مقالات

آخرین مقالات

01 اسفند
طراحی دفترکاری، مساله ای است در حال تغییر و تحول همیشگی. همان طور که نیازهای شغلی ما تغییر می کنند، و روش کاری ما تحول می یابد، پیش نیاز ها و انتظارات ما هم در مسایلی که به طراحی دفتر
کارمان مربوط است، تغییر می کند. روزگاری ما فقط دفتر های کاری پلن آزاد و وسیع را داشتیم ، بعد از آن دفتر های مدولار پا به عرصه گذاشتند، و بعد از آن محدوده های کاری تعریف شدند ، ولی اگر نیاز بود که طراحی محیط کار خود را به طور بنیادی عوض کنید چه باید بکنید ؟
چیزی هست که می تواند دست مایه بزرگی برای صرفه جویی در هزینه های شما باشد، به علاوه دیگر مزایایی که دارد: پارتیشن های اداری گاهی اوقات به آن ها دیواره های اداری هم گفته می شود، ولی به هرحال دقیقا همان معنی و مفهوم را دارد. پارتیشن اداری یک حایل بین قسمت کاری هر کارمند در جلو و دو طرف او هست، که باعث تمرکز او بوده و حریم شخصی اش را بهتر پوشش می دهد. مزیت دیگر پارتیشن این است که وقتی نیاز به جابه جایی وسایل داشتید، یا وقتی در فکر منتقل کردن دفترکار خود هستید ، پارتیشن ها می توانند براحتی جمع آوری شوند.
دیوار های عادی خیلی مستحکم هستند، و وقتی ساخته شدند دیگر امکان جابه جایی آنها وجود ندارد، ولی پارتیشن هم می تواند براحتی جابجا شود و هم تغییر ارتفاع آن ممکن است. دلایل زیادی هست که چرا باید در یک دفتر کاری از پارتیشن استفاده شود ، عبارتند از :
• حفاظت بیشتر از حریم خصوصی کارمندان
• ایجاد قسمت های کاری یکسان، بدون تداخل کاری از یک میز به میز دیگر
• کاهش صدا
• ایجاد یک محیط با ظاهری مدرن و منظم
• برای افزایش امکان ایجاد تغییرات در چیدمان دفتر و یا منتقل کردن آن
می توان پارتیشن های شفاف را امتحان کرد، یا آنهایی که رنگ آمیزی شده اند؛ یا حتی می توان سقف یا کف را هم با آن هماهنگ کرد . برای این کار انتخاب های زیادی خواهید داشت.
حال ما می دانیم که چرا در یک محیط کاری از پارتیشن استفاده می شود . پس بیایید در مورد مزایایی که از انتخاب پارتیشن های اداری برای دفتر کار خود ایجاد خواهیم کرد، صحبت کنیم.

 

office desk

 

ایجاد یک جلوه بصری

انتخاب پارتیشن شیشه ای ممکن است باعث ایجاد این دیدگاه شود که فضای در دسترس ما، از مقدار واقعی آن بیشتر است ، همینطور باعث بهتر شدن جلوه ی نور طبیعی در فضای دفتر می شود. همه می دانیم که یک دفتر کاری روشن و دل باز، از محیط کاری تاریک و در هم و برهم بسیار پر بازده تر خواهد بود، و این واقعا باعث افزایش کارآیی پرسنل می شود. پارتیشن های شیشه ای می تواند برای خلق چنین جلوه ای به کار گرفته شود، و می تواند تاثیر نورپردازی مصنوعی را کاهش دهد. هر چقدر یک دفتر نور طبیعی بیشتری داشته باشد بهتر است .

ظاهر جذاب تر

می توانید هر جور پارتیشنی که دلخواهتان هست انتخاب کنید، بعد از آن می توان از مقداری رنگ استفاده کرد و حس پاشش نور را ایجاد کرد، یا می توان حالت شفاف را انتخاب کرد تا ظاهر حرفه ای و مدرنی داشته باشید، یا همانطور که قبلا گفتیم حتی می توان سقف یا کف را به گونه ای طراحی کرد که تصوری از یک نوع دیوار را ایجاد کند، دیواری که واقعا آنجا وجود ندارد. در مجموع، داشتن پارتیشن از داشتن دیوار خیلی زیبا تر هست، و به ارائه تصویری مدرن از محل کار برای پرسنل شاغل در مجموعه هم کمک می کند. این میلیون ها بار برای کارمندان مفید تر است که محیط کاری جذاب و مدرنی داشته باشند، چون بازدهی و کارآیی آنها را چند برابر خواهد کرد.

 

office desk

 

پارتیشن ها از دیوار ها ارزان تر هستند

تقسیم بندی فضای یک اتاق به وسیله پارتیشن، در مقایسه با دیوارهای معمولی خیلی ارزان تر تمام می شود. شایان ذکر است که می توان یک پارتیشن را جابه جا کرد ولی دیوار را نه! اگر در آینده تصمیم گرفتید که چیدمان دفتر کاری خود را تغییر دهید، یا خواستید فضا را بیشتر کنید و توسعه بدهید، می بینید این کار با داشتن پارتیشن به مراتب آسان تراست، نسبت به این که مجبور می شدید یک دیوار را خراب کنید .
علاوه بر این، پارتیشن ها موجب کاهش هزینه انرژی هم می شوند، چون لازم نیست که اتاق مجزایی را گرم کنید یا نوردهی کنید، ولی اگر دیوار داشتید مجبور به این کار بودید. شما دارید از همان یک اتاق استفاده می کنید، اتاقی که فقط به روش متفاوتی جداسازی و تقسیم بندی شده است. که البته این به معنی مصرف همان مقدار ثابت نوردهی و گرما برای یک اتاق هست، چه ایده هوشمندانه ای!

انعطاف پذیری بیشتر

اگر خواستید چینش دفتر خود را در آینده تغییر دهید، یا تعداد کارمندان را اضافه کنید، یا تصمیم گرفتید بکلی به دفتر کار دیگری نقل مکان کنید، قادر خواهید بود پارتیشن های خود را برداشته و با خود ببرید، نه اینکه در دفتر جدید خود به دنبال وسایل دیگری برای تقسیم بندی فضای کاری خود بگردید. بنابراین پارتیشن ها انعطاف بسیار بیشتری برای طراحی دفتر کار در اختیار شما می گذارند، و می توانند بخ راحتی جابه جا شوند تا با تجهیزات بزرگتر دفتر کار، مثل صندلی های مدیریتی یا میز های بزرگ تطبیق پیدا کنند. در خیلی از کسب و کارها، اگر صحبت از استفاده از پارتیشن باشد، مساله ی انعطاف پذیری در طراحی دفتر دیگر مشکل بزرگی نخواهد بود.

سر و صدای کمتر و حریم شخصی بهتر

نصب پارتیشن در محل کار، حتی اگر کامل هم نباشد ، واقعا میزان سر و صدا را کاهش می دهد. همچنین پارتیشن باعث ایجاد حس تمرکز هم می شود، چون پرسنل شما خیلی بهتر قادر خواهند بود که بدون پرت شدن حواسشان در مورد اتفاقات در قسمت های دیگر دفتر، یا اجبار برای کار در یک محیط پر سر و صدا، روی صندلی اداری خود نشسته و روی کارهای مربوط خودشان تمرکز کامل داشته باشند. علاوه بر آن، با انتخاب پارتیشن های رنگی، مات ، یا پارتیشنی که کاملا دید را مسدود کند، مساله حفظ حریم شخصی هم پر رنگ ترخواهد بود. این مساله یک نوع حس امنیت کاری و فضای شخصی برای پرسنل ایجاد می کند، که این حس برای تندرستی انسان، یک مساله حیاتی است.

 

office desk

 

آیا در نظر دارید چینش دفتر خود را عوض کنید، و به این فکر می کنید که فضای جدید را چطور طراحی کنید؟ در این مورد، پارتیشن ها کلید حل مشکل شما خواهند بود. مساله ی نقل مکان به یک فضای جدید فقط محدود به خریدن یک میز کنفرانس جدید، یا انتخاب محل قرادادن میز های اداری نیست، بلکه در مورد این هست که چگونه کل فضای کار خود را تقسیم بندی کرده و مرتب کنید. و البته در مورد این هم هست که چطور هزینه های خرید مبلمان اداری را، نه فقط امروز بلکه در آینده نیز، کاهش بدهید.
منبع:https://www.calibre-furniture.co.uk/blog/the-key-advantages-of-having-office-partitions
  • Rating
  • 36 دفعات بازدید