مقالات

آخرین مقالات

22 اسفند

آیا صندلی اداری شما باعث آزارتان می‌شود؟

آیا تا به حال توجه کرده ‌اید که صندلی که هم اکنون روی آن نشسته ‌اید می‌تواند برای سلامتی ‌تان مضر باشد و شما از آن بی ‌خبرید؟ استفاده
از صندلی با طراحی نا مناسب در دراز مدت می ‌تواند به بدن هایمان آسیب بزندو نیز بهره‌ وری ما را کاهش دهد. البته با این حال همیشه هم این چنین خطرناک نیست .
در فروشگاه ‌ها انتخاب‌ های زیادی وجود دارد که برای آنان که به ارگونومی (علمی که در آن به بهینه بودن اشیایی چون صندلی، میز و غیره برای استفاده ی انسان توجه می‌شود) توجه دارند، طراحی شده است.
این ‌ها تعدادی سوال اساسی هستند که شما می ‌توانید از خود بپرسید تا بفهمید که آیا توسط صندلی اداری خود در محل کار آسیب می ‌بینید یا خیر.

آیا صندلی اداری شما تکیه گاهی برای کمر دارد؟

این مورد به خصوصیاتی اشاره دارد که به درست قرارگرفتن قسمت پایینی کمر (محلی که مهره‌های متصل‌کننده ی کمر و لگن قرار دارند) کمک می‌ کند. تحقیقات نشان می‌دهد که این مهره‌ ها در حالت نشسته سه برابر حالت ایستاده بار تحمل می‌کنند، که باعث می‌شود احتمال بد نشستن و آسیب به بافت ستون فقرات و نخاع ما بیشتر شود. اگر دچار درد قسمت پایینی کمر هستید، صندلی شما ممکن است به واقع عامل مشکل باشد. صندلی اداری دارای تکیه‌گاه کمر برآمدگی کوچکی در نزدیکی قسمت پایینی پشتی دارد که بر خمیدگی طبیعی ستون فقرات ما منطبق می‌شود.

 

office partition

 

آیا صندلی اداری شما دسته های قابل تنظیمی دارد؟

تقریبا غیرممکن است که دو نفر با دست هایی دقیقا یک اندازه در محیط کاری ‌تان پیدا شود. پس چرا صندلی های اداری ‌مان با این تفاوت‌ ها وفق نیابند؟ تحقیقات نشان داده ‌اند که دستان ما باید با زاویه ی 90 درجه و به راحتی روی تکیه‌ گاه‌ شان قرار بگیرند. حتی بهتر است که صندلی دسته ‌داری بیابید که دسته ‌های آن قابلیت تغییر کاربری داشته باشند . در هر حال، روش های صحیح برای تایپ کردن پشت کامپیوتر و صحبت کردن با تلفن متفاوتند.

آیا صندلی اداری شما تکیه ‌گاهی برای سر دارد؟

اگر موضوع طرز صحیح جای‌ گیر شدن باشد، تمام قسمت های بدن ما، از فرق سر تا نوک پا، حائز اهمیت هستند. تکیه‌گاه سر ( که تحقیقات نشان داده است که برای طرز صحیح جای‌ گیر شدن بسیار مهم است ) می‌تواند در تضمین راحتی شانه های ما، زمانی که در حالت نشسته قرار داریم، موثر باشد. البته تکیه‌گاه سر چیزی نیست که به طور معمول از آن استفاده کنیم، اما زمانی که به آن نیاز داریم در دسترس ما خواهد بود. در زمان‌هایی که شما استراحت می‌کنید یا تکیه داده‌اید، مانند زمانی که با تلفن صحبت می‌کنید. به طور کلی هر زمان که به صندلی‌مان تکیه می‌دهیم.

آیا تکیه ‌گاه صندلی اداری شما برای پشتیبانی بهینه ی بدن قابل تنظیم است؟

در انتخاب صندلی نمی‌توان صندلی یافت که با تمام اندازه ‌ها و استفاده ‌ها سازگار باشد، این بدان معنی است که نهایتا آن چه انتخاب می کنیم باید امکانات قابل تنظیمی داشته باشد که انطباق با قوس ‌های بدن‌ مان و قدمان را تضمین کند. این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که هرکس فرم بدنی خاص خود را دارد و ما در طول یک روز کاری تمایل به تعویض وضعیت بدن خود داریم. صندلی اداری ای که روی آن می‌نشینیم باید بدن ما را در هر حالتی ، از صحبت کردن با تلفن تا تایپ کردن پشت کامپیوتر را پشتیبانی کند تا بتوان از ناراحتی و آسیب ‌های دراز مدت جلوگیری کرد.
پس نتیجه چیست؟ آیا صندلی اداری فعلی شما بیش از اندازه آسیب ‌رسان است؟ اگر پاسخ مثبت است، خبر خوب است که مبلمان اداری بنکو می‌تواند به شما در انتخاب صندلی ‌های اداری جدیدی کمک کند که طرز نشستن شما را بهبود بخشد و در درازمدت محافظ سلامتی شما باشد. از مبلمان اجرایی و اداری تا اتاق جلسات، می‌توانید آسوده خیال باشید که مدلی از صندلی را در میان مدل‌ های متنوع ما می‌یابید که تمام انتظارات شما را برآورده می‌ کند.
منبع: https://www.topazfurniture.com.au/blog/is-your-office-chair-hurting-you
  • Rating
  • 20 دفعات بازدید