مقالات

آخرین مقالات

17 دی

چطور فضای میز اداری خود را بیشتر کنیم ؟( قسمت سوم)

وقتی که میز کار شما نامرتب باشد، نظارت داشتن روی کارهایی که انجام می دهید سخت می شود. وسایل الکتریکی روی هم انباشته
می شوند، ورق های کاغذ همه جا پخش می شوند و میز اداری شمابا وسایل بی کاربردی که مزاحم هستند پر می شود. با تعدادی وسیله و مقداری درک سازمانی، شما می توانید به صورت کامل طرح کلی میز اداریتان را عوض کنید و آن را به حالتی در بیاورید که بازدهی را بالا می برد و بی نظمی را از بین می برد. نکته کلیدی استفاده درست از فضای در دسترس و ایجاد فضای جدید در جایی که نیاز دارید است.

متد سه از سه:

وسایل و منابع جدید خریداری کنید.

 

desk

 

1 روی نگه دارنده کاغذ سرمایه گذاری کنید.

اگر از قبل نگه دارنده کاغذ نخریده اید، هم فضای حیاتی میز اداری خود را از دست داده اید هم وسیله ای مفید برای نظم دهی به میز اداریتان را ندارید. نگه دارنده های کاغذ سه بخش دارند که شما می توانید از آن ها برای ساماندهی اسناد ورودی، خروجی و در دست اجرا استفاده کنید. این کار جریان کاری شما را بهبود می بخشد. این به این معنی است که دیگر نیاز نیست که در کوهی از کاغذهای به هم ریخته به دنبال مدارک باشید.
• سعی کنید که دو نگهدارنده مجزا داشته باشید؛ یکی برای کارهای فعلیتان و دیگری برای اسنادی که نیاز ندارید ولی هنوز آن ها را آرشیو نکرده اید.
• شما همچنین می توانید از یک نگهدارنده کاغذ برای منظم کردن و پاسخ به نامه های پاسخ داده نشده ای که روز میز کارتان جمع شده اند استفاده کنید.

 

desk

 

2 مدارک را درون جعبه هایی بایگانی کنید.

می توانید کاغذهایی که به صورت روزانه از آن ها استفاده نمی کنید را مرتب کنید، منگنه کنید یا درون پوشه هایی قرار دهید و آن ها را در جعبه هایی برچسب خورده ذخیره کنید. می توانید اطراف میز اداری یا دفترتان یا انبارهای مختص انبار کردن مدارک شرکتتان جایی برای قرار دادن این جعبه ها پیدا کنید.
• جعبه ها می توانند از اسناد مهم در برابر آسیب، کثیف شدن و گم شدن یا دور افتادن اتفاقی حفاظت کنند.
• مطمئن شوید که همه جعبه ها به درستی برچسب خورده اند و به صورت قاعده مند بایگانی شده اند.

 

desk

 

3 لوازم التحریر خود را در یک جای مشخص نگه دارید.

برای اینکه از گم شدن خودکار، مداد و ماژیک ها درون کشوهایی که از زباله پر شده اند جلوگیری کنید، آن ها را درون یک نگه دارنده یا لیوان قرار دهید. این جامدادی را جایی روی میز کارتان قرار دهید تا لوازم التحریر شما همیشه در دسترستان باشد.
• لوازم التحریر خراب، خشک یا بدون درپوش را دور بیاندازید.
• برای اطمینان، همیشه یک جعبه خودکار یا ماژیک اضافه در پایین کشو خود قرار دهید.

 

desk

 

4 یک تابلوی اعلانات کوچک نزدیک خود به دیوار آویزان کنید.

شما می توانید از تابلوهای اعلانات ساده برای چسباندن یادآورها، موضوعات مهم و نگه داشتن اسناد مهم در معرض دید استفاده کنید. اگه شما یک دفتر شخصی دارید، تابلوی اعلانات را در معرض دید آویزان کنید. اگر در یک دفتر با چند نفر دیگر کار می کنید، آن را روی پارتیشن جدا کننده یا حتی کنار میزتان آویزان کنید.
• تابلوهای اعلانات به شدت در استفاده بهینه فضا به شما کمک می کنند، چون باعث می شوند که یک سری از وسایل را کلا از روی میزتان بردارید.
• قرار دادن عکس ها یا تزیینات شخصی روی تابلوی اعلانات فضای میز اداری شما را برای وسایل ضروری تر خالی می کند.
منبع:https://m.wikihow.com/Maximize-Office-Desk-Space?amp=1
  • Rating
  • 64 دفعات بازدید