مقالات

آخرین مقالات

12 دی

ایده های طراحی اتاق کنفرانس و جلسات

این مقاله با عنوان ایده های طراحی مبلمان اداری اتاق جلسات ، راه هایی را برای طراحی اتاق ملاقات یا جلسات ارائه می کند که متناسب با نیازهای شما باشد
و ممکن است برخی نکات و ایده هایی را در اختیار شما بگذارد که تا به حال به آن فکر نکرده اید!
چه مدت زمانی را در جلسات می گذرانید؟ رئیسان و مدیران عامل در حدود نصف روز کاری خود و کارکنان بخش مدیریت بیش از 35 درصد روز کاری خود را در جلسات می گذرانند که این مقدار بخش قابل توجهی از ساعات کاری آ ن ها می باشد.
مبلمان اداری اتاق جلسات چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
• آسودگی و راحتی
• افراد حاضر در جلسه احساس راحتی کنند
• گفتگو و خلاقیت را ارتقاء دهد
• اثربخشی جلسات را افزایش دهد
پس از مکان یابی اتاق مورد نظر ، زمان تصمیم گیری درباره مبلمان اداری و سبک اتاق است.
• آیا قصد دارید یک اتاق کنفرانس بزرگ داشته باشید که توجه مشتری های خارجی  شما را جذب می کند یا اتاق های جلسه جداگانه برای جلسات کارمندان داخلی که می تواند جابه جا یا منتقل شوند؟
• آیا اتاق مورد نظر تنها یک کاربرد دارد یا برای مقاصد دیگری همچون آموزش و ارزیابی کارکنان مورد استفاده قرار می گیرد؟
• آیا یک میز بزرگ کنفرانس مورد نیاز است یا میزهای کوچکتر جلسات جداگانه؟
• به طور متوسط برای چند نفر باید جای نشستن در نظر گرفته شود؟ حداکثر و حداقل تعداد افرادی که از اتاق استفاده خواهند کرد چقدر خواهد بود؟
• آیا نیاز به مکانی برای نگه داری و بایگانی در اتاق خواهد بود؟
• آیا به دنبال یک اتاق به سبک سنتی یا مدرن هستید یا حتی ترکیبی از هر دو به وسیله استفاده از جنس و مواد معاصر و رنگ کاری آن ها یا سبک صنعتی ساده ؟
• نوع طرح رنگی که استفاده می کنید تاثیر مهمی بر سبک و رنگ  میز خواهد داشت که می تواند بسیار زیبا به نظر برسد.

 

open-office

 

1-تجهیزات اتاق جلسات

تجهیزات اتاق جلسات اغلب نادیده گرفته می شود. گاهی اوقات تصمیم شما به سادگی این است که " به یک میز کنفرانس برای ده نفر نیاز دارم " ولی این شروع کار است! شما باید نیاز به تجهیزات و وسایل ضروری دیگر را هم در نظر بگیرید.
در اینجا برخی از ایده هایی مطرح شده است که درباره طراحی مبلمان اتاق کنفرانس و ملاقات باید در نظر داشته باشید.

2- مبلمان اداری اتاق کنفرانس

همانطور که در قسمت بالا ذکر گردید ، در نظر گرفتن این نکته بسیار مهم است که چگونه و به چه منظور قرار است از اتاق استفاده شود.

 

open-office

 

3- میزهای کنفرانس

آیا نیاز است که طراحی و چیدمان میزها تغییر داده شود؟
 آیا افراد حاضر در جلسات نشسته یا ایستاده خواهند بود و اگر هر دو حالت وجود دارد نیاز است که یک میز با قابلیت تنظیم ارتفاع را در نظر بگیرید.
 آیا نیاز به برق و دسترسی به داده یا پریزهای شارژ بر روی میز دارید ؟

