متد دو از سه:

بهره وری کامل از فضای انباری

 

desk

 

1. از فایل های کشو دار استفاده کنید.

وسایل اصلی و پرکاربرد را در بالاترین کشو قرار دهید تا دم دست باشند. این وسایل شامل لوازم التحریر، پاکت نامه ها و فرم ها و پوشه های هستند. کشوهای پایینی را به وسایل پشتیبان و مراجع و مدارکی اختصاص دهید که گه گاه به آن ها نگاهی می اندازید. برای نظم بخشیدن به وسایل روی میزتان وقت بگذارید تا در زمان نیاز بدانید هر وسیله کجا قرار گرفته است.
• کاغذ، کارتریج پرینتر، خودکار، منگنه و وسایل دیگری که می خواهید سریع به آن ها دسترسی داشته باشید را در جای مشخصی قرار دهید تا یک انبار مشخص از این وسایل داشته باشید.
• احتمال به هم ریخته شدن کشوها بالا هستند. هر دو هفته یک بار به سراغ کشوهای خود بروید و از شر هر چیزی که نیاز ندارید و بازدهی میز اداری شما را پایین می آورد خلاص شوید.

 

desk

 

2. روی تقسیم کننده کشو سرمایه گذاری کنید.

اگر کشو به هم ریخته باشد، کل فضای کشو برای شما مفید نخواهد بود. وسایل را همینطور بدون نظم درون کشوی میز اداری خود نیاندازید، بلکه در عوض از پارتیشن های تقسیم کننده فضای کشو استفاده کنید تا به کشوی خود ترتیب ببخشید. این نوع پارتیشن ها بازدهی کشوی شما را بالا می برند و به شما اجازه می دهند که وسایلتان را هر جوری که دوست دارید در یک جا قرار دهید.
• روی پارتیشن های کشوی خود برچسب بزنید تا به راحتی بتوانید هر بخش را شناسایی کنید.
• برای میزهای اداری بزرگ یا پر، سعی کنید از چند پارتیشن با اندازه ها و ویژگی های متفاوت استفاده کنید تا به شما کمک کنند که وسایل خود را به راحتی پیدا کنید.

 

desk

 

3.یک فضای مشخص برای وسایل الکترونیکی در نظر بگیرید.

اگر لپ تاپ، تبلت یا تلفن هوشمند شما نقش به خصوصی در کار شما ایفا می کند، سعی کنید که آن ها را به کناری بگذارید، مثلا آن ها را کنار میز یا در یک کشوی مخصوص قرار دهید. این طور این وسایل روی کل میز شما پخش نخواهند شد. سعی کنید که به صورت همزمان از چند وسیله الکترونیکی استفاده نکنید، وگرنه به جای راحت تر کردن کار، کار شما را سخت تر می کنند.
• یه جا کنار پریز یا سه راهی الکتریکی در نظر بگیرید که وسایل الکترونیکی خود را در آن جا در حالی که آماده برای استفاده هستند نگه دارید.
• در کل، بهترین حالت این است که از وسایل دیجیتال وقتی استفاده کنیم که خیلی خیلی مورد نیاز هستند. وسایل الکترونیکی می توانند بی نظمی زیادی به وجود آورند.

 

desk

 

4. کیف ها و سامسونت ها را سر راه قرار ندهید.

کوله پشتی ها، کیف ها، کیف های لپ تاپ، ظرف های غذا و بقیه چیزهای از این قبیل حجیم هستند و فضای زیادی را اشغال می کنند و منطقی نیست که میزتان را با آن ها پر کنید. این وسایل را جای دیگری قرار دهید. آن ها را ترجیحا زیر میز اداری خود قرار دهید به طوری که در دسترس باشند ولی مانعی برای کارتان ایجاد نکنند. سعی کنید که وسایل ضروری خود را در تعداد کمی کیف قرار دهید.
• از کمد یا انبار برای نگه داری وسایل شخصیتان استفاده کنید (در صورتی که شرکت شما این خدمات را ارائه می دهد).
• وقتی وسایل بزرگ را روی زمین قرار می دهید، سعی کنید که مسیر راه رفتن را اشغال نکنید.
این مقاله ادامه دارد.
منبع:https://m.wikihow.com/Maximize-Office-Desk-Space?amp=1
  • Rating
  • 66 دفعات بازدید