مقالات

آخرین مقالات

26 دی

زیر و بم خرید مبلمان اداری دست دوم

خرید مبلمان اداری برای اداره یکی از بزرگ ترین خرج هایی است که در کسب و کار با آن رو به رو هستیم. فرسایش، تغییر گرایشات در طراحی و نیاز های در حال گسترش می توانند تخصیص بودجه را در هر شرکتی
پیچیده تر کنند؛ مخصوصا وقتی رضایت شغلی کارمندانبا محیط کاری گره خورده باشد. وقتی به مقوله خرید مبلمان اداری می‌رسیم، در نظر گرفتن همه گزینه های موجود یعنی داشتن یک فکر اقتصادی؛ چه بخواهیم بخشی از اداره را تغییر دهیم و چه بخواهیم طراحی کلی اداره را عوض کنیم.

چرا مبلمان اداری بازیافتی؟

مبلمان اداری بازیافتی در کنار بادوام بودن گزینه هوشمندانه ای نیز به شمار می رود. در کنار صرفه جویی سی الی هفتاد درصدی در هزینه ها، شما می توانید در کاهش میزان کربن دی اکسیدی که به خاطر دفن بیش از 3 میلیون تن زباله در آمریکا بوجود می آید یاری گر باشید. در ذیل دلایلی بیشتری آورده شده است که شما را از درون متقاعد به خرید مبلمان اداری بازیافتی می کند.

1. نیازی نیست نگران کیفیت مبلمان اداری بازیافتی باشید

بخش عمده ای از مبلمان اداری دست دوم موجود در بازار را مبلمانی تشکیل می دهند که به خاطر کمبود جا به فروش رفته اند. این مبلمان شامل مدل هایی که تولیدشان متوقف شده است و یا مدل هایی که توسط شرکتی بازیافت، فروخته و با مبلمان جدید جایگزین شده اند هستند. مسئله همیشه کیفیت نیست، بلکه فضای موجود در اداره را نیز باید در نظر گرفت. مبلمانی که از نظر اندازه برای فضای یک اداره بزرگ هستند می توانند برای اداره دیگری یک غنیمت طلایی به شما بروند.

2. مبلمان اداری عتیقه

اگر مبلمان به جای دور انداخته شدن بازیافت شوند، می توانند سبکی کلاسیک و با ارزش به وجود بیاورند. تعداد زیادی مبلمان عتیقه که بخش مهمی از آن ها را مبلمان اداری مرتبط به شرکت های ورشکسته تشکیل می‌دهند، از صاحبان قبلی به جا مانده اند. خیلی از آن ها را نمی‌توان حتی دست دوم به حساب آورد.

3. شخصی سازی بی نهایت

اگر از فرسایش و خراش روی مبلمان دست دوم چشم پوشی کنید، تعداد بی نهایتی گزینه برای طراحی در دسترس شما قرار دارد. یک میز چوبی نه چندان زیبا را می توان دوباره شست و رنگ آمیزی کرد. می توان صندلی هایی که به شکل نا مناسبی رنگ آمیزی شده اند را بازسازی کرد. گاهی با خرید مبلمان اداری دست دوم می توان انتخاب‌های خلاقانه تری نسبت به خرید مبلمان نو انجام داد.

4. قبل از خریدن امتحان کنید

مبلمان بازیافتی یا دسته دوم از قبل سر هم شده اند. شما میتوانید روی صندلی ها بنشینید، استحکام میزهای اداری را امتحان کنید و به جای خرید آنلاین، برای فضای محدود دفترتان، اندازه دقیق مبلمان را از نزدیک بسنجید. ابعاد فقط مشتی عدد هستند. احساس راحتی موقع تکیه دادن به پشتی یک صندلی چیزی است که با دیدن یک تصویر نمی توان آن را حس کرد.

5. صرفه جویی در هزینه ها

نیاز به گفتن نیست، اما با این کار شما کاری فراتر از صرفه جویی در هزینه انجام می دهید. مبلمان اداری جدید معمولا با هزینه های غیر منتظره ای همراهند؛ مثل هزینه حمل و نقل، نگه داری و نصب. اگر خودتان آن ها سر هم کنید احتمالا باعث خستگی فیزیکی و ناامیدی شما می شود. خریدن مبلمان اداری دست دوم به این معنی است که روز بعد از پرداخت پول، مبلمان به شما تحویل داده می شود و بلافاصله می توان آن ها را سر جایشان قرار داد تا شما و کارمندانتان سریع تر سرکار بر گردید.

 

OFFICE FURNITURE

 

چگونه هوشمندانه خرید کنید، نه اینکه فقط دسته دوم بخرید

درست مثل خرید هر نوع تجهیزات اداری، بدانید که با چه کسی معامله می کنید. قبل از اقدام سابقه فروشنده را بررسی کنید. از آن ها بخواهید که محصولاتشان را در دفتر یک مشتری دیگر به شما نشان دهند و بین محصولات مخلتف مقایسه انجام دهید. دسته دوم بودن همیشه به معنای بهتر بودن نیست. بسیاری از فروشنده های با تجربه گارانتی اصلی شرکت تولید کننده را در صورتی که منقضی نشده باشد به مشتری ارائه می کنند. بعضی از آن ها نیز خودشان کار خود را گارانتی می کنند.
بخشی از تکلیف شما شناخت محصول است. چه فرقی بین مبلمان بازسازی شده، بازیافت شده و دسته دوم وجود دارد؟
مبلمان اداری بازسازی شده: یعنی آن وسیله به حالت اصلی و ابتدایی اش برگشته است. این یعنی باید قسمت های شکسته یا فرسوده تعویض شوند و در کل وسیله مجددا نو به نظر برسد.
مبلمان اداری بازیافت شده: یعنی تمیز و تعمیر کردن و یا صیقل دادن و یا دوباره رنگ کردن مبلمان و اینکه کاری کنیم وسیله موجود مجددا نو به نظر برسد. بهسازی مبلمان نیز در همین دسته بندی قرار می گیرد. این فرایند شامل بهبود وسیله نسبت به نمونه اولیه ساخته شده توسط کارخانه است. در بعضی از موارد وسیله از همه جهات بهبود پیدا می کند؛ از لحاظ کیفیت، زیبایی شناختی و قیمت.
مبلمان اداری دست دوم: چیزی است که به همان شکل فروخته شود. این ها معمولا ارزان ترین وسایل هستند که می توان آن ها را بیش از باقی گروه ها شخصی سازی کرد. یک پارگی جزئی در یک کوسن جای نگرانی ندارد و می‌توانید آن را با طراحی مجدد و دوخت روکشی جدید برای کوسن از بین ببرید.

پس کجا به دنبالش بگردیم ؟

فروشندگان زیادی در سراسر کشور در حیطه فروش مبلمان اداری بازسازی شده وجود دارند. بعضی از آن ها برای شما دنبال محصولات می گردند و یا فهرستی از مبلمان مازاد شرکت های دیگر را برای شما تهیه می‌کنند. بازیافت همه جا اتفاق می افتد. با اینکه بعضی از این روش ها زمان بیشتری از بقیه روش ها می برند، می توان معاملات فوق العاده ای انجام داد که باعث می شوند شما یک دفتر منحصر به فرد داشته باشید و بتوانید به آن افتخار کنید.
منبع:https://blog.strongproject.com/the-ins-and-outs-of-buying-recycled-office-furniture/
  • Rating
  • 59 دفعات بازدید