4- صندلی های کنفرانسی

 آیا نیاز است که صندلی های کنفرانس در اطراف میز حرکت داده شوند؟
 آیا نیاز است که صندلی ها قابلیت چیده شدن بر روی یکدیگر را داشته باشند؟
 آیا به صندلی های ثابت یا چرخان ( تا اینکه افراد برای مشاهده نمایشگر یا تابلو به راحتی بتوانند بچرخند) نیاز دارید ؟ یا صندلیهای چرخ دار برای ایجاد همکاری ؟

 

open-office

 

5- فضای نگه¬داری و لوازم جانبی

آیا به فضایی برای نگه داری وسایلی همچون لوازم تحریر یا ظروف پذیرایی نیاز دارید ؟
 آیا به تابلو و تخته سفید نیاز دارید ؟
 آیا به تجهیزات صوتی تصویری و دیجیتالی نیاز دارید ؟
هر اتاق کنفرانس و ملاقاتی متفاوت است و هر کدام از آن ها باید به صورت جداگانه ارزیابی گردد تا اینکه نیازهای تکنولوژی آن مشخص شده و طراحی آن به خوبی انجام شود. بعضی از اتاق ها ممکن است فقط به یک تابلو و ماژیک ساده و بعضی دیگر به تجهیزات کنفرانس و ارائه پیشرفته نیاز داشته باشند.

6-روشنایی اتاق کنفرانس

روشنایی نقش مهمی در طراحی اتاق دارد . روشنایی بسیار کم اتاق مناسب باعث می شود که حاضران چرت بزنند و از سوی دیگر روشنایی بسیار زیاد اتاق نیز تاثیر خوبی بر نمایشگر و مطالعه کردن نخواهد داشت
وضعیت روشنایی نیز به مکان اتاق بستگی دارد و ممکن است اتاق دارای پنجره های زیاد و نور طبیعی باشد که در این صورت شما نیاز به پرده کرکره ای دارید. اگر اتاق مورد نظر دارای پنجره نمی باشد ، روشنایی یک الویت بسیار مهم در زمان طراحی اتاق است.

7- صدا

کنترل صدا یکی از فاکتورهایی است که در طراحی اتاق کم تر در نظر گرفته می شود. اگر کنترل صدا در زمان طراحی در نظر گرفته نشود منجر به صداهای ناخواسته مانند اختلال در بلندگوها و میکروفن ها ، ارتعاشات و اکو یا صداهای آزاردهنده می شود.
پنل ها و لوازم جانبی آکوستیک در طرح ها ، شکل ها و سبک های متنوعی برای کف تا سقف اتاق موجود می باشند که می توانند برای داخل یا خارج از اتاق استفاده شوند بسته به این شرایط انتشار صدا چگونه باید باشد.

8- سازماندهی اتاق کنفرانس

به طور کلی اتاق های ملاقات و کنفرانس مکان های شلوغی با تقاضای بالا هستند. در یک اداره شلوغ ، سیستم رزرو اتاق ملاقات باید بدون عیب و نقص و دارای یک پروسه رزرو ساده و موثر باشد تا اینکه اطمینان حاصل شود که اتاق ملاقات دو بار برای یک زمان رزرو نشده باشد. در زمان استفاده اتاق می توان از علائم دستی یا دیجیتال برای نشان دادن این موضوع استفاده کرد.
 آیا شخصی را برای مرتب کردن اتاق پس از هر ملاقات موظف کرده اید یا اینکه بر عهده ی شخصی است که آن را رزرو می¬کند؟ آیا همه ی کارکنان می دانند که چگونه و کجا اتاق را می بایست رزرو کنند؟
 آیا دستورالعمل های خاصی برای استفاده از امکانات و تجهیزات وجود دارد یا اینکه قبل از هر ملاقات توسط تیم فناوری اطلاعات تنطیم می گردند؟

 

open-office

 

ایده های مبلمان اتاق کنفرانس

حالا زمان خلاق بودن و تصمیم درباره ایده های طراحی اتاق ها است اما تجهیزات مورد نیاز و کاربرد اتاق را فراموش نکنید.
هویت شرکت خود را با انتخاب مبلمان اداری ، وسایل ، دکور و نقاشی مناسب ارتقاء دهید و تصویر ایده آلی را که می خواهید از خود نشان دهید.

