مقالات

آخرین مقالات

28 بهمن

افزایش دوام صندلی اداری با رعایت نکاتی ساده

گاهی زندگی نوعی نگهداری به نظر می رسد. یک فرد ، لبخند سالم خود را با مراجعه مرتب به دندانپزشک حفظ می کند ، از ماشین
خود با تعویض روغن و انجام سرویس های پیشنهادی نگهداری می کند اما آخرین باری که اقدامی برای نگهداری از صندلی اداری خود انجام داده اید ، چه زمانی بوده است ؟ به نظر غیر ضروری می رسد اما اگر می خواهید بیشترین استفاده را از صندلی اداری داشته باشید ، باید اقداماتی را برای نگهداری از آن انجام دهید.

چرا باید از صندلی اداری نگهداری کرد ؟

صندلی اداری به مرور زمان دچار استهلاک می شود. وزن و جابه جایی را که تحمل می کند باعث فرسودگی آن می شود. علاوه بر این مقداری جرم و آلودگی نیز در اثر نشستن بر روی صندلی اداری انباشته می شود که می تواند بر عملکرد آن تاثیر بگذارد.

صندلی اداری هر چند وقت یکبار نیاز به رسیدگی و نگهداری دارد ؟

هر زمانی که احساس کنید صندلی اداری نیاز به رسیدگی دارد ، می توانید اقداماتی را انجام دهید ولی به طور کلی پیشنهاد می شود که هر شش ماه یک بار تعمیر و نگهداری روتین انجام شود. ممکن است در هنگام خرید اطلاعاتی درباره زمان و چگونگی تعمیر و نگهداری به شما داده شود. تاریخ تعمیر و نگهداری انجام شده و همچنین تاریخ تعمیر بعدی باید در تقویم ثبت شده یا به وسیله تلفن همراه یادآوری شود تا اینکه از زمان مشخص شده برای انجام تعمیر و نگهداری با خبر شوید. تمیزکاری صندلی نیز باید به طور مرتب انجام شود که درباره این موضوع در ادامه توضیح داده شده است.

 

office desk

 

چه کارهایی باید انجام شود ؟

راه هایی گوناگونی وجود دارند که با انجام آن ها می توان از عملکرد مناسب صندلی تا حد ممکن اطمینان حاصل کرد :

تمیزکاری صندلی

تمیز کردن صندلی باید بر اساس یک برنامه منظم انجام شود. اگر جنس صندلی چه از پارچه ، پلاستیک ، وینیل ، مش یا چرم باشد ، یک برنامه منظم هفتگی برای تمیزکاری آن با جاروبرقی(مکش) می تواند مانع انباشته شدن آلودگی ، غبار و چرک شود. باید از دهانه و ابزار مناسبی برای تمیزکاری به وسیله جاروبرقی استفاده شود تا این که موجب خراشیدن و آسیب به صندلی نشود و میزان مکش را تا حد ممکن پایین نگه داشته تا باعث به جای ماندن اثری بر روی صندلی نشود. همچنین می توان روکش صندلی های از جنس چرم و وینیل و دسته و پایه های از جنس پلاستیک را به وسیله یک پارچه تمیز به صورت هفتگی تمیز کرد.
حتی با وجود برنامه منظم تمیزکاری اما زمان هایی وجود دارند که صندلی اداری نیاز به تمیزکاری بیشتری دارد و روشی که برای انجام این کار استفاده می شود متناسب با جنس روکش صندلی می باشد.. مهم ترین کاری که می توانید انجام دهید ، پاکسازی هر گونه لکه و آلودگی است که متوجه آن می شوید.

غلتان نگه داشتن چرخ های صندلی !

هنگام تمیزکاری نیاز است که به چرخ های زیر صندلی نیز توجه شود. هر روز چرخ های صندلی با غبار و آلودگی ناشی از کفش ها ، موها و کرک های فرش و هر چیزی (مانند خرده های غذا) که می تواند وارد اتاق شود ، در تماس است. همه این آلودگی ها سبب می شود که چرخ های صندلی به مرور زمان به سختی بچرخد و در نتیجه جابه جه شدن صندلی نیز دشوار می شود. برای رهایی از این مشکل نیاز است که چرخ های صندلی چرخانده شده و آلودگی ها پاکسازی شوند.

 

office desk

 

پاکسازی و خارج کردن هر گونه توده مو و آلودگی قابل مشاهده (می توانید برای این کار از دستکش استفاده کنید) ، اولین اقدامی است که باید انجام شود. سپس می توانید از مکش همراه با دهانه مناسب یا هوای فشرده برای خارج کردن آلودگی ها استفاده کنید. بعد از این که چرخ های صندلی کاملاً تمیز شدند ، می توانید از یک روغن روان کننده (مانند WD40) برای اطمینان از حرکت مناسب و آرام چرخ های صندلی استفاده کنید.

