مقالات

آخرین مقالات

21 فروردين

چرا پارتیشن های شیشه ای به هر فضایی می آیند؟

پارتیشن های شیشه ای اداری مناسب هر محیط کاری ای هستند. می توان از این پارتیشن ها برای ایجاد فضایی مدرن استفاده کرد که
روی روحیه کارمندان تأثیر گذاشته و نحوه کارشان را بهبود می بخشد.
ساختمان یک اداره، با وجود اندازه یا معماری آن، مستقیماً روی محیط و عملکرد کارمندان اثر می گذارد. محیط اداری باید از نظر هنری خوش آیند باشد و چیدمانی داشته باشد که کارمندان را راغب به کار و سودآوری کند.
درصورتی که معماران بخواهند فضایی جدید و نوآورانه برای داخل اداره خلق کنند، باید از پارتیشن های شیشه ای بهم پیوسته استفاده کنند.

فضای اداری با پارتیشن شیشه ای

گاهی اوقات لازم است تا فضای داخلی اداره را با استفاده از جداکننده های شیشه ای تنوع دهید. پارتیشن های شیشه ای این حس را بهتان می دهد که در محیط کاری جدیدی هستید. عوامل بسیاری همچون چیدمان مبلمان تا رنگ های نقاشی باعث می شوند اتاق بزرگ تر به نظر آید. پارتیشن های شیشه ای برای این منظور ضمانت هم دارند.
برخلاف پارتیشن های جداکننده ی بزرگ و جاگیر، پارتیشن های شیشه ای محیط اداری را بزرگ تر از آنچه در واقع است، نشان می دهند. البته زمانی این امر مهیا می شود که نور طبیعی را زیاد کنید. در پایین به این مورد با جزئیات بیشتری اشاره کرده ایم. اتاق های تاریک و بی روح اغلب کوچک و شلوغ می نمایند. استفاده از پارتیشن های شیشه ای می تواند تأثیری مفید روی این اتاق ها داشته باشد. سراسر فضای کاری را درخشان و حتی نیرو و انرژی ساطع کند.

 

office partition

 

پارتیشن شیشه ای و روحیه کارمندان

پارتیشن های شیشه ای اداری ظاهری دلفریب، بی آلایش و مؤثر به محیط کاری می بخشند و نور خورشید را به وضوح پشت نمایی می کنند که این خود اثری مثبت روی روحیه و فعالیت کارمندان دارد.
بنجامین اربن، سازنده دیوارهای جداشدنیِ Agile Interiors و بزرگ ترین شریک آمریکاییِ تولیدکننده داخلی DIRTT Environmental Solutions دراین باره می گوید:«در معرض نور خورشید بودن در محیط اداری، میزان سودهی تان را افزایش می دهد.»
نصب پارتیشن های شیشه ای، نور خورشید را در سراسر اداره می گستراند حتی به میزهای کاری ای که دور از پنجره هستند.
یک محیط کاری پربازده در کنار کارمندان پرکار به شرکت فرصت پیشرفت و موفقیت را می دهد. زیرا کارمندان مشغول به کار و پرانرژی که مسئولیت هایی بر دوش دارند، سراسر روز فعال تر و درنتیجه کاری تر خواهند بود.
تحقیقی در سال 2014 توسط روزنامه «Clinical Sleep Medicine» صورت گرفت و روزنامه ی آمریکایی «National Library of Medicine» که آن را پخش و منتشر کرد، این موضوع را مورد بررسی قرار داد. کارمندان اداره ای که در این آزمایش شرکت کردند به دو گروه تقسیم شدند. گروهی که میزشان نزدیک پنجره قرار داشت و تمام روز در معرض نور خورشید بودند. و گروهی که از پنجره و نور خورشید دور بودند. فرضیه نخست این بود که گروه اول بخاطر «سلامتی و آرامش تمام و کمال» روز کاری شان را بهتر می گذرانند.

 

office partition

 

این نتایج رابطه ای را میان میزان نور محیط کار و کیفیت خواب، میزان فعالیت و نوع زندگی کارمندان نشان داد و نتیجه گرفت که «نقشه معماری محیط های اداری باید بیشتر روی میزان نوری که کارمندان در معرض آن قرار دارند، تأکید کند تا سلامت و شادابی آنان را افزایش دهد.»
نصب پارتیشن های شیشه ای، نور خورشید را به میزان کافی در سراسر اداره می گستراند حتی بر سر میزهایی که از پنجره دور هستند. به جای دیوارکاذب های قدیمی و مات که جلوی تابش نور را به محیط اداره می گیرد و طبق سلیقه و سفارش مشتری ها تنوع کمتری دارد، پارتیشن های شیشه ای و سیستم های دیواری را برگزینید.
فضای کاری ای که حالتی مثبت و مؤثر را همراه کارمندانی آسوده خیال فراهم می آورد، رضایت کارمندان را برمی انگیزد و همچنین طراحی اداره، ارتباط را میان همکاران پیوند می دهد.

