مقالات

آخرین مقالات

26 اسفند

قبل از خرید میز اداری به چه نکاتی توجه کنیم( قسمت دوم)

بر حسب نوع فعالیتی که در شرکت انجام می دهید، انواع مختلف میز اداری برای شما مناسب
است.
برای مثال، اگر شما میز اداری ای می خواهید که عمدتا برای کامپیوتر استفاده می کنید،در این صورت باید بتوانید سیم ها را مدیریت کنید. بعضی میزها حتی برای سیم های USB جای خاصی در نظر گرفته اند تا در دسترس باشند. شما می خواهید جنس روکش میز اداری به گونه ای باشد که بتوان با ماوس لیزری یا نوری بر روی آن کار کرد. سطوح شیشه ای برای ماوس خیلی مناسب نیستند.
اگر شما فایل ها و پرونده های زیادی دارید که باید بایگانی کنید، در این صورت میز اداری که دارای کشو یا فایل، کمد و طبقه باشد، برای شما مناسب است. شما حتی می توانید میز اداری ای بگیرید که کمد داشته باشد تا فضای بیشتری برای بایگانی در اختیار داشته باشید.
در مورد زیبایی شناسی، باید دقت کنید. بهتر است طرحی را برای میز اداری انتخاب کنیم که مربوط به زمان خاصی نبوده و فقط یک علاقه ی زود گذر نباشد، بلکه به گونه ای باشد که بتوان تا مدت ها از آن استفاده کرد. به هر حال، شما باید به هنگام انتخاب میز اداری ، به ماهیت فعالیت خود در شرکت هم فکر کنید. برای مثال، اگر در یک شرکت حقوقی کار می کنید، مبلمان اداری هنری و عجیب و غریب برای شما مناسب نیست.

نوع متریال میز اداری

در میز اداری، موضوع مهم دیگر متریال است. شما می توانید میز اداری چوبی، استیل، شیشه و یا ترکیبی از این ها را بگیرید. میز اداری ای که فقط از چوب ساخته شده باشد، گران ترین میز اداری به شمار می رود. اگر شما میز اداری MDF نامرغوب و یا متریالی سفارش دهید که شبیه چوب باشد ولی مرغوبیت چوب را نداشته باشد، در این صورت شما خیلی کمتر هزینه می کنید، اما ممکن است مرغوبیت متریال خوب را نداشته باشد.
میز اداری شیشه ای معمولا چهارچوب استیل دارد و براق و مدرن می باشد. از معایب میز  اداری شیشه ای این است که میز شیشه ای کشو و کابینت ندارد. میز اداری شیشه ای دوام خوبی نداشته و خیلی هم کاربردی نیست.
در مورد قیمت باید گفت، میز اداری چوبی، گران ترین میز اداری است. نوع چوبی که شما می گیرید، همچنین میزان قیمت آن را توجیه می کند.

نقش فضای اداری در انتخاب میز اداری

این خیلی مهم است که ابعاد شرکت را به دقت اندازه گیری کرده باشید. یک متر اختلاف اندازه در این جا و آن جا می تواند خرید شما را ضایع کند. برای مثال، خرید یک میز اداری  مدیریت خوب برای فضای اداری کوچک کاملا نامناسب بوده و با اصول زیبایی شناسی هماهنگ نباشد.

نتیجه گیری

گرفتن مبلمان اداری و میز اداری مناسب از الزامات اولیه ی یک فضای کاری راحت با کارایی بالا می باشد. اگر شما حس قوی ای دارید و ابعاد را به راحتی درک می کنید، خودتان می توانید مبلمان اداری و میز اداری را انتخاب کنید. یک راه دیگر این است که شما می توانید برای این کار از افراد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. این افراد متخصص می توانند با توجه به نیازهای شما، بهترین مبلمان اداری را به شما پیشنهاد کنند.
پس دیدیم که قبل از خرید میز اداری، باید پارامترهای مختلفی را در نظر گرفت از جمله: بودجه، نوع فعالیت کاری، نوع میز اداری مورد نیاز، زیبایی و ظاهر کار، اصول ارگونومیک و متریال به کار رفته در میز اداری.
منبع: https://www.atulhost.com
  • Rating
  • 256 دفعات بازدید