مقالات

آخرین مقالات

15 بهمن

بهترین رنگ ها برای فضای اداری

اگر به دنبال استفاده از یک رنگ جدید در فضای کاری خود هستید ، استفاده از رنگ های نامناسب می تواند تاثیر نامطلوبی در اکثر افراد داشته باشد. در این مقاله ، سبک های رنگ
مختلفی معرفی شده است که می توانید برای مبلمان اداری محل کار خود در حین تغییر دکوراسیون انتخاب کنید.
در درجه اول بهترین رنگ مناسب برای مبلمان اداری یک محیط کاری ، متناسب با نوع کاری است که در آن جا انجام می شود. رنگ های مختلف باعث تشویق و ترغیب کارکنان از طریق راه های مختلف می شود ، به عنوان مثال برخی از رنگ ها برای ترغیب افراد با ذهن های تحلیلی و برخی دیگر برای افزایش بهره وری مناسب هستند. در ابتدا با تشریح مزایای یک دفتر کاری با پس زمینه رنگ آبی شروع می کنیم.

مبلمان اداری آبی

معمولاً رنگ آبی روشن با احساسات آرامش بخش همراه است. رنگ آبی تیره تر می تواند باعث ایجاد احساس ناخوشایندی شود بنابراین در این مورد نیاز است که رنگ آبی روشن تر استفاده شود. توانایی ترغیب ذهن به فعال تر و خلاق تر بودن بهترین مزیت استفاده از رنگ آبی در فضای کاری می باشد. حتی اگر فردی در محیط کاری خلاقی مشغول به کار نیست ، رنگ آبی به فرد کمک می کند تا قدرت تحلیلی خود را افزایش دهد. اگر این رنگ را انتخاب کردید ، مقداری تنوع برای توازن بین بهره وری با استعداد و شور و اشتیاق لازم است.

 

office furniture

 

مبلمان اداری زرد

طراح ها و ذهن های خلاق به نوع دیگری از انگیزش نیاز دارند که رنگ زرد به آسانی این محیط را فراهم می کند. رنگ زرد باعث خوش بینی و افزایش روحیه می شود در حالی که رنگ آبی این ویژگی را دارا نیست. رنگ زرد این احساس خوب را با یادآوری اوقات دلپذیر تابستان در افراد ایجاد می کند. یک فضای کاری با رنگ زرد روشن احساس تابستان و ترویج خلاقیت را در تمام فصول سال ایجاد می کند.

 

office furniture

 

مبلمان اداری قرمز

برای ایجاد انگیزه فیزیکی ، رنگ قرمز اولین گزینه مناسب است.  رنگ قرمز در مبلمان اداری باعث ترغیب فعالیت و تحرک بیشتر کارمندان می شود. یک ترکیب از رنگ های قرمز ، زرد و آبی که باعث ایجاد انگیزه فیزیکی می شود ، می تواند اثر ترکیبی بر خروجی کار داشته باشد. ترکیب رنگ های مختلف به منظور یافتن بهترین ترکیب رنگ مناسب برای سبک و فضای کاری مورد نظر دارای اهمیت می باشد.

 

office furniture

 

مبلمان اداری سبز

رنگ سبز ، رنگ توازن و تعادل است. این رنگ آرامش بخش بوده و می تواند باعث حذف استرس از فضای کاری شود. اگر مشکل استرس یا آشفتگی در کارکنان و محیط کاری وجود دارد ، رنگ سبز می تواند به عنوان درمان این نارضایتی به کار رود. معمولاً پول مهم ترین عامل ایجاد استرس است بنابراین در هر مکانی که تبادل پول وجود دارد می توان از مزیت رنگ سبز استفاده کرد.

 

office furniture

 

رنگ برند یک شرکت

هنگام ایجاد هویت برند تجاری نیاز است که به اثراث و بازخوردهای ایجاد شده به وسیله رنگ های انتخاب شده توجه دقیق شود. قصد انتقال چه پیامی به جامعه هدف را دارید؟ این پیام و هویت کسب و کار مورد نظر رابطه تنگاتنگی با یکدیگر دارند و ممکن است از رنگ های برند تجاری برای طراحی دکوراسیون مبلمان اداری فضای کاری استفاده شود. سازگاری و تناسب بین تصویر برند و فضای کاری ، سازمان یافتگی و حرفه ای بودن کسب و کار مورد نظر را نشان می دهد بنابراین اهمیت این موضوع باید در نظر گرفته شود.

 

office furniture

 

به طور کلی رنگ های مبلمان اداری ، به سبک و نوع کار کارکنان بستگی دارند و استفاده از رنگ های مناسب برای بخش های مختلف انتخابی عاقلانه خواهد بود.
در هر صورت از سفید بودن رنگ دیوارها خودداری کنید چرا که رنگ سفید تاثیری در افزایش بهره وری نداشته و در حقیقت تاثیری منفی بر کارکنان دارد. از سوی دیگر استفاده از رنگ های متنوع در سرتاسر محل کار باعث جذابیت آن برای بازدیدکنندگان می شود. در بنکو، بسیار مشتاقیم تا به مشتری هایمان در انتخاب رنگ پویای ایده آلشان کمک کنیم.
مبلمان اداری بنکو مختصص در ارائه خدمات نوسازی فضای کاری ، طراحی داخلی و خدمات دکوراسیون در سرتاسر ایران می باشد. به منظور دریافت ایده هایی برای بهینه سازی فضای کاری و ایجاد حرفه ای ترین محیط کاری ، با تیم بنکو تماس بگیرید.

 

office furniture

 

منبع:https://www.cpsinteriors.com
  • Rating
  • 57 دفعات بازدید