مقالات

آخرین مقالات

15 دی

آشنایی با میزی که نفس می کشد

 
میزهای کار ایستاده مدت‌ها توسط کاربران فیس‌بوک وگوگل به خاطر مزیت‌هایی که در حفظ سلامت و افزایش
بهره‌وری داشتند تحسین می‌شدند. اما اگر به شما بگوییممیزی وجود دارد که شما را قادر می‌کند بنشینید یا سرپا بایستید و با «تنفس» به شما یادآوری می‌کند که حالت‌تان را عوض کنید؟ بلکه، ممکن است عجیب به نظر برسد اما میزهای متحرک واقعی هستند.

میزی که با نفس کشیدن به حفظ سلامتتان کمک می کند

این میزهای متحرک که توسط یکی از مهندسان پیشین iPod ساخته شده‌اند یک حسگر حرارتی دارند که حضور کاربر را متوجه می‌شود و به یک کنترل‌‌کننده‌ی لمسی مجهز است که حالت‌های نشستن و ایستادن را مشخص می‌کند و نفس می‌کشد. هنگامی که این میز کار را برای حالت فعال تنظیم می‌کنید، میز با حرکت آرام و اندک به سمت بالا و پایین به شما یادآوری می‌کند که وضعیت‌تان را از حالت نشسته به ایستاده و برعکس تغییر دهید. شرکت تولید‌کننده‌ی این میز این ویژگی را «نجوای تنفس» نامگذاری کرده است و می‌گوید مثل این است که میز می‌خواهد هوای تازه تنفس کند.
همچنین می‌توان این میز متحرک را تنظیم کرد تا با توجه به عادت‌های نشستن و ایستادن فردی که از آن استفاده می‌کند، مدت زمان نشیتن و ایستادن را بر هر فرد مشخص کنند. این میز به وای‌فای و بلوتوث نیز مجهز است تا بتواند به اپلیکیشن‌های سلامتی متصل شود و میزان کالری مصرف شده در هنگام کار کردن در طول روز را برای‌تان اندازه‌گیری می‌کند.
هیچ شکی وجود ندارد که این میز هوشمند است. اما این میز هوشمند و متحرک از تجهیزاتی که روی آن می‌گذارید گران‌تر است و قیمت ۳۸۹۰ دلاری آن نه تنها نشان‌دهنده‌ی تکنولوژی فوق‌العاده‌اش است، بلکه لوکس بودن این کالا را نیز بیان می‌کند. مدیر اجرایی شرکت، جی‌پی لابراس، این خریدن میز متحرک را با خرید تشک‌های دارای مموری فوم مقایسه کرده است.
قرار است که این میز‌ها سال آینده روانه‌ی بازار شوند
جهت مشاهده ویدیو در کانال آپارات بنکو اینجا کیلیک کنید.
 
منبع:https://www.entrepreneur.com/article/228721
  • Rating
  • 63 دفعات بازدید