چند توصیه مفید در طراحی اتاق کنفرانس

1- طرح های رنگی برای اتاق کنفرانس

رنگ مانند روشنایی نقش مهمی در طراحی اتاق کنفرانس دارد. استفاده از رنگ مناسب در اتاق کنفرانس یک روش کلاسیک برای نمایش برند و هویت شرکت شما می باشد.
اگر یک اتاق کنفرانس رسمی را در نظر دارید بهتر است از رنگ های خنثی استفاده شود و همیشه می توان از طرح های هنری در آن استفاده کرد.
انتخاب رنگ می تواند بازتاب فضایی باشد که شما می خواهید ایجاد کنید ، برای مثال رنگ های روشن قوی مانند نارنجی و قرمز باعث ایجاد هیجان و ملاقات های با نشاط شده که منجر به تقویت رقابت و کار تیمی می شود. رنگ های آرامش بخش مانند آبی و سبز می تواند باعث ایجاد گفت و گوهای دوستانه گردد

 

open-office

 

2- جنس و مواد استفاده شده در اتاق کنفرانس

جنس و مواد نیز همانند رنگ می تواند بر چگونه به نظر رسیدن فضای اتاق تاثیر داشته باشد. چوب های سنتی در بسیاری از طراحی ها استفاده می شوند و سازگاری خوبی با رنگ و طراحی دارد و در بسیاری از اتاق ها مناسب خواهند بود. شیشه و رنگ کروم یک ظاهر شیک و تمیز دارد در حالی که شیشه و چوب یک طراحی مدرن با یک پیچش سنتی را ارائه می دهد. جنس صندلی هم می تواند نقش مهمی داشته باشد و این که از جنس چرم مخمل خواب دار برای اتاق های کنفرانس رسمی یا صندلی های ثابت با قابلیت انباشن بر روی یکدیگر باشند.

3- از جسور بودن و ریسک پذیری نترسید!

اجازه ندهید که فضای ملاقات ، خسته کننده و فاقد هویت باشد! برای انجام این طراحی ها نیاز نیست که یک شرکت خیلی بزرگ باشید! برای داشتن یک اتاق کنفرانس شیک و زیبا نیاز به صرف هزینه زیاد نیست. حتی یک رنگ یا کار هنری بر روی یک دیوار می تواند تفاوت زیادی را ایجاد کند. اضافه کردن ویژگی هایی مانند بعضی عناصر مفرح می¬تواند یک فضای به شدت خسته کننده را به یک فضای کارآمد و مهیج مبدل سازد.
امروزه نیاز نیست که در اتاق های ملاقات از مجموعه صندلی و میزهای مرسوم استفاده شود چرا که افراد متفاوت تر از گذشته فکر می کنند و به دنبال فضاهای ملاقات خلاق و مهیج هستند که شامل فضاهایی برای استراحت نیز می باشد. معمولاً دفترهای ملاقات سنتی در اتاق های جداگانه ای بودند اما امروزه آن ها به صورت دفترهای کار باز هستند که به وسیله وسایلی چون صفحه های آکوستیک یا قفسه های بایگانی از یکدیگر جدا شده¬اند.
امیدواریم که از خواندن مقاله/وبلاگ ما درباره ایده های مبلمان اتاق کنفرانس و طراحی اتاق ملاقات لذت برده باشید.
برای جزییات بیشتر درباره ایده¬های مبلمان کنفرانس و طراحی اتاق ملاقات با مبلمان اداری بنکو تماس بگیرید.
منبع:https://allardofficefurniture.co.uk/boardroom-furniture-ideas/
  • Rating
  • 117 دفعات بازدید