محکم کردن تمام پیچ و مهره ها

بهتر است تا از محکم بودن تمام پیچ و مهره های سرتاسر صندلی اطمینان حاصل کنید ، شامل هر پیچی که دستگیره ها ، نشیمن گاه و پشتی را نگاه می دارد و همچنین هر پیچی که در بدنه صندلی نیز وجود دارد. برای محکم کردن پیچ ها فقط آن ها را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و از ابزار مشابه زمان مونتاژ استفاده کنید (در زمان انجام این کار گفتن جمله "سمت راست ، محکم می شود و سمت چپ ، شل می شود" می تواند کمک کننده باشد ! ). پیچ ها را بیش از حد محکم نکنید زیرا در آخر نیاز است که آن ها باز شوند. انجام تغییرات بیشتر دشوار خواهد بود اگر نیار به جایگرین کردن تمام پیچ ها باشد.
اگر می خواهید دستورالعمل های مونتاژ را حفظ کنید ، می توانید قسمت هایی از مبلمان را از فروشگاه ابزار آلات به عنوان یدک تهیه نمایید. در این صورت اگر در آینده نیاز به پیچ ، مهره یا قسمت های دیگری داشته باشید ، آن ها را در اختیار دارید.

تحمل صندلی فرو رفته

اگر تمام پیچ و مهره ها را محکم کرده اید ولی هنوز صندلی در موقعیت مناسب قرار نمی گیرد ، ممکن است صندلی نیاز به تعویض سیلندر داشته باشد. معمولاً سیلندر گازی اولین قسمت از صندلی اداری است که دچار خرابی می شود. در این حالت می توانید نسبت به تعویض این سیلندر اقدام کرده یا یک صندلی جدید خریداری نمایید.
تعمیر صندلی می تواند باعث صرفه جویی در هزینه ها شود و خوشبختانه تعویض سیلندر ، فرآیندی بسیار ساده است :

• استفاده از محافظ چشم

از آن جایی که قرار است با قسمت های مختلف صندلی و سیلندر محتوی گاز فشرده کار کنید ، نیاز است که از چشم های خود محافظت نمایید.

• یافتن یک فضای کافی برای انجام این کار

از روزنامه یا یک زیرانداز برای جلوگیری از پخش لکه های گریس یا آسیب به سطح محل کار استفاده کنید.

• جدا کردن سیلندر قدیمی

به منظور جدا کردن سیلندر قدیمی صندلی را بچرخانید. این کار را با چرخاندن سیلندر تا جدا شدن آن از پایه صندلی ادامه دهید. برای راحت جدا شدن آن ممکن است نیاز به آچار لوله بازکن یا اسپری روان کننده داشته باشید. زمانی که سیلندر و پایه صندلی را جدا کردید ، پایه صندلی را بچرخانید و با استفاده از یک چکش با سر لاستیکی به انتهای آن ضربه بزنید.

• جایگزین کردن سیلندر جدید

در ادامه سیلندر جدید را درون پایه صندلی قرار داده و صندلی را بلند کنید و آن را به پایه و سیلندر جدید متصل کنید.

• آزمایش کردن صندلی

به منظور اطمینان حاصل کردن از عملکرد صندلی بر روی آن بنشینید و سپس ارتفاع صندلی را تنظیم کنید (و این بار صندلی در موقعیت مناسب قرار خواهد گرفت !).

کلام آخر

با انجام این مراحل ساده برای تعمیر و نگهداری ، می توان از ظاهر مناسب تر ، کارایی بهتر و دوام بیشتر صندلی اطمینان حاصل کرد و از سرمایه گذاری انجام شده بیشترین استفاده را کرد. ممکن است درباره صندلی هایی که نیاز به تعمیر و نگهداری ندارند ، شنیده یا خوانده باشید اما با وجود راحتی تعمیر و نگهداری در چند دقیقه ، چرا ریسک آن ها را بپذیریم ؟
چه نوع تعمیر و نگهداری بر روی صندلی اداری خود انجام می دهید؟ آیا ترفند یا ایده ای برای استفاده بهتر از صندلی اداری دارید؟ سخت ترین و بدترین آلودگی که از صندلی خود پاک کرده اید ، چه بوده است ؟
ارسال شده توسط : گرگ نایتون
گرگ نایتون مدیر وب سایت BTOD.com با بیش از 15 سال تجربه در صنعت مبلمان اداری است. زمانی که او در حال کمک به مشتریان در محل کارش نیست ، از گلف ، اسکی ، اسنومبیل و سپری کردن زمان با خانوده اش لذت می برد.
منبع:https://www.btod.com/blog/2015/01/21/extend-the-life-of-your-office-chair-with-these-easy-steps/
  • Rating
  • 38 دفعات بازدید