پارتیشن شیشه ای و فعالیت کارمندان

اداراتی با طراحی اتاق های قدیمی، همکاران را با موانع ناپیدایی از هم جدا می کند. اما پارتیشن های شیشه ای به همگان توصیه می شود. چرا که فضای باز و سرگشاده ای را در اداره ایجاد می کند که همکاران به آسانی می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و به فضای کاری معنا می بخشد تا کارمندان وظیفه خود را به درستی انجام دهند.
اربن در این باره می گوید:«کارمندان از مسیر دید، بازدهی و همکاری یکدیگر انگیزه برای کار کردن می گیرند.»
کارمندان بیشتر دوست دارند راجع به عقاید خود بگویند، سؤال بپرسند و از همکاران در مسیر دید خود مشورت بگیرند. این امری مهم است چرا که کار گروهی در موفقیت شرکت ها توصیه شده است.
به نقل از نشریه ی Forbesدر ژوئن 2017، نتیجه تحقیقات نشان داده همکاری کارمندان با یکدیگر چقدر ضروری و مهم است. برای مثال تحقیقی از سوی دانشگاه استنفورد کشف کرده که «خیلی راحت خودت را بخشی از گروهی می بینی که روی وظیفه ی انگیزه دار کردن مردم برای شرکت در چالش ها کار می کنند.»

 

office partition

 

در ادامه، این مقاله روی رابطه میان محیط کاری اداره و رفتار کارمندان تأکید کرد. «عوامل مادی بسیاری وجود دارد که تعیین می کند در محیط کار چگونه رفتار کنید، چه نوع اطلاعاتی از طریق سازمان تان رد و بدل شود، چه تصمیماتی گرفته شود، طراحی داخلی محیط کاری تان چگونه باشد یا چگونه انعام کارمندان را بر اساس رفتارشان برآورد کنید.»
طبق این مقاله، کسانی که می خواهند پارتیشن های شیشه ای را در محیط شرکتی خود نصب کنند و درعین حال خواستار حفظ فضای خصوصی ای برای خود هستند، می توانند این پارتیشن ها را تهیه کنند.
برای کسانی هم که می خواهند، بدون چشم پوشی از ارتباطات، فضای خصوصی میان کارمندان ایجاد کنند، این پارتیشن ها مزیت شیشه مات یا یخی را داراست-روی آن با اسید نقش اندازی شده. هردوی این شیشه ها اجسام را کمی نمایان می کنند اما سبک بهتری به طراحی بکر اداره تان می بخشند.
علاوه بر این، پارتیشن های شیشه ای اداری می توانند به فضای قدیمی اداره تان، رنگ و روی تازه ای ببخشند یا طراحی زیبا و مدرنی ایجاد کنند که رضایت کارمندان را افزایش داده، کیفیت کار را بهبود بخشد و در نتیجه پرسنل اداره را خوشحال تر کند.

روش های مختلف استفاده از پارتیشن های شیشه ای

طبق گفته های بالا، پارتیشن های شیشه ای اداری متنوع اند و می توان به روش های مختلفی جهت بهتر کردن محیط کاری از آن استفاده کرد. برخی از این پارتیشن ها را برای دفاتر شخصی و اتاق های کنفرانس نصب می کنند، درحالی که سایر پارتیشن ها بین میز کارمندان قرار می گیرد تا هرکس فضای کاری خود را داشته باشد. صرف نظر از چگونگی استفاده از آن ها، طراحی دلنشینی نیز دارند.
به علاوه، سیستم های پارتیشن شیشه ای انواع مختلفی دارند که می شود آن را ساخت. برای مثال پارتیشن هایی که برای ایجاد اتاق کنفرانس نصب می شوند، ممکن است کشویی بدون قاب یا دارای درهای فرانسوی باشند. سایر پارتیشن ها چنین ویژگی ای ندارند. این ویژگی ها به سلیقه معمار، طراح یا پیمانکار و خواسته ها و توقعات سازمان اداری بستگی دارد.
منبع: https://www.dillmeierglass.com/news/why-glass-office-partitions-go-with-any-space
  • Rating
  • 6 دفعات بازدید