مقالات

آخرین مقالات

25 بهمن

نکات کاربردی برای انتخاب مبلمان اداری دفتر کار

آماده سازی و رو به راه کردن دفتر چشم انداز هیجان انگیزی است، ولی مسائل مهمی هم هستند که
باید قبل از خرید میز و صندلی اداری در نظر بگیرید. چطور مبلمان اداری خود را انتخابکنید؟ یک آماده سازی کوچک، باعث می شود ساعت های پر اضطراب کار را راحت تر پشت سر بگذارید، پس کمی وقت برای آماده سازی های قبل از خرید بگذارید تا بهترین انتخاب مبلمان اداری برای دفترتان را داشته باشید.

چگونه مبلمان اداری انتخاب کنیم ؟

5 نکته قبل از انتخاب و خرید مبلمان اداری

بودجه را مشخص کنید.

مقدار دقیق هزینه برای خرید مبلمان و لوازم اداری را مشخص کنید تا بتوانید در جاهای درست به دنبال آن ها بگردید. در این صورت اگر بین فروشگاه های موجود در محدوده قیمتی خودتان بگردید، بیشترین زمان برای انجام خرید را در اختیار خواهید داشت، یا اگر تصمیم گرفتید که برای خرید یک وسیله خیلی جالب، حسابی ولخرجی کنید، آن وقت دقیقا می دانید که چقدر می توانید هزینه کنید.

 

office chair

 

مقدار فضای کاری خودتان را در نظر بگیرید.

همه جور مبلمانی برای هر فضایی مناسب نیست، پس آیتم هایی را انتخاب کنید که به ابعاد دفتر شما بخورد و با سبک کاری شما هماهنگ باشد. همان میز اداری که در یک نمایشگاه بزرگ، خیلی خوب به نظر میرسید، برای یک دفتر کار کوچک، ناجور و بزرگ خواهد بود، پس در قدم اول طرح ریزی فضای کاری را در نظر داشته باشید، حالا چه به وسیله خودتان، و چه به وسیله یک شرکت حرفه ای در این کار.

راحتی را در اولویت قرار بدهید.

حتی شیک ترین صندلی اداری اگر باعث کمر درد شما باشد، ممکن است باعث ایجاد حس پیشمانی بعد از خرید آن شود ، پس به دنبال میز و صندلی های اداری ارگونومیک بگردید. ارزیابی ارگونومیکی از چیدمان وسایل دفتر، ایده ی بسیار خوبی برای شروع کار است، و به یاد داشته باشید که راحتی در ارتباط تنگاتنگ با کارآیی است، مبلمان اداری ارگونومیک سرمایه گذاری خوبی هست که هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت.

جا برای انبار کردن در نظر بگیرید.

اگر جای کافی برای همه چیز فراهم باشد، سازماندهی کار راحت تری می شود ، بنابراین یکی از باید ها، وجود فضای کافی هست. کمد و کتابخانه، قفسه های کتاب و فضای انبار را در طرح ریزی فضای کاری لحاظ کنید، اگر با کمبود فضا مواجه هستید، می توانید از بعضی تجهیزات چند منظوره یا ترکیبی استفاده کنید تا فضای بیشتری برای جا دادن وسایل خودتان در اختیار داشته باشید.

طرح ریزی برای وسایل الکترونیکی.

امروزه بیشتر کارها با کامپیوتر ها انجام می شود، و امروزه دکوراسیون اداری مدرن بازتابی از همین مساله است. اگر دفتر شما پر از تجهیزات برقی و الکترونیکی هست، بهتر است به دنبال تجهیزاتی مثل این ها بگردید : میز های اداری برای اتاق جلسات که از داخل کابل کشی شده و خروجی USB هم دارند، دیواره های جداکننده فضای کاری با کابل های توکار ( پارتیشن) ، و تجهیزاتی برای ساماندهی کابل های کامپیوتر / نمایشگر / تلفن / اینترنت در زیر میز اداری شما.

مبلمان اداری که به راحتی تمیز شوند

آیا تمیزی برای کسب و کار شما در اولویت است؟ هر فضای اداری باید تمیز نگه داشته شود ، ولی بعضی شغل ها نیازمند شرایط بدون آلودگی و میکروب هستند. اگه وضعیت شما هم همینطور است، این نکات را برای خرید مبلمان دفتر به خاطر بسپرید :

روکش های چرمی و پلاستیکی

بهتر از پارچه لکه ها زدایی می شوند

کف پوش صاف و مسطح

بهتر از کف پوش های بافت دار تمیز می شود

مواد با دوام تر

در برابر مواد پاک کننده ی قوی و سایش مداوم، مقاوم تر هستند

4 موردی که باید در هنگام خرید مبلمان اداری از آن پرهیز کرد

فراموش کردن کارمندانتان:

آسایش و راحتی مسائل فردی هستند، بنابراین نیازهای کارمندانتان را همیشه مد نظر قرار دهید. این شامل نیاز های فیزیکی ( مبلمان برای آدم های قد بلندتر یا کوتاه تر ) ، روش کاری (اشتراکی / فردی) وظایف و مسئولیت ها (به کشوی بیشتری نیاز دارند ؟ میز اداری بزرگ تر ؟)

فدا کردن کیفیت به خاطر صرفه جویی در هزینه ها:

خرید خوب امروز، شاید بعدا خرید بدی از آب در بیاید، بنابراین هنگام بررسی گزینه های پیش روی خودتان، دید بلند مدت داشته باشید. معمولا چقدر این مبلمان اداری دوام خواهند آورد و در مدت استفاده، چقدر به درد بخور خواهند بود ؟

نادیده گرفتن سبک مبلمان اداری:

در عین حال که راحت بودن یک اولویت اصلی است، مبلمان اداری شما بیان کننده سبک کسب و کار شما است. اگر می خواهید وسیله ای بخرید که برای فضای ورود مشتریان استفاده می شود، به هماهنگی بصری آن قطعه با سبک فضای کاری نیز فکر کنید ، یک وسیله خیلی ارزان قیمت می تواند بشکل ناجوری توی ذوق بزند.

خرید وسیله بدون امتحان کردن آن:

خرید آنلاین خیلی خیلی راحت هست، ولی هیچ چیز بهتر از نشستن روی صندلی اداری یا پشت میز کار قبل از خرید آن نیست. به دنبال فروشگاه های واقعی و نه مجازی، باشید که مجموعه کاملی از گزینه ها پیش روی شما قرار می دهند و مطمئن شوید که مبلمانی می خرید که دوستش خواهید داشت.

وقتی مبلمان اداری می خرید باید دنبال چه چیزی باشید؟

حالا که اصول کار را یاد گرفته اید، حالا وقت آن است که در جزئیات دقیق شوید. در یک صندلی یا میز اداری باید به دنبال چه باشید؟ آیا بعضی ویژگی ها مهم تر از بقیه هستند؟ پیش از شروع خرید مبلمان اداری، این نکات را به خاطر بسپرید :

 

office chair

 

ارگونومی مبلمان اداری:

محصولاتی با قابلیت تنظیم از نظر ارتفاع ، عرض و شیب برای راحتی بیشتر (صندلی های ارگونومیک ، میز های ایستاده) با حمایت مناسب از پشت و پاها.

زیبایی شناسی:

سبک های متناسب با طراحی دفتر شما (رسمی در برابر غیر رسمی ، سنتی در برابر مدرن) رنگ ها و موادی که تکمیل کننده ی دکور شما باشد ( مبلمان سفید، یک انتخاب عاقلانه هست )

قابل تنظیم بودن و کاربری آسان:

محصولاتی که برای محدوده های مختلف سایز فیزیکی افراد قابل تنظیم هستند (پد صفحه کلید ، پایه مانیتور) محصولاتی که برای بیش از یک کار مورد استفاده قرار می گیرند (مثل میز های قابل استفاده برای جلسات، میز نهار خوری ، میز ورزش و میز نمایش کارها)

معروفیت برند لوازم:

یک شرکت قابل اعتماد ارائه دهنده محصولاتی با کیفیت خوب و با گارانتی مناسب و تضمین برگشت کالا و همچنین دارای حس مسئولیت پذیری زیست محیطی.
منبع:https://www.source.ca/solutions-centre/how-to-choose-office-furniture/
  • Rating
  • 30 دفعات بازدید