مقالات

آخرین مقالات

22 دی

صندلی‌های اداری چقدر به افرادی که کمردرد دارند کمک می‌کنند؟

معمولا هنگام گشتن در مغازه‌ها یا دیدن فروشگاه‌های آنلاین دنبال صندلی‌هایی می‌گردیم که با دکور اداره‌مان هماهنگ
باشد، اما صندلی‌هایی که انتخاب می‌کنیم در ۹۰ درصد موارد به شدت نامناسب و غیرراحت هستند.

چرا مبلمان اداری بازیافتی؟

صندلی‌های ارگونومیک معمولا با اقبال چندانی روبرو نمی‌شوند و همچون یک چیز زشت در گوشه‌ای از اتاق به آن‌ها نگاه می‌شود. در قرن ۲۱‌ام شغل بیشتر مردم به گونه‌ای است که باید ساعت‌های طولانی روی یک صندلی اداری بنشینند و فعالیت چندانی ندارند.
هنگامی که می‌خواهید یک صندلی اداری برای کار‌تان بخرید که پس از یک روز کار طولانی احساس خستگی و کمردرد نکنید، باید دنبال صندلی‌ای باشید که هم بتواند با بدن‌تان هماهنگ شود و هم برای نوع‌ کاری که انجام می‌دهید مناسب باشد.

 

Wallcover

 

خریدن یک صندلی کار مانند خریدن یک خودرو است. باید مطمئن شوید که حداقل الزامات مورد نظرتان را دارد و قابلیت‌هایی که در فهرست زیر آورده‌ شده‌اند را برآورده می‌کند:
تنظیم ارتفاع صندلی: باید قادر باشید ارتفاع صندلی‌تان را تنظیم کنید، به شکلی که زانوها کمی پایین‌تر از لگن‌تان قرار بگیرد و کف‌ پاها کاملا روی زمین واقع شوند.
تنظیم عمق کف صندلی: این گزینه امکان تنظیم عمق صندلی‌تان را به شما می‌دهد. در نتیجه می‌توانید بین ۲٫۵ تا ۱۰ سانتی‌متر بین لبه‌ی صندلی و پشت زانو‌تان فاصله بگذارید تا هر دو پا راحت باشد و خون به خوبی در بدنتان جریان داشته باشد.
تنظیم ارتقاع پشتی صندلی: تنظیم پشتی صندلی این امکان را برای‌تان فراهم می‌کند که تعداد بالش‌‌های پشت صندلی را به شکلی بهینه برای خود تنظیم کنید.
تنظیم زاویه‌ی پشت صندلی: این گزینه امکان تنظیم پشتی صندلی را برای قرار گرفتن در بهترین حالت فراهم می‌کند. پیشنهاد ما این است که این زاویه را در طول روز تغییر دهید یا قفل پشت صندلی را باز کنید تا زاویه‌ی پشتی آزاد باشد و عقب و جلو برود.
تنظیم میزان سفتی پشتی: با استفاده از دستگیره‌ای که برای تنظیم سفتی پشتی تعبیه شده است می‌توانید میزان فشاری را که برای عقب و جلو رفتن پشتی صندلی لازم است تغییر دهید.
تنظیم تکیه‌گاه دست: یکی از ابتدایی‌ترین قابلیت‌های صندلی باید قابل تنظیم بودن ارتفاع تکیه‌گاه دست باشد. حالت ایده‌آل این است که عرض تکیه‌گاه نیز قابل تنظیم باشد و/یا مفصلی وجود داشته باشد که بتوانید تکیه‌گاه‌ را در زمان تایپ کردن در بهترین حالت ممکن قرار دهید.
کیفیت چرخ‌های زیر صندلی: معمولا کسی توجهی به این مورد نمی‌کند اما چرخ‌ها اهمیت بسیار زیادی دارند، چرا که هنگام نشستن و برخواستن از روی صندلی کل وزن بدن‌تان توسط ۱ یا ۲ چرخ تحمل می‌شود و اگر چرخ‌ها ضعیف باشند خیلی زود می‌شکنند.
• تعداد چرخ‌ها برای تامین پایداری: حداقل باید ۵ چرخ زیر صندلی وجود داشته باشد تا پایداری آن تضمین شود.
تکیه‌گاه گودی کمر: تکیه‌گاه گودی کمر باید قابل تنظیم باشد تا بتوان آن را در وضعیت مناسب قرار داد. گاهی وقت‌ها می‌توان با تغییر ارتفاع پشتی صندلی گودی کمر را تنظیم کرد. بهترین حالت این است که بتوان ارتفاع گودی کمر را به صورت مستقل تنظیم کرد. در برخی از صندلی‌ها عمق و/یا فشار تکیه‌گاه گودی کمر نیز قابل تنظیم است.
تنظیم تکیه‌گاه سر: تکیه‌گاه سر برای صندلی های ارگونومیک ضروری نیست، اما اگر صندلی‌تان تکیه‌گاه سر دارد باید قابل تنظیم باشد تا بتوان آن را در وضعیت مناسب قرار داد.
تغییرات حالت نشستن: اگر بتوانید حالت نشستن‌تان را هر از چندگاهی تغییر دهید، در روزهایی که مجبور هستید ساعت‌های طولانی کار کنید احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. حرکت کردن باعث می‌شود خون راحت‌تر در بدن‌تان جریان داشته باشد و از تشکیل لخته‌های خون در رگ‌ها جلوگیری می‌کند. خیلی ساده با در نظر گرفتن وقت‌های استراحت ۵ دقیقه‌ای در طول روز می‌توانید این کار را انجام دهید. همچنین تغییر دادن زاویه‌ی پشتی صندلی می‌تواند به شما کمک کند.
اگر صندلی‌ای که انتخاب کرده‌اید این ویژگی‌ها را ندارد در تصمیم‌تان تجدید نظر کنید و بیشتر بگردید چرا که ارزش ندارد به خاطر آن کمردرد و بی‌خوابی بکشید.

 

Wallcover

 

منبع:https://www.officegroup.co.za/the-chair-that-invests-in-you/
  • Rating
  • 65 دفعات بازدید