مقالات

آخرین مقالات

15 اسفند

آشنایی با پارتیشن های اداری مناسب برای هر مکان

پارتیشن های اداری شیشه ای برای اضافه شدن به هر محیط کاری بسیار عالی هستند. آن ها را می توان به روش های مختلفی برای ایجاد محیطی مدرن
شده استفاده کرد که ارتباط کارمندان را بهتر و بهره وری را بیشتر کند.
پیکربندی هر اداره، فارغ از کاربرد یا اندازه، تاثیر مستقیمی روی جو و عملکرد کارمندان می گذارد. با وجود این که فضا باید به لحاظ زیبایی شناختی متناسب باشد، باید یک طراحی معقول نیز داشته و منفعت کارکنان را تامین کند.
در صورتی که معماران بخواهند طراحی داخلی اداری را خوب، بهره ور و به روز انجام دهند، باید استفاده از پارتیشن های اداری شیشه ای را در نظر داشته باشند.

این پارتیشن ها این تصور را ایجاد می کنند که گویی فضای زیادی در اختیار داریم.

گاهی تنها کاری که برای طراحی داخلی یک اداره نیاز است انجام دهید، اضافه کردن تقسیم کننده های شیشه ای است. به طور غافلگیر کننده ای احساس می شود که گویی محل کار تازه ساخت است. راه های گوناگونی برای بزرگتر به نظر آمدن یک اتاق وجود دارد – از چیدمان اساسیه تا رنگ کردن آن. پارتیشن های شیشه ای گزینه ای برای بزرگتر کردن اتاق هستند که تضمین شده این کار را انجام می دهند.
برخلاف پارتیشن های حجیم و دوجداره، پارتیشن های شیشه ای می توانند این تصور را ایجاد کنند که گویی فضا از اندازه ی واقعی اش بزرگتر است. بخشی از این امر به دلیل قابلیت شان در نورگیر تر کردن محل است، که در ادامه به تفصیل به آن پرداخته خواهد شد. اگر پارتیشن های شیشه ای فرضا در محیطی استفاده شوند، اثری خلاف پارتیشن های حجیم خواهد داشت، به این شکل که کل محیط را نورگیر، حتی درخشان می کنند و باعث می شوند محیط بیشتر به چشم بیاید.

پارتیشن های شیشه ای بهره وری و رفاه کارمندان را بهبود می بخشند

پارتیشن های اداری شیشه می توانند کاری کنند که ظاهر محیط دل فریب و در عین حال ساده و کاربردی باشد. آنها همچنین شفافیت محیط را به وسیله ی گذر دادن نور خورشید از خودشان افزایش می دهند. این قابلیت می تواند اثرات مثبت جانبی را در زمینه ی بهره وری و رفاه کارمندان به دنبال داشته باشد.
بنیامین اِرًبِن، از کارکنان شرکت سازنده ی دیوار های پیش ساخته ی Agile Interiors ، که بزرگترین شرکت پخش همکار شرکت DIRTT Environmental Solutions - صاحب افتخار و سازنده ی طراحی های پیش طراحی شده و پیش ساخته - است، می گوید: «گذر بیشتر نور از فضای درونی طراحی شده با پارتیشن های شیشه ای یک دفتر از پیش ساخته شده به نظر بهره وری را بیشتر می کند.»

نصب پارتیشن های شیشه ای تضمین کننده ی دسترسی همه به نور طبیعی است، حتی آنان که میز کارشان کنار پنجره قرار ندارد.

یک محیط کاری بهره ور و ساعات کاری بالای کارمندان تنها به موفقیت و رشد شرکت کمک می کند، چرا که کارمندانی که درگیر کارشان باشند و انرژی کافی برای به جای آوردن مسئولیت هایشان داشته باشند، می توانند در طول روز فعالتر باشند و در نتیجه به چیز بهتری برسند.
تحقیقات بر کلام اربن صحه می گذارند. به عنوان مثال، تحقیقی اشتراکی بین Journal of Clinical Sleep Medicine و کتابخانه ی ملی پزشکی امریکا موضوع اخیر را مورد بررسی قرار داده است. کارمندان اداری شرکت کننده در این تحلیل به دو گروه تقسیم شده بودند – آنها که محل کارشان کنار پنجره بود و در معرض نور آفتاب بودند، و آنان که چنین نبودند. نظرات بر این بود که گروه اول از نظر رفاه و سلامت در وضع بهتری خواهند بود.
درستی این نظریه اثبات شد. تحقیقات چنین نتیجه داد که «این نتایج رابطه ی مستقیم بین نورگیر بودن محل کار و کیفیت خواب، الگو های فعالیت و کیفیت زندگی کارمندان را به اثبات می رساند.» همچنین این تحقیق پیشنهاد داد که «طراحی و معماری محیط های اداری باید تاکید بیشتری روی کافی بودن در معرض نور بودن کارمندان برای بهبود سلامت و رفاه کارکنان داشته باشند.»
نصب پارتیشن های شیشه ای تضمین کننده ی دسترسی همه به نور طبیعی است، حتی آنان که میز کارشان مجاور پنجره ای نیست. در مقابل دیوار های مات سنتی که جلوی رسیدن نور به تمام نقاط دفتر را می گیرد و قابلیت تطبیق پذیری و شخصی سازی کمی دارد، پارتیشن های شیشه ای این دو قابلیت را به خوبی دارند.
محیط کاری که جوی خوب و بهره ور با در نظر گرفتن سلامت کارمند ارائه می کند، محتمل تر است رضایت کارمند را افزایش دهد، علی الخصوص که چگونگی طراحی ارتباط بین کارمندان همکار را قوی تر می کند.

پارتیشن های شیشه ای حدود محل کار را معلوم می کنند، در حالی که همچنان بهبود تعامل کارمندان را توسعه می دهند.

 

office partition

 

محیط های کار سنتی با اتاق های زیاد کارمندان را با موانع کدر از هم جدا می کنند. پارتیشن های شیشه ای حس بهتری از هر دو فضا به دست می دهند، چرا که فضایی با طرح باز ایجاد می کنند که در آن کارمندان همکار به راحتی می توانند با یکدیگر تعامل کنند، اما در عین حال مرزبندی محیط کار را تضمین شده کاربردی می کنند.
اربن معتقد است: «مسیر دید و بهره وری و همکاری را مردم با دیدن یکدیگر جلو می برند.»
احتمال بیشتری دارد که کارمندان با کسانی که دید مشترکی دارند، به بحث راجع به ایده ها، پرسش و درخواست توصیه و مشاوره بپردازند. این موضوع بسیار برای توسعه مهم است، چرا که کار گروهی برای موفقیت هر سازمان خطیر است.
طبق تحقیقی که در مقاله ی منتشره به تاریخ ژوئن 2017 در مجله ی فوربز راجع به آن بحث شده است، نشان داده شده که همکاری کارکنان چه قدر حائز اهمیت است. به عنوان مثال در تحقیقی که به وسیله ی دانشگاه استنفورد انجام شد، این نتیجه به دست آمد که: «همین احساس به ظاهر ساده مانند بخشی از یک گروه که کاری را انجام می دهد، بودن، انسان ها را در حینی که با چالش ها درگیر می شوند، باانگیزه تر می کند.»
این مقاله با تاکید روی رابطه ی بین محیط کار و رفتار کارمند ادامه می یابد. این مقاله چنین بیان می کند: «تعدادی فاکتور سیستمی وجود دارند که بر این که در محل کار چگونه رفتار می کنیم تاثیر می گذارد، حالا چه چگونگی جریان اطلاعات در سازمان باشد، چه طراحی فیزیکی محل کار، چه روش محاسبه ی پاداش و پاداش دادن به کار کارمندان.»
طبق این گفته، کسانی که می خواهند پارتیشن های شیشه ای را در طراحی فضای شرکتی به کار ببرند، اما می خواهند درجاتی از حریم شخصی را حفظ کنند، می توانند این کار را انجام دهند.

به هر حال شما می خواهید که پارتیشن های اداری شیشه ای را به کار ببرید، راه بسیار خوبی برای نو سازی فضای یک محیط کار قدیمی است...

 

office partition

 

هر کسی که علاقه مند به ایجاد حریم خصوصی بیشتری در میان کارمندان است، بدون فدا کردن یکپارچگی کارمندان و شرکت امکان استفاده از شیشه های طرح دار یا مات که با روش طرح زدن با اسید به دست می ایند، وجود دارد. هر دوی این شیشه ها شفافیت محصول را کم می کنند، اما مدل بهتری نیز به طرح خام می دهند.
به هر حال شما می خواهید که پارتیشن های اداری شیشه ای را به کار ببرید، راه بسیار خوبی برای نوسازی فضای یک محیط کار قدیمی، یا طراحی یک محیط مدرن و موثر، که رضایت کارمندان و کیفیت کار را بالاتر می برد است و نهایتا کارکنان خوشحال تر خواهند بود.

پارتیشن های شیشه ای می توانند به طرق مختلفی به کار گرفته شوند.

همانطور که قبل تر بیان شد، پارتیشن های شیشه ای اداری تطبیق پذیرند، و بنابراین می توانند به روش های مختلفی برای بهترکردن عملکرد محیط کار استفاده شوند. برخی برای بنیان دفاتر جداگانه و اتاق های کنفرانس نصب می شوند، در حالی که برخی دیگر میان کارمندان برای مرزبندی محل کار هر نفر قرار داده می شوند. فارغ از چگونگی به کار رفتن، پارتیشن ها ابزار مناسبی برای در نظر داشتن در فرایند طراحی هستند.
مضاف بر این، انواع متعددی از دیوایدر های شیشه ای وجود دارند که می توانند ساخته شوند. به عنوان مثال پارتیشن هایی که برای مرز بندی دقیق یک اتاق کنفرانس نصب می شوند، ممکن است در های کشویی بدون قاب یا در فرانسوی (در هایی با شبکه ی شیشه ای در آن) داشته باشند. دیگر انواع ممکن است به چنین چیزی نیاز نداشته باشند. این موضوع تماما به دید معمار، طراح یا سازنده برای طراحی فضا، و همچنین نیاز ها و انتظارات سازمان بستگی دارد.
منبع:https://www.dillmeierglass.com/news/why-glass-office-partitions-go-with-any-space
  • Rating
  • 31 دفعات بازدید