مقالات

آخرین مقالات

23 بهمن
معمولاً یک میز بخش مرکزی یک فضای کاری می باشد و کارکنان اکثر ساعات کاری خود را در این قسمت می گذرانند. بنابراین نحوه انتخاب میز اداری مناسب اهمیت زیادی
دارد.
در این قسمت به موارد قابل توجه در هنگام انتخاب میز اداری مناسب اشاره شده است :

1- سبک کاری (کاربرد میز)

در ابتدا نحوه استفاده و کاربرد میز باید در نظر گرفته شود. آیا معمولاً از رایانه استفاده می کنید؟ آیا با حجم زیادی از کاغذ روی میزتان سر و کار دارید؟ یا این که ترکیبی از هر دوی این حالت ها است؟ در هر حالتی ، قبل از انتخاب میز مناسب باید سبک کاری در نظر گرفته شود. در نظر گفتن این مورد باعث می شود که انتخاب هر میز اداری متناسب با الگوی کاری روزانه شما باشد.

 

office desk

 

2- پیکربندی میز اداری

انواع مختلفی از پیکربندی میز اداری وجود دارد. یک فرد معمولاً ساعات طولانی را پشت یک میز می گذراند پس باید سبک پیکربندی میز اداری متناسب با آرگونومیک آن فرد انتخاب شود. برای تعیین ارتفاع میز مناسب برای یک فرد ، یک راه حل سریع وجود دارد ؛ در کنار میز قرار گرفته و دست های خود را در موقعیت با زاویه 90 درجه قرار دهید ، اگر دست های شما به راحتی بر روی سطح میز قرار گرفت پس ارتفاع میز مناسب خواهد بود. در نظر گرفتن ارگونومیک صندلی هماهنگ با میز اداری را فراموش نکنید. انواع مختلف پیکربندی میز اداری عبارتند از شکل L ، شکل U ، میز کنج(گوشه) و مرکز اتاق.

 

office desk

 

3- فضا

فضای در دسترس برای یک میز اداری ، باعث محدود شدن انتخاب ها می شود. آیا یک دفتر کار برزگ دارید یا این که خارج از آپارتمان کوچک خود کار می کنید؟ خوشبختانه گزینه های زیادی برای موقعیت های مختلف وجود دارد از جمله میزهای اداری ریاستی برای دفترهای کار بزرگ یا میزهای با ابعاد کوچک تر برای فضاهای کاری با فضای کم تر.
همچنین درباره فضا ، باید میزان سطح مورد نیاز برای یک میز اداری نیز در نظر گرفته شود. آیا وسایل الکترونیکی و کابل های زیادی بر روی میز وجود خواهند داشت؟ و چه مقدار فضای بایگانی بر روی میز اداری مورد نیاز است؟

 

office desk

 

4- جنس میز اداری

با در نظر داشتن سبک کاری ، جنس میز اداری نیز باید مورد توجه قرار گیرد. رایج ترین جنس های میزهای اداری عبارتند از لمینت ، فلزی/فولادی ، چوب و شیشه. میز اداری از جنس چوب محکم برای افرادی مناسب است که در حین کار فشار به میز وارد می کنند و از سوی دیگر میز اداری از جنس فلز نازک یا شیشه برای افرادی مناسب است که کار آنان با یک کامپیوتر بر روی میز می باشد.

 

office desk

 

5- گزینه های جایگزین

اگر مایل به تغییر میزهای اداری سنتی هستید ، گزینه هایی برای شما وجود دارند ؛ اگر به دنبال کاهش حداکثری فضا کاری هستید ، میزهای با قابلیت تاشو را در نظر بگیرید. گزینه دیگر استفاده از مزیت میزهای ایستاده می باشد. در نهایت یک گزینه جالب ، استفاده از میز تاشو مقوایی است که سازگار با محیط زیست ، مستحکم و قابل جابه جایی است.
امیدواریم که با مطالعه این مطلب بتوانید به انتخاب میز اداری مورد نظرتان نزدیک تر شوید ، حالا تنها کاری که می بایست انجام دهید پیدا کردن میز مورد نظرتان است !
اگر برای انتخاب میز اداری مورد نظرتان نیاز به کمک دارید ، با بنکو تماس بگیرید.
منبع:https://shopeveryday.ca/blog/office-desk/
  • Rating
  • 33 دفعات